[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
مایکروسفت برای اعضای برنامه اینسایدر, Windows 10 Fall Creators Update build 1623 را ارائه کرد.

این ویندوز شامل نواوری و بهینه سازیهائی میشود. مایکروسفت Windows Defender Application Guard (WDAG) را عنی تر ساخته و در صورتیکه Guard در مرورگر اج فعال گردد, داده هائی چون فوریت و کوکی و رمز عبور ذخیره شده در سشن برنامه Guard نگاهداری میشوند و هر چند به اشتراک گذاشته نشده اما در سشنهای اینده مایکروسفت اج و از طریق برنامه Guard در دسترس خواهند بود.

همزمان قابلیت جدیدی به نام "Exploit Protection" در این نسخه ویندوز ادغام شده که هدف از ان مسدود ساختن یک حمله حتی زمانیکه اصلاحیه هائی ارائه نشده اند میباشد. این قابلیت بیشتر برای اسیب پذیریهائی است که به انها زرودی گفته میشود و گزینه هایش در مرکز امنیت (App & browser control > Exploit Protection) در دسترس هستند.

از طرفی "Controlled folder access" با ویندوز دیفندر همراه شده و مانع دسترسی به پوشه ها که میتواند شامل برنامه ها و خطرات و برنامه های مخرب باشند میگردد و هدف از ان مانع گشتن ازتغییر بعضی فایلها و پوشه ها است.

"Controlled folder access" تغییر داده شده توسط برنامه ها را در بعضی پوشه های محافظت شده نظارت و کنترل میکند. اگر برنامه ای که نحت نظارت است بخواهد این فایلها را تغییر دهد, کاربر اطلاعیه ای دریافت خواهد کرد. کاربر میتواند لیست پوشه های محافظت شده را کامل کرده و برنامه هائی که این اجازه را دارند را نیز به ان بیافزاید.

بیلد 1623 با بهینه سازیهائی نیز همراه است و شامل چندین اصلاحیه برای باگها نیز میشود.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.