[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از تومزگید, شرکت المانی Volocopter با مقامات دوبی قراردادی برای ازمایش هلیکوپترهای الکتریک در اسمان ان امضاء کرده اند. قرارداد این ازمایشات پنج ساله برای ایجاد یک سرویس تاکسیهای پرنده میباشد.

مدل ساخته شده Volocopter به نام 2X از ماه اکتبر بر فراز اسمان دوبی پرواز خواهد کرد و دارای 18 پروانه که برای سرعتی 100 کیلومتر در ساعت به ان کمک میکنند میباشد و میتواند دو مسافر را حمل کند.

Volocopter تنها شرکتی نیست که به دوبی پیشنهاد سرویس تاکسی پرنده را داده است. پهپادهای EHang 184 نیز از ماه ژوئیه در اسمان دوبی به پرواز در خواهند امد. این پهپادها میتوانند نیم ساعت با سرعت 160 کیلومتر در ساعت پرواز کنند و 250 کیلو وزن دارند و برای یک مسافر میباشند که همراه با با بار یا چمدان خود میتواند تا 100 کیلو باشد. مسافر نیازی به دانستن خلبانی نداشته و کافی است ادرس خود را وارد کند تا پهپاد به تنهائی پرواز کرده و او را به مقصد برساند.


[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.