[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, اگر چه پروسسورها در سالهای اخیر پیشرفتهائی داشته اند اما همیشه بر اساس همان مدل همیشگی که کار John Von Neumann ریاضیدان در سال 1945 است میباشند و برای داده هائی در یک مموری با حجم خیلی زیاد مناسب نیستند. به همین دلیل مرکز تحقیق و توسعه ارتش امریکا 80 میلیون دلار برای ساخت یک پروسسور جدید به نام HIVE (Hierarchical Identify Verify Exploit) هزینه کرده است.

بر اساس گفته Trung Tran, ,مدیر برنامه میکروسیستم تکنولوژی افیس در دارپا "HIVE از معماری Von Neumann متمایز است چون میتوان همزمان در مناطق مختلف مموری عملیات را انجام دهد."

هدف از اینوع پروسسور, به دست اوردن سریع داده های 8 بیت در هر محل یک مموری مرکزی با حجم زیاد است. در این معماری استفاده همزمان از چند پروسسور برای تسریع پردازش داده ها نیز پیش بینی شده است و این میتواند به اولین پروسسورهای انالیز نمودار که میتواند مشکل بیگ دیتا را حل کند منتهی گردد و مثلا بتواند مشخص کند که داده های لازم در تعداد انبوهی از داده های گرد امده کدامند و یا به عبارتی سوزن را در کاهدان بیابد.

برای پروسسور HIVE علاوه بر دارپا, Intel, Qualcomm و Northrop Grumman نیز فعالیت دارند. قرار است این پروژه چهار وسال و نیم بطول بیانجامد و اولین سال برای مشخص کردن بهترین معماری چه از نظر قطعات و چه از نظر نرم افزاری است.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.