اموزش چهار روش نصب ویندوز 10 بیلد 1703 و بیلد 1803و بیلد 1809 تبلیغات در ترفندستان
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: اموزش چهار روش نصب ویندوز 10 بیلد 1703 و بیلد 1803و بیلد 1809

 1. #1

  Lightbulb اموزش چهار روش نصب ویندوز 10 بیلد 1703 و بیلد 1803و بیلد 1809

  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

  در این مقاله چگونگی نصب اخرین نسخه ویندوز 10 یعنی بیلد 1703 (Creators Update) و بیلد 1803 (Windows 10 April Update) و بیلد 1809 (Windows 10 October 2018 ) را توضیح میدهیم. علاوه بر توضیحات نصب, روشهای گوناگون نصب و توصیه هائی نیز برای نصب موفقیت امیز این اخرین نسخه ویندوز امده است.


  یک - اطلاعات و توصیه هائی در مورد ارتقاء ویندوزهای 10 به هر یک از بیلدهای جدید


  مثل همیشه توصیه میشود که فورا اقدام به نصب اینگونه بروز رسانیهای بزرگ نکنید و مدتی برای دانستن نظریات انانی که پیشتر انرا نصب کرده و احیانا با مشکلات و باگهائی روبرو شده اند بشوید تا دچار دردسر حذف ان و یا بازگشت به نسخه پیشین و یا نصب مجدد نگردید.

  بیلد 1809 همانند بیلد 1607 و 1703 نصب میگردد یعنی چندین روش برای نصب انها وجود دارد که پائین تر جزئیات انها توضیح داده خواهند شد.

  بیلد 1703 ویندوز 10 حجیم و حدود چهار گیگابایت میباشد که اگر سرعت اینترنت کندی دارید, دانلود ان میتواند بسیار طولانی باشد. نصب ان حدود چهل و پنج دقیقه بطول میانجامد. چندین ریستارت برای نصب کامل ان لازم است. از طرفی باید متذکر شد که در صورت بروز مشکلی بزرگ میتوان به نسخه پیشین یا بیلد 1607 بازگشت. یک پوشه Windows.old حاوی نصب بیلد پیشین و برنامه ها و داده های کاربر ایجاد شده و امکان بازگشت به نسخه پیشین را فراهم میسازد. حجم این پوشه حدود 20-30 گیگابایت خواهد بود.

  انچه که در پاراگراف بالا امده چه از نظر حجم هر یک از بیلدها و چه سایر توضیحات در مورد اخرین بیلد ویندوز 10 یعنی بیلد 1809 نیز صادق است.

  پوشه Windows.old به مدت 10 روز باقیمانده و امکان بازگشت به نسخه پیشین را در صورت بروز مشکل نصب نسخه جدید فراهم میسازد. در صورت حذف دستی این پوشه یا با CCleaner دیگر امکان رجعت به نسخه پیشین را نخواهید داشت.

  این بروز رسانی یا بیلد 1703 پوشه Windows10Upgrade را روی هارد یعنی مسیر C:\Windows10Upgrade میسازد که حاوی تمام برنامه های این بروز رسانی بزرگ میباشد.

  پس از خاتمه بروز رسانی, نسخه پیشین ویندوز در C:\Windows.old و $WINDOWS.~BT به مدت ده روز برای رجعت احتمالی به نسخه پیشین باقی میماند. حجم ایندو پوشه حدود 25 گیگابایت است. با توجه به این حجم, برای نصب Windows 10 Creators Update حداقل سی گیگا بایت دیگر فضای ازاد روی هارد در نظر بگیرید.

  در صورتیکه در پارتیشن C به اندازه کافی فضای ازاد موجود نباشد پیامی مبنی بر اینکه بروز رسانی پارتیشن سیستم غیر ممکن است مشاهده خواهد شد.


  الف - کنترل نصب نسخه هر یک از بیلدها

  پس از پایان نصب به روشهائی که پائین تر توضیح داده شده اند و برای اطمینان از اینکه هر یک از بیلدهای ویندوز 10 نصب شده, روی دکمه های Windows + R فشار داده و winver را تایپ کرده و اوکی کنید. پنجره ای که در ان نسخه بیلد ویندوز 10 قید شده را مشاهده خواهید کرد.


  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]  دو - توصیه هائی در مورد بروز رسانی یا نصب هر یک از بیلدهای ویندوز 10


  الف - قبل از نصب این بروز رسانی انتی ویروس خود را غیر فعال و یا بعضی مواقع لازم است حذف کنید

  ترجیحا انتی ویروس خود را حذف کنید تا احیانا با مشکل ناسازگاری ان با این نسخه جدید ویندوز و در نتیجه بروز احتمالی مشکلاتی برای نصب ان و یا درست نصب نشدن ان روبرو نشوید. اما حذف انتی ویروس الزامی نیست و از نظر احتیاطی توصیه میشود.


