به گزارش ترفندستان, به نقل از زد دی نت, قهرمانی که مانع انتشار WannaCry شد خود به جرم ساخت ویروس بانکی بازداشت شد

Marcus Hutchins, محقق امنیتی که مانع انتشار [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] شده بود, روز چهارشنبه قبل از پرواز به سوی انگستان در لاس وگاس توسط اف بی ای و به اتهام ساختن ویروس بانکی بازداشت شد.

Marcus Hutchins, که بیشتر به نام MalwareTech شناخته میشود برای کنفرانس امنیتی Defcon که چهار روز طول کشیده و متخصصین و محققین امنیتی گرد هم میایند تا اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند به لاس وگاس رفته بود.

دولت امریکا وی را متهم به ساخت و توزیع Kronos که یک تروجان بانکی روسی است که برای اولین بار در سال 2014 ظهور کرده و از بانکهای انلاین با ان سرقت شده بود کرده است.

Hutchins متهم است که با یک شریک دیگر بدون نام Kronos را در دارک وب و همچنین [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] که اخیرا بسته شد فروخته است.

از وی در 12 ژوئیه و نه روز پیش از انکه وی برای کنفرانس Defcon به امریکا برود شکایت شده بود. وی به مدت دو سال تحت نظر بود.

تروجان Kronos میتوانست نام کاربر و رمز عبور وی را روی سایتهای بانکهای انلاین برباید و بر اساس گفته وزارت دادگستری امریکا, در کانادا و المان و لهستان و فرانسه و بریتانیای کبیر استفاده شده بود.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.