به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, سامسونگ اولین پروسسور موبایل که میتواند شش باند فرکانس را پشتیبانی کند و رکورد سرعت کانکشن را میشکند را ساخته است.

تا زمان 5G و اوج دبیت ان در سال 2020, سامسونگ توسعه پروسسور موبایل 4G دسته 18 که با ان دبیت تئوریک 1,2Gbit/s است را رسما اعلام کرد. این یک رکورد است. با این پروسسور جدید میتوان یک فیلم اچ دی را در فقط ده ثانیه دانلود کرد.

دلیل ان ویژگیهای تکنیکی مودم 4G میباشد که برای اولین بار در جهان میتواند از شش باند فرکانس مختلف پشتیبانی کند. این امکان استفاده بیشتر پهنا و در نتیجه افزایش دبیت و کاهش زمان ترانزیت برای کاربر را میدهد.

دو فناوری دیگر که برای 5G اینده انتظارشان میرود, این مودم سامسونگ را تواناتر ساخته اند. ایندو 4X4 MIMO یعنی چهار انتن فرستنده و چهار انتن گیرنده و 256 QAM که فناوری تعدیل دامنه سیگنال است میباشند.

اما قبل از اینکه بتوان از این پروسس جدید استفاده نمود, باید انتظار اسمارتفونهائی که مجهز به ان هستند را کشید. سامسونگ گلکسی S9 میتواند یکی از انها باشد. اما همچنین باید که اپراتورها شبکه مناسب را داشته باشند.

قرار است مودم 4G 6CA دسته 18 قبل از اخر امسال تولید شود.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.