[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از سیلیکن, هوش مصنوعی میتواند دو رو داشته باشد. به مناسبت کنفرانس Defcon که در لاس وگاس در جریان است, روی تاریک هوش مصنوعی نمایش داده شد. این نمایش را رئیس فنی شرکت Hyrum Anderson بر اساس framework OpenAI انجام داد. این متخصص در ابتدا با این فریمورک یک سیستم ازمایشی برای ازمون انتی ویروسها و یافتن ملویرها ساخت و متوجه شد که در انالیزش مجموعه ابزار ماشین لرنینگها یک روی پنهان دارند که با توجه به اشنائیهای یک هکر مخرب میتوانند بهره برداری شوند.

و همین روی سیاه است که Endgame با تنظیم یک عامل نرم افزاری بر اساس هوش مصنوعی که قادر به رقابت با یابنده ملویرها و فعالیتهای مخفی است موفق به استفاده از ان شده است. با استفاده از روش اموختن تقویتی, این عامل نرم افزاری توانسته ملویرهائی که کد انها تغییر داده شده تا توسط انتی ویروسها یافت نشوند را بهینه سازی کند. Hyrum Anderson توضیح داد : "در ابتدا ما روی ملویرهای که ویندوز را هدف قرار میدهند متمرکز شدیم اما این روش میتواند برای سیستمهای دیگر نیز عمومیت داده شود".

در چهارچوب نمونه ازمایش, این محققین این عامل نرم افزاری را به مدت پانزده ساعتی فعال نگاهداشتند تا صد هزار نمونه از کد مخرب که غیر قابل تشخیص و یافتن توسط انتی ویروسها میباشند را بیابند. در اخر 60 در صد ملویرهای ساخته شده میتوانستند سیستم امنیتی را فریب دهند.

Hyrum Anderson برای اطمینان دادن توضیح داد که این روش یک تئوری است و مایل است بخصوص کمبود دانش موتورهای ملویریابی انتی ویروسها و مدلهای هوش مصنوعی استفاده شده انها را نشان دهد. وی تاکید کرد که این عامل نرم افزاری میتواند ملویرهائی تولید کند که روی GitHub برای مجمع توسعه دهندگان برنامه های اوپن سورس در دسترس هستند. هیچ شکی نیست که ناشرین محصولات امنیتی این عامل نرم افزاری را با دقت انالیز خواهند کرد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.