  در صورتیکه از انتی ویروس و یا هر برنامه غیر رایگان دیگر استفاده میکنید از اینکه لیسانس و یا سریال فعالسازی انرا دارید اطمینان یابید تا به هنگام نصب مجدد ان بعد از نصب نسخه جدید ویندوز با مشکلی روبرو نشده و بتوانید انرا فعال کنید. من بعد از نصب این نسخه ویندوز متوجه شدم که لیسانس افیس از بین رفته ولی توانستم مجددا با لیسانس خود انرا فعال کنم.


  ب - سیستم را سبک کرده و برنامه های غیر مورد نیاز را حذف کنید

  همانطور که بالاتر توضیح داده شد, ویندوز پیشین یا بیلد 1607 همراه با برنامه ها و داده ها در پوشه ای روی هارد کپی میشود تا در صورت بروز مشکلی با نصب بیلد 1703 بتوان به ان رجعت کرد. بازگشت به بیلد پیشین برای هر یک از بیلدها میسر است و در صورت بروز مشکل میتوان به بیلد پیشین بازگشت. لزم به توضیح است که پس از ارتقاء به اخرین بیلد ویندوز 10 یعنی بیلد 1809 نیز امکان بازگشت به بیلد پیشین میسر است.

  با برنامه ای چون Ccleaner پاکسازی کنید و برنامه هائی که مورد نیاز نیستند و استفاده نمیکنید را نیز با برنامه ای چون Revouninstaller حذف کنید.

  تا جائیکه ممکن است برنامه هائی که نیاز نداشته و استفاده نمیکنید را حذف کرده و بخصوص اسناد و تصاویر و ویدیوهای خود را روی پارتیشنی دیگر و یا روی هارد خارجی ذخیره کرده و از پارتیشن نصب سیستم حذف کنید. هدف از اینکار سبک تر کردن پارتیشن سیستم و داشتن فضای ازاد بیشتر و سریعتر کردن بروز رسانی ویندوز میباشد.


  ج - تصویری از سیستم یا بک اپی از ان تهیه کنید

  اگر هارد خارجی دارید توصیه میشود بک اپی از سیستم فعلی را روی ان ذخیره کنید چون همانطور که میدانید همیشه عملیاتهای انفورماتیکی ممکن است موفقیت امیز نباشند و در صورت بروز مشکل با نصب هر یک از بیلدهای ویندوز و 10 یا غیر ممکن بودن رجعت به نسخه پیشین میتوانید از این بک اپ خود برای نصب مجدد نسخه پیشین ویندوز خود استفاده کنید.


  سه - نصب بروز رسانی بیلدهای 1703 و 1803 و 1809 ویندوز 10

  برای نصب هر یک از بیلدهای ویندوز 10
  چهار روش وجود دارد که به ترتیب در زیر توضیح داده شده اند.


  روش اول - ارتقاء هر یک از بیلدها به بیلد جدیدتر توسط اسیستان بروز رسانی ویندوز

  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] و یامیتوانید انرا [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] دانلود کنید. در صورتیکه از لینک سایت مایکروسفت استفاده میکنید روی صفحه وب مایکروسفت روی اولین دکمه ابی به نام "Update now" برای دانلود ان کلیک کنید.

  سپس انرا اجرا کنید تا سیستم را چک کند. در صورتیکه بتواند روی پی سی این نسخه ویندوز را نصب کند دکمه "Next" را مشاهده خواهید کرد. روی ان کلیک کنید.

  اسیستان بروز رسانی یا ارتقاء ویندوز برای ارتقاء به بیلد 1809 فقط سیستم را چک کرده و در صورتیکه مشکلی نباشد شروع به دانلود و بعد نصب این بیلد میکند. صبور باشید چون این عملیات طولانی است و درصد اعلام شده برای بخصوص نصب این بیلد به کندی افزایش میابد ولی انطور که تصور میکنید گیر نکرده است و بخصوص ناگهانی تا کاملا این بیلد نصب نشده و درخواست ریستارت نشده ریستارت نکنید.


  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


  بعد از دانلود Windows 10 Creators Update کنتوری نمایان میشود. پی سی ریستارت کرده و اسیستان بکار خود ادامه خواهد داد. پی سی چندین بار ریستارت خواهد کرد. توجه داشته باشید که به هیچوجه نباید پی سی را خاموش کنید.

  پس از پایان نصب, پنجره تنظیمات ویندوز نمایان خواهد شد که گزینه ها را انطور که مایلید فعال یا غیر فعال کنید.

