به گزارش ترفندستان, به نقل از دولوپه, گوگل تصمیم دارد امنیت دسترسی به سرویسهایش را بیشتر کند. البته فقط کاربران Gsuite از این روش امنیت جدید و بیشتر بهره مند خواهند شد. در واقع گوگل مایل است این روش جدید امنیتی را فقط برای انانیکه امنیت بیشتر درخواست میکنند چون روسای شرکتها و سیاستمداران و غیره ارائه کند. این موضوع هنوز رسما اعلام نشده اما بزودی اعلام خواهد شد.

گوگل برای افزایش امنیت بجای شناسائی دو مرحله ای که در سال 2