[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, Pegase, ماشین پرنده فرانسوی بر فراز دریای مانش پرواز خواهد کرد.

Pegase دیروز بعد از ظهر از شانزه لیزه تا اپرا رفته و امروز پرواز خود بر فراز دریای مانش و سپس رفتن به لندن را اغاز خواهد کرد.

ساختن اتومبیلی که هم بتواند جاده ها را طی کند و هم پرواز کند یکی از رویاهای کهن علمی-تخیلی است. Jérôme Dauffy, رئیس شرکت Vaylon اتومبیل Pegase را که در سال گذشته در نمایشگاه Eurosatory به نمایش گذاشته شد را ساخته و چالش امروز ان رفتن از پاریس به لندن است.

این اتومبیل پرنده دیروز بعد از ظهر از خیابان شانزه لیزه در پاریس با سرعت 90 کیلومتر به اپرا رفت اما بزرگترین چالش و مشکل ان امروز, چهارشنبه 14 ژوئن است چون باید بر فراز دریای مانش پرواز کرده و به کنت در انگلستان برود. سرعتش در فضا کمتر از 70 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

خلبانی این اتومبیل پرنده به عهده خلبان Bruno Vezzoli میباشد و زمان پرواز بین 1.30 تا 2 ساعت برای طی 35 کیلومتر بر فراز دریای مانش خواهد بود. سپس از انجا از طریق جاده به لندن رفته و سرانجام در موزه طراحی کنزیگتون به سفر خود خاتمه خواهد داد.

این اتومبیل برای ماموریتهای جستجو و امداد در مکانهائی که اتومبیلهای عادی نمیتوانند بروند چون مناطقی که دچار حوادث شده و یا درگیریهای نظامی وجود دارد ساخته شده است و در نتیجه برای استفاده نظامی ولی همچنین توریستی است. توانائی موتور ان 100 اسب و به هنگام پرواز میتواند تا 250 کیلو بار حمل کند و چتر نجاتی نیز برای امنیت دارد.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.