[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, مرورگر سفری با یک سری تستهای رخنه ازمایش شده و مشخص گشت که از همه مرورگرهای رقیب اسیب پذیرتر است.

پژوهشگران امنیتی Google Project Zero یک سری انالیز مقایسه مرورگرها با صدها میلیون تست رخنه در موتورهای رندر HTML مرورگرها انجام دادند. نتیجه این تستها برای مرورگر سفری بد است. این محققین حداقل 17 اسیب پذیری در ان یافته اند که بسیار بیش از مرورگرهای رقیب است. بر عکس سفری, مرورگرهای دیگر با کمترین اسیب پذیریها که بین 2 تا 6 اسیب پذیری امنیتی میباشند هستند. این اسیب پذیریها که بعضی از انها حاد بوده و امکان اجرای کد مخرب از راه دور را فراهم میسازند اکنون اصلاح شده اند.

موتورهای رندر همیشه یکی از منابع اسیب پذیری برای مرورگرها بوده اند. Ivan Fratic, یکی از مهندسین Google Project Zero در یک یادداشت بلاگ نوشته است : "همانگونه که میتوانیم در تابلو مشاهده کنیم, اکثر مرورگرها در این تجربه بیشتر خوب بوده اند و فقط مشتی از اسیب پذیریهای امنیتی دارند. با توجه به اینکه انها با همین روش تست در چند سال پیش نتایجی بسیار بیشتر داشتند, این نشان میدهد که اکثر مرورگرها پیشرفتهائی داشته اند. "

اما این متخصص در مورد غیر طبیعی بودن مرورگر سفری توضیحی نداده و به تاکید اینکه تفاوت بسیاری بین کروم و سفری که بهترین و بدترین رکورد را دارند اکتفا کرده است. در حالیکه ایندو مرورگر چند سال پیش همان موتور رندر یعنی WebKit را داشتند. در سال 2013 گوگل بجای ان Blink را موتور رندر کروم کرد. با جدائی Blink/WebKit تعداد اسیب پذیریها به مقدار قابل توجهی در Blink کاهش یافته و در WebKit افزایش یافته است. با توجه به اینکه رکورد سایر مرورگرها نزدیکتر به کروم میباشد, میتوان اینطور برداشت کرد که مشکل باید از شرکت کوپرتینو باشد و این توسعه دهندگان اپل هستند که باید این مشکل را حل کنند.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.