به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, کمیسیون فدرال ارتباطات امریکا از اپل درخواست فعال ساختن گیرنده رادیو اف ام ایفون را کرده است. اما ایا از نظر فنی این ممکن است ؟

در حال حاضر جنجالی بین کمیسیون فدرال ارتباطات امریکا که در واقع ژاندارم تله کام است و اپل بر پا شده است. همه چیز با یک بیانیه ارسال شده توسط Ajit Pai, رئیس این کمیسیون که درخواست فعال ساختن گیرنده رادیو اف ام در ایفونها را برای امنیت عمومی
از اپل کرده اغاز شده است. Ajit Pai روی اهمیت دسترسی به رادیو اف ام در صورت بروز حوادث طبیعی چون طوفان ماریا که اخیرا رخ داد تاکید دارد تا بتوان زندگی اشخاص را نجات داد.

در واقع شبکه های بیسیم و اینترنت اغلب به هنگام وقوع حوادث طبیعی غیر قابل دسترس میگردند در حالیکه رادیو اف ام هنوز میتواند کار کند. Ajit Pai میگوید "اپل تنها سازنده بزرگی است که از فعال کردن مدار الکترونیکی رادیو اف ام در گوشیهای هوشمند خود سر باز میزند. اما امیدوارم که این شرکت موقعیت خود را با توجه به خساراتی که توسط طوفانهای هاروی و ایرما و ماریا پیش امدند تغییر دهد. اکنون زمان ان رسیده که اپل در ابتدا به امنیت توجه کند."

هر چند این درخواست Ajit Pai قابل تحسین است اما به نظر میرسد که وی زیاد از وضعیت فنی ایفونها مطلع نیست و اپل طولی نکشیده که واکنش نشان داده و در ابتدا یک توئیت Phil Schiller قید میکند که ایفونهای 7 و 8 مدار الکترونیکی رادیو اف ام ندارند.

اپل رسما اعلام کرده که مدلهای 7 و 8 ایفون تراشه رادیو اف ام و نه انتهائی برای دریافت سیگنالهای اف ام را نداشته و نمیتوان مدار الکترونیکی اف ام را در این محصولات فعال کرد. وی تاکید کرده که محصولات امنیتی موجود در دستگاهایش چون دسترسی به سرویسهای اضطراری از طریق صفحه نمایش انها و دریافت اطلاعیه های مهم در صورت هشدارهای هواشناسی و یا وقایع ممکن است.

اما اگر فرض شود که اپل مدار الکترونیکی های چند قابلیتی که رادیو اف ام میتواند جزو انها باشد استفاده میکند, در اینصورت باید از نظر الکترونیکی کانکت بوده و انتن رادیو سازگار بوده و با سایر ارتباطات بیسیم دستگاه چون 3G, 4G, Wi-Fi, Bluetooth تداخل نداشته باشد. بطور خلاصه میتوان گفت که موضوع عنوان شده یعنی فعال کردن رادیو اف ام در ایفونها فقط میتواند بیشتر یک افسانه باشد تا یک واقعیت.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.