[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از کلوبیک, باج افزارها مهمترین خطرات در چند سال گذشته بوده و در زمینه جرائم سایبری بوده اند. هدف انها مسدود ساختن دستگاه کاربر قبل از درخواست مبلغ باجی که عموما بیت کوئین یا نظائر ان است میباشد و بعد از پرداخت این مبلغ, کاربر میتواند مجددا به فایلها یا پی سی مسدود شده خود دست یابد.

باج افزارها خبر مهم رسانه ها در سالهای 2016 و 2017 بوده اند که بخصوص به دلیل دو حمله مهم [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] و [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] بوده است.

اولین هدف مجرمین یا عاملین این باج افزارها پول است اما پژوهشگران امنیتی MalwareHunterTeam از وجود یک باج افزار جدید کشف شده که بجای پول درخواست تصاویر عریان قربانی را میکند خبر داده اند.

در تصویری ارسال شده روی توئیتر میبینیم که این باج افزار دقیقا ده عکس عریان مالک رایانه را مطالبه مینماید که باید به یک ادرس Protonmail ارسال گردند و بعلاوه این مجرمین سایبری قید میکنند که باید واقعی بودن انها تائید گردد.

بدون جزئیاتی بیشتر, انها میتوانند تصویری با جمله ای نوشته شده روی یک تکه کاغذ برای کنترل و تائید پروفایل قربانی مطالبه نمایند.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.