[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, یک اسیب پذیری در الگوریتم شناسائی پیسمیکر St Jude Medical گروه Abbott امکان حمله از راه دور برای مجرمین سایبری و با ارسال فرمانهای مخرب رادیوفرکانس و ایست قلبی فراهم میسازد.

این اسیب پذیری امکان حمله ای از جانب شخص مخربی که در نزدیکی فردی با پیسمیکر است را با ارسال فرمانهای رادیو فرکانس برای مثلا خالی کردن باتری ان و یا تغییر ضربان قلب و ایست قلبی از راه دور فراهم میسازد.

بیمارانی که این پیسمیکرها را دارند باید به متخصصی در بیمارستان رجوع کنند تا فرمویر جدید را برای ان نصب کند. تا کنون بیماران میتوانستند خود بروز رسانی پیسمیکر خود را با کانکت شدن به اینترنت و سایت سازنده ان انجام دهند اما در اینمورد اینکار توسط انان ممکن نیست. این بروز رسانی حدود سه دقیقه زمان برده و بعلاوه امکان اصلاح یک اسیب پذیری دیگر امنیتی در بعضی مدلهای دیگر که دسترسی به داده های شخصی در انها رمز نگاری نشده اند را میدهد.

این بروز رسانی شامل 500000 امریکائی که پیسمیکر St Jude Medical را دارند میشود. گفته شده که 280000 تن دیگر در جهان نیز از همین پیسمیکرها استفاده میکنند.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.