[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, یک رئیس مافیای سایبری مواد مخدر در حالیکه به قصد شرکت در مسابقه ریش و سبیل به تگزاس رفته بود, توسط پلیس بازداشت شد.

به هنگام کنترل در فرودگاه, پلیس 500000 بیت کوئین و یک کلید PGP که وی در بازار دارک وب استفاده میکرد را روی لپتاپ وی یافت.

این رئیس مافیای سایبری مواد مخدر قصد داشت در یک مسابقه بین المللی ریش و سبیل در تگزاس شرکت کند اما نهایتا بجای مسابقه عازم زندانی در اتلانتا شد. این فرانسوی 38 ساله بعد از یک کنترل توسط سازمان فدرال مبارزه با مواد مخدر به دام افتاده و متهم است که یکی از ستونهای Dream Market که بازار مهم فروش مواد مخدر در وب سیاه است میباشد.

برای به دام انداختن وی, نیازی به تحقیقاتی گسترده نبود و انطور که در کیفر خواست قید شده, کاراگاهان سازمان فدرال مبارزه با مواد مخدر در ژانویه 2017 به Dream Market کانکت شده و توجهشان به شخصی با نام مستعار "OxyMonster" که اکانتش از سال 2015 فعال است و به نظر میرسید بسیار در فعالیتهای سایت دخیل باشد جلب شد. وی senior moderator فروم بود. وی همچنین بوتیکی که بخصوص روی ان مسکنی به نام OxyContin و همچنین یک تقویت کننده مغز به نام Ritalin را میفروخت را پیشنهاد میکرد و ارسال ان از کشور فرانسه به اقصی نقاط جهان صورت میگرفت. OxyMonster روی صفحه خود کاربران را تشویق به پرداخت انعامی به ادمینیستراتورها و مدیران سایت از طریق ادرسی که انرا Official tip jar for Dream Team (Staff) نامیده بود میکرد.

تحققیق کنندگان سازمان فدرال مبارزه با مواد مخدر, معاملات خروجی این ادرس را انالیز کردند. پانزده معامله به کیف پولهای بیت کوئین سایت Localbitcoins.com که به نظر میرسد متعلق به Gal Vallerius باشد منتهی میشدند. با بررسی پیامهای این شخص روی توئیتر و اینستاگرام, ماموران متوجه یک سری شباهتها در سبک نوشتن انها با سبک نوشتن OxyMonster چون مثلا تکرار کلمه "cheers" شدند. بدینگونه این شخص در خط هدف انها قرار گرفت.

زمانیکه Vallerius در 31 اوت 2017 در اتلانتا بزمین نشست, بطور خودکار کنترلی که برایش نحس بود شد. در واقع خطای وی سفر با لپتاپش بود که مامورین پلیس روی ان نه تنها بیت کوئین به ارزش 500000 دلار بلکه کلید رمزنگاری PGP که همان کلید OxyMonster روی دارک وب بود را یافتند.

وی ممکن است به حبس ابد محکوم گردد.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.