به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, حتی شناساسائی دوبل نیز موفق به محافظت در مقابل حمله مجرمین سایبری ای که با قابلیت یافتن ایفون و مک موفق به مسدود کردن مک شدند نشده است.

این مجرمین سایبری شناسه و رمز عبور ای کلود قربانیان خود را احتمالا در پایگاه داده های ربوده و منتشر شده روی وب یافته و به حساب کاربری انان کانکت شده و به قابلیت یافتن مکان ایفون انها دست یافته و مک ها را از راه دور و با وارد کردن یک کد شش رقمی مسدود کرده اند.

زمانیکه این کاربران قربانی سعی در کانکت شدن داشته اند با پیامی که در ان به انها گفته میشده که 0.01 بیت کوئین معادل 50 دلار برای دریافت کدی که به انها اجازه برداشتن مسدودیت دستگاهشان را میدهد بپردازند روبرو شده اند.

اگر اینچنین مشکلی برایتان پیش امد, اولین کار این است که مبلغ مطالبه شده را پرداخت نکرده و از سرویس پشتیبانی اپل درخواست کنید که دستگاه شما را ازاد سازد. مسلما در ابتدا باید ثابت کنید که شما مالک دستگاه هستید که اینکار میتواند با مثلا ارائه فاکتور خرید انجام شود.

این اولین بار نیست که مجرمین سایبری با استفاده از همین قابلیت, از کاربران قربانی دستگاه های مسدود شده درخواست پرداخت مبلغی میکنند و این در سال 2016 نیز مشاهده شده بود.

برای اینکه قربانی این مجرمین سایبری نگردید, میتوانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.