[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از ژنژفو, موزیلا نسخه بتای Firefox Quantum که نسخه نهائی ان در 14 نوامبر ارائه خواهد شد را منتشر کرد. موزیلا از این نسخه بعنوان مرورگر نسل جدید نام برده و وعده داده که این نسخه فایرفاکس دو برابر سریعتر بوده و مموری کمتر استفاده میکند.

Firefox Quantum از موتور جدیدی که سرعت وبگردی را دو برابر میکند برخوردار است و سی درصد کمتر مموری استفاده میکند.

تنها مکانیک داخلی ان عمقا بازبینی نشده بلکه توسعه دهندگان ان روی اینترفیس و فضای کار ان نیز کار کرده اند. همانند نسخه های پیشین ان میتوان انرا با اکستنشنهائی شخصی سازی نموده و Tracking Protection ان همراه با سرعت و حفاظت بیشتر حریم خصوصی خواهد بود.

Tracking Protection فناوری جدید حریم خصوصی برای کاهش پیگیرهای مهاجم فعالیتهای انلاین است و درخواست پیگیری دامینها را مسدود میسازد. موزیلا میگوید که این فناوری 67.5 درصد تعداد کوکیهای اچ تی تی پی را کاهش میدهد. چون فایرفاکس محتوای پیگیری را لود و تولید نمیکند, در نتیجه Tracking Protection زمان لود صفحات را بطور متوسط 44 درصد سریعتر نموده و استفاده داده ها 39 درصد کمتر خواهد بود.

فایرفاکس کوانتوم یا 57 در سراسر جهان و برای همه پلاتفرمهای پشتیبانی شده در 14 نوامبر امسال ارائه خواهد شد و تا انزمان کاربران میتوانند در صورت تمایل نسخه بتای انرا برای ویندوز یا مک و یا گنو/لینوکس بیازمایند.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.