[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از دولوپه, ناشر محصولات امنیتی معروف Bromium گزارشی در مورد امنیت سایبری منتشر کرده که برای ان از حدود 210 حرفه ای در زمینه امنیت انفورماتیک به هنگام کنفرانس RSA 2017 که در فوریه در مرکز Moscone در سانفرانسیسکو برگزار شد پرسش کرده است.

Bromium میگوید که این اطلاعات بسیار شوکه کننده است و برای تائید انها از حرفه ای های امنیتی دیگری نیز در ایالات متحده امریکا و انگلستان همین پرسشها را کرده است. اینطور به نظر میرسد که پاسخ های حرفه ای ها در زمینه امنیت در این کشور حتی بدتر از همه میباشد.

از تحلیل گزارش Bromium اینطور نتیجه گیری میشود که بیش از یک سوم حرفه های امنیتی اعتراف کرده اند که حداقل یکبار سیاست امنیتی شرکت خود را با دور زدن ان نادیده گرفته اند : "در مجموع 35 درصد متخصصین در زمینه امنیت انفورماتیک اعتراف کرده اند که پارامترهای امنیتی را به هنگام کار و در زمانی که نیاز است غیر فعال کرده و یا نادیده میگیرند."

Fraser Kyne مسئول تکنیکی Bromium در منطقه اروپا-خاورمیانه-افریفا اعلام کرده : "ما اغلب با خشم اشخاصی که از مجموعه قوانین امنیتی در شرکتهائی که کار میکنند روبرو هستیم چون این قوانین مانع انجام کار انها انطور که باید میشوند ". در واقع برای این اشخاصی که این قوانین را دور زده اند, امنیت زیاد یک مشکل است چون باعث کندی کار کارکنان و تولید میگردد.

Fraser Kyne حتی تاکید کرده که گروه های امنیتی باید خود مثالی خوب باشند. وی افزوده است : "حتی انانی که بخوبی از خطرات در رابطه با امنیت اگاه هستند, مراحل و قوانین امنیتی موجود را در صورتیکه به انها برای بهتر کار کردن کمک کند دور میزنند."

بعضی متخصصین معتقدند که با این وضعیت, مقابله با رخنه ها اسانتر از تلاش برای کنترل رفتار کاربران با قوانین رفتاری سخت میباشد. این متخصصین میگویند که شرکتها و سازمانها بجای وضع قوانین و کنترلهائی که مانعی برای کارکنان هستند و بخصوص روی کارائی انان تاثیر میگذارند باید به انها ازادی عمل موثر بدون نگرانی از خطرات امنیتی را بدهند.

Bromium در همین گزارش افزوده که نزدیک ده درصد حرفه ای هائی که از انها پرسش شده گفته اند که برایشان پیش امده که باجی به سازندگان باج افزارها بپردازند و یا یک اسیب پذیری امنیتی را بدون اینکه به هر کس که میخواهد باشد اطلاع دهند, پنهان کنند.

Simon Crosby, یکی از موسسین Bromium در این گزارش اعلام کرده که حرفه ای های امنیتی تلاش میکنند تا شرکتهای خود را محافظت کنند اما وقتی در میابیم که تصمیمات انها شرکتها را محافظت نمیکنند صادقانه بگویم شوکه کننده است.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.