با خبر[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]که پیشتر اطلاع رسانی شد, بسیاری به بازداشت این محقق و کارشناس امنیتی اعتراض کرده اند.

به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, بسیاری از متخصصین در امنیت سایبری حتی یک لحظه نمیتوانند تصور اینکه Marcus Hutchins یک ملویر بانکی ساخته باشند را بکنند.

سه ماه پیش وی یک قهرمان بود چون در جلوگیری از انتشار باج افزار[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] شریک بود و امروز این متخصص در امنیت سایبری به اتهام ساختن برنامه هائی برای انجام حملاتی به بانکها متهم شده است. اتهامی که سایر متخصصین در امنیت سایبری به ان شک دارند.

وکلائی که برای سازمان دفاع حقوق روی اینترنت کار میکنند میگویند که سعی کرده اند تا با این مرد جوان تماس بگیرند و بازداشت او بسیار این سازمان را نگران کرده است.

صدای بسیاری برای دفاع از این محقق جوان بلند شده است. یکی از انها Andrew Mabbitt, متخصص و کارشناس امنیت سایبری است که او نیز در لاس وگاس و کنفرانس Defcon حضور داشته است. وی روی توئیتر نوشته است : "من نمیتوانم این اتهامات را بپذیرم. Marcus Hutchins که من می شناسم تمام زندگی حرفه ای خود را برای مبارزه با ملویرها سپری کرده و نه ساختن انها."

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

Kevin Beaumont, متخصص و کارشناس امنیت سایبری دیگری نیز روی توئیتر نوشه است : "من Marcus را میشناسم. کار او مبارزه با ملویرها است و این تنها کاری است که او میکند. او حتی نتیجه هایش را در اختیار مقامات انتظامی امریکا قرار میدهد" و میافزاید که دادگستری امریکا خطای بزرگی مرتکب شده است. او حتی بر اثبات اینکه این محقق جوان سازنده تروجان Kronos نیست یک پیام او را به تاریخ سال 2014 روی توئیتر ارسال کرده است. در این پیام Marcus Hutchins پرسیده که ایا کسی نمونه ای از این ملویر را میتواند به او بدهد ؟ همچنین یاداور شده که Marcus Hutchins با کمال میل و داوطلبانه با مقامات قانونی همکاری داشته است.

و اما سومین متخصص در امنیت سایبری به نام Jake Williams نیز شک خود را به واشیگتن پست اعلام کرده و گفته است : "او ادم درستی است. انچه که من راجع به او میدانم با اینچنین اتهاماتی جور در نمیاید."

Orin Kerr, استاد حقوق در دانشگاه جورج واشیگتن و متخصص در جرائم انفورماتیک و نظارتهای سایبری میگوید که در هر حال تا زمانی که اتهام
Marcus Hutchins ثابت نشده وی بیگناه است و معتقد است که کیفرخواست بسیار تهاجمی است و در وضعیت فعلی اثبات اینکه Marcus Hutchins و شریک متهم وی عمدا به سیستمهای بانکی توسط شخصی رابط تلاش کرده اند بسیار مشکل خواهد بود.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.