به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, مرورگر کروم نسخه 63 به انتی ویروسها و یا دیوار اتشهائی که جریانات HTTPS را بطور غیر قانونی اینترسپت میکنند اشاره دارد.

بزودی کروم 63 از اینکه برنامه ای بطور غیر قانونی جریانات رمزنگاری شده را اینترسپت میکند کاربر را مطلع خواهد کرد. این نسخه مرورگر کروم قرار است که در ماه دسامبر ارائه شود.

کروم 63 به هنگام اینترسپت مبادلات رمزنگاری شده توسط نرم افزاری یک پیام نمایش میدهد که در ان گفته میشود "نرم افزاری مانع کروم از دسترسی ایمن به این سایت میشود " و نام ان برنامه را نیز در انتهای این پیام قید میکند.

سپس این پیام هشدار میگوید که این نرم افزار بد تنظیم شده و احتمالا یک "انتی ویروس, دیوار اتش, فیل*ر وب و یا پر*کسی است."


[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


در حقیقت اینچنین پیام هشداری در کروم 61 وجود دارد اما کمتر نگران کننده و کمتر دقیق است و نامی از هیچ نرم افزاری برده نمیشود.


[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]


به عبارتی دیگر, این پیام هشدار جدید به کاربر خواهد گفت که انتی ویروس و یا دیوار اتش وی کار خود را بد انجام داده و یا بصورتی قانونی نصب نشده است که در اینصورت ممکن است نرم افزاری غیرقانونی باشد که بهتر است حذف گردد و مثلا ادویری باشد که جاسوسی جریانات HTTPS را میکند.

اما اگر گواهی دیجیتالی این برنامه بعنوان گواهی ریشه نصب شده باشد هیچ پیامی دریافت نخواهد شد و در نتیجه انتی ویروس بطور صحیح و قانونی نصب شده و مبادلات رمزنگاری شده را در پی یافتن ملویرها اینترسپت میکند. همچنین اگر کاربر یا ادمینیستراتور گواهی دیجیتالی ریشه یک پر*کسی اینترسپت را نصب کرده باشد هیچ پیام هشداری مشاهده نخواهد شد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.