[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو انت نت, [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] به تدریج رازهای ان فاش میگردند.

در ابتدا اینکه گفته شده بود که بیش از دو میلیون پی سی با این نسخه سی کلینر الوده شده اند اما سپس کارشناسان امنیتی سیسکو اعلام کردند که تروجان ادغام شده در ان فقط روی 700000 پی سی کشف شده و مشخص گشته که حمله ای هدفمند بوده و در واقع هدف فقط الوده کردن بعضی شرکتها بوده است و در نتیجه خیال کاربران عادی ان باید راحت باشد چون جای هیچ نگرانی برای انان نیست.

در واقع مخربین فقط هدفشان دستگاه هائی متعلق به شرکتهای فناوری چون Samsung, VMware, Intel, Microsoft یا Cisco برای ربودن اطلاعات محرمانه بوده است.

Cisco Talos Intelligence موفق شده یک سری فایل سرور فرمان و کنترل تروجان سی کلینر را به دست اورد. روی یکی از فایلهای پی اچ پی, ساعت قید شده در کد "PRC" یا "People’s Republic of China" بوده است. هر چند این به تنهائی دلیلی برای متهم ساختن دولت چین نمیشود اما محققین امنیتی کسپرسکی با انالیز و بررسی عمیق تروجان سی کلینر, قسمتی از کدی که توسط گروه جاسوسین سایبری چین یعنی APT17 ملقب به Group 72 و یا Operation Aurora را یافته اند. این فرضیه این حمله از جانب گروه APT17 را بیشتر قوت میبخشد و از طرفی پروفایل این گروه جاسوس سایبری با اینگونه عملیاتی جور در میاید. این گروه حداقل از سال 2009 فعالیت داشته و در جاسوسی سایبری تخصص دارند و ابزار تکنیکی انان بسیار پیشرفته است و بخصوص اروپا و ایالات متحده امریکا و اسیای جنوب شرقی هدف انها است و از برنامه های جاسوسی خود برای جاسوسی در زمینه های اقتصادی و سیاسی و جنگ افزار و مالی و دولتی و دیپلماتیک و فناوری و غیره استفاده مینمایند و بسیار به شرکتهای هایتک علاقه مندند.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.