[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, سه چینی مظنون به جعل کلیک عظیم بازداشت شدند. پلیس تایلند این سه را در مزرعه ای در یک از شهرهای نزدیک مرز کامبوج بازداشت کرد.

در این خانه حدود 500 ایفون به چندین رایانه متصل بوده و روی شبکه های اجتماعی چینی تولید ترافیک کرده و بعضی فروشها را با 400000 سیمکارت تقویت مینمودند. به نقل از پلیس تایلند, این سه تن توسط شرکتهای چینی و برای لایک کردن محصولات بخصوص گیاهان داروئی و اب نباتها و کمپینهای مسافرتی استخدام شده بودند.

Benjaphol Rodsawasdi, یکی از مسئولین سرویس مهاجرت تایلند قید کرده که این افراد معادل 2950 تا 4430 دلار بسته به لایکها و مشاهدات انجام شده دریافت میکرده اند. انها با ویزای توریستی در تایلند بوده و اجازه کار نداشته اند و علاوه بر این اتهام, به قاچاق محصولات نیز متهم هستند.

این متهمین به دلیل اینکه به ندرت از ساختمان خود خارج شده و با کسی هم صحبت نمیکردند مورد سوء ظن واقع شده و بازداشت شدند.

هندوستان و فیلیپین و چین به داشتن اینگونه مکانها برای تولید ترافیک و درامدهای تبلیغاتی اضافی برای سایتهای متقلب معروفند.

غولهای اینترنت برای تغییر الگوریتمی که زیادی به عملیات رباتها در این مزرعه های کلیک کمک میکند تحت فشار هستند و هر چند گوگل و فیسبوک در ماه های اخیر اقداماتی برای کاهش خبرهای جعلی انجام داده اند اما مبارزه با این نوع ترافیکها هنوز مشکل است.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.