[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از ژنژفو, به زحمت یک ماهی از اولین حملات [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] نگذشته که باج افزار جدیدی عامل موجی از حملات وسیع در سطح جهان گشته است. برنامه استفاده شده از همان نوع WannaCrypt است که Petrwrap نامیده و شرکتهائی جهانی و سرویسهائی اروپائی و یا مراکز اتمی چرنوبیل را قربانی کرده است. از میان شرکتهای بزرگ قربانی این باج افزار جدید میتوان از LU, Oreo, Mars,Nivea, Merck و بانکها و یک فرودگاه نام برد.

این ملویر در حال گسترش یافتن در سطح جهان است و به نقل از کسپرسکی کشورهای زیادی بحوص اوکراین را الوده کرده است.

متخصصینی از مخربین سایبری روسی یاد کرده اند چون در گذشته روسیه عامل حمله به شبکه برق و بعضی سرویسهای عمومی اوکراین بوده است. اما همه بر این اعتقاد نیستند چون روسیه خود نیز قربانی این باج افزار شده است. بعضی گزارشها نیز از الودگی چندین شرکت این کشور چون کمپانی نفتی Rosneft نام برده اند.

الودگی با این باج افزار شامل کشورهای ایتالیا و اسپانیا و لهستان و انگلستان نیز میشود و کسپرسکی از ان بعنوان باج افزاری جدید که تا کنون نظیر ان دیده نشده نام برده است.

باج افزار Petrwrap تمامی رایانه ها با سیستم ویندوز را الوده میکند و مایکروسفت میگوید که از چندین روش برای انتشار استفاده میکند که یکی از انها اسیب پذیری سیستم عاملش میباشد و میافزاید که این اسیب پذیری شناسائی و اصلاح شده است.

Petrwrap بعد از الوده کردن سیستم پیام درخواست باج نقدی بصورت بیت کوئین که مبلغ 300 دلار میشود را نمایش میدهد. کارشناسان امنیتی میگویند که تا کنون بیست بار اینگونه معاملات انجام شده و در زمان انتشار این خبر حدود 4900 دلار برای دریافت کلید رمز به عاملین ان پرداخت شده است.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.