  در صورتیکه بیلد 1803 را نصب کرده اید برای ارتقاء ان به بیلد 1809 کافی است که اسیستان بروز رسانی ویندوز را اجرا کنید که در ابتدا سازگاری سیستم با این بیلد را چک کرده و بعد شروع به دانلود و سرانجام نصب میکند و در انتها میخواهد که پی سی را ریستارت کنید. تا قبل از این پیام ریستارت به هیچوجه ریستارت نکنید


  روش دوم - ارتقاء به بیلدهای جدیدتر از طریق ویندوز اپدیت


  روش سوم - بروز رسانی یا ارتقاء هر یک از بیلدها توسط Media Creation Tool

  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  روی صفحه روی دومین دکمه به نام Download tool now کلیک کنید.


  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]  انرا میتوانید [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]انرا اجرا کرده و قرارداد لیسانس را بپذیرید. سپس گزینه اول را برگزینید و سپس روی Next کلیک کنید.


  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]  با توجه به سرعت اینترنت, فایلهای لازم برای نصب Windows 10 Media Creation Tool دانلود خواهند شد. در پایان دانلود, Media Creation Tool پیام اینکه بروز رسانی Windows 10 Creators Update اماده میباشد را نمایش خواهد داد. روی دکمه Install کلیک کنید تا نصب اغاز گردد. پی سی ریستارت کرده و نصب با چندین ریستارت در هر مرحله انجام خواهد شد و در خاتمه پنجره تنظیمات که بالاتر توضیح داده شد نمایان خواهد گشت.

  بعد از پایان نصب کامل از طریق ویندوز اپدیت چک کنید تا احیانا اگر بروز رسانیهائی برای برنامه هائی غیر از ویندوز لازم است را دانلود و نصب نمائید.


  ارتقاء ویندوز توسط Media Creation Tool

  برای جزئیات چگونگی بروز رسانی و یا تهیه دی وی دی و یا فلش مموری Creators Update برای نصب روی پی سی دیگر [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

  این مقاله انحصارا برای ترفندستان نوشته شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این مقاله فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.


 2. #2
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  14,587

  Kaspersky Firefox Windows-10
  نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
  سپاس (اهدایی)
  113741
  سپاس (دریافتی)
  17406
  نوشته ‌های وبلاگ
  2

  پیش فرض

  فعلا هنوز زوده کاربران اروپایی بنصبند و مشکلات خودشون رو اعلام کنند!!!
  بنظرم تا دو سه ماهی صبر کرد تا داد و بیداد معلوم بشه
 3. #3

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط majidhmt [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  فعلا هنوز زوده کاربران اروپایی بنصبند و مشکلات خودشون رو اعلام کنند!!!
  بنظرم تا دو سه ماهی صبر کرد تا داد و بیداد معلوم بشه
  سلام مجید جان. همونطور که در پست اولم توضیح دادم من نصب کردم و هیچ مشکلی تا حالا نداشتم.
 4. #4

  پیش فرض

  سلام.
  فکر کنم با اینترنتی که من دارم 1 ماه طول بکشه تا اپدیت بشه.

 5. #5
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  14,587

  Kaspersky Firefox Windows-10
  نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
  سپاس (اهدایی)
  113741
  سپاس (دریافتی)
  17406
  نوشته ‌های وبلاگ
  2

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط fitka [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  سلام.
  فکر کنم با اینترنتی که من دارم 1 ماه طول بکشه تا اپدیت بشه.
  باید آفلابن آپدیتش کرد و بصورت فلش یا دی وی دی آپگرید کنید
 6. #6
 7. #7
  تاریخ عضویت
  Apr 2017
  محل سکونت
  Usa
  پست‌ها
  2
  Sony-Xperia-LT29i-Hayabusa
  Samsung-Galaxy-Tab-Pro-12-2
  McAfee Cyberfox Windows-Vista BiG
  نوع و سرعت اینترنت: ADSL-2 Mb/S
  سپاس (اهدایی)
  0
  سپاس (دریافتی)
  3

  پیش فرض

  سلام
  من وينم enterprise هست
  چكار كنم آپ بشه كرد به ١٧٠٣؟؟؟؟؟
  با سه روش نتونستم
 8. #8
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  14,587

  Kaspersky Firefox Windows-10
  نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
  سپاس (اهدایی)
  113741
  سپاس (دریافتی)
  17406
  نوشته ‌های وبلاگ
  2

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط esigamer [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  سلام
  من وينم enterprise هست
  چكار كنم آپ بشه كرد به ١٧٠٣؟؟؟؟؟
  با سه روش نتونستم������������ ������
  درود
  آپگرید خیلی مشکلاتی دارد بنظر میرسه از نو ویندوز بزنید!
 9. #9

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط esigamer [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
  سلام
  من وينم enterprise هست
  چكار كنم آپ بشه كرد به ١٧٠٣؟؟؟؟؟
  با سه روش نتونستم������������ ������
  سلام
  دوست عزیز حالا حتما میخواین enterprise داشته باشید ؟ میدونید که این نسخه قابلیتهائی داره که بیشتر برای شرکتها است و گمان نکنم کاربران معمولی از این قابلیتها استفاده ای داشته باشن و دیگه خیلی کامل هم بخواین خمون نسخه پروفشنال برای کاربرانی که قابلیتهای پیشرفته تری میخوان کافیه. برای نسخه enterprise در خیلی مواردی نظیر همین چون مثلا ارتقاء باید توسط ادمینیستراتور منظور ادمینیستراتور سیستم در شرکت صورت بگیره همیشه مشکلاتی میتونه پیش بیاد. به احتمال زیاد پیامی هم در اینخصوص دریافت میکنید.
 10. #10

  پیش فرض

  تمام انچه که در پست اول برای روش های نصب ویندوز 10 بیلد 1703 (Creators Update) گفته شد, برای نصب ویندوز 10 بیلد 1803 (Windows 10 April Update) و 1809 (Windows 10 October 2018) نیز صادق است.

  برای دانلود Media Creation Tool و ساختن فلش یا دی وی دی بوتیبل بیلد 1803 (Windows 10 April Update) [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

  توجه داشته باشید که برای رایت دی وی دی حتما باید دی وی دو لایه باشد.

  برای دانستن جزئیات چگونگی دانلود و تهیه فلش و یا دی وی دی بوتیبل همراه با تصاویر [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

  [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. Windows 10 Creators Update با کلید ویندوز 7 و یا 8.1 فعال میشود
  توسط ZzBb در انجمن اخبار سیستم عامل‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: April 9th, 2017, 15:45
 2. ارائه Windows 10 Creators Update در 5 و 11 اوریل خواهد بود
  توسط ZzBb در انجمن اخبار سیستم عامل‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: April 1st, 2017, 13:21
 3. ویندوز 10 Creators Update قابلیت Picture In Picture دارد
  توسط ZzBb در انجمن اخبار سیستم عامل‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: February 10th, 2017, 15:14
 4. نواوریهای Windows 10 Creators Update
  توسط ZzBb در انجمن اخبار سیستم عامل‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: December 5th, 2016, 16:53
 5. ویندوز 10 بیلد 1607 نسخه ار تی ام Anniversary Update است
  توسط ZzBb در انجمن اخبار سیستم عامل‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: May 28th, 2016, 20:52

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

ccleaner، creation، creators، media، revouninstaller، tool، update، windows، windows.old، ]از، اجرا، احتمالی، احیانا، اخرین، ازاد، است، استفاده، اسیستان، اطمینان، الف، اما، امکان، امیز، انتی، اند، انرا، اوریل، اول، اپدیت، اپی، اگر، این، اینترنت، اینجا، اینکه، بازگشت، بالاتر، برای، برنامه، بروز، بزرگ، بعد، بیلد، تاپیک، ترفندستان، تنظیمات، تهیه، توجه، توسط، توصیه، توضیح، جدید، جزئیات، حاوی، حجم، حدود، حذف، خاتمه، خارجی، خواهد، خواهند، خواهید، خود، داد، داده، دارد، دارید، دانلود، دکمه، دیگر، ذخیره، رجعت، رجوع، رسانی، روبرو، روز، روش، روی، ریستارت، سایت، سبک، سرعت، سپس، سیستم، شده، صورت، صورتیکه، طریق، غیر، فراهم، فردا، فروردین، فضای، فعال، فقط، فلش، قید، لازم، لیسانس، مجدد، مدت، مشاهده، مشکل، مشکلی، مطابق، مقاله، ممکن، مورد، موفقیت، میباشد، میتوانید، میسازد، میشود، نام، نسخه، نشوید، نصب، نمایان، نمیکنید، نیاز، نیز، هائی، هارد، های، همانطور، همیشه، وجود، ویروس، ویندوز، پارتیشن، پایان، پنجره، پوشه، پیشین، چندین، چهار، چون، چگونگی، کامل، کرد، کردن، کرده، کلیک، کند، کنید، کنید.[/url، کپی، گزینه، گیگابایت، یعنی

نمایش برچسب‌ها

مجوز ‌های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست ‌های خود را ویرایش کنید
 •  

اکنون ساعت 04:35 برپایه‌ی ساعت جهانی (GMT +3.5) می‌باشد.

تبلیغات متنی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه‌ی سایت، جدیدترین ترفندها، نقد و بررسی‌ها و مطالب مدرسه فناوری به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می‌شود. بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی «مشترک شوید»، بایستی کد داخل تصویر را وارد کرده، سپس به صندوق ایمیل خود مراجعه کنید و روی لینک تأیید کلیک کنید تا اشتراک شما نهایی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت ترفندستان است. برداشت مطالب و تصاویر تنها با ذکر نام ترفندستان مجاز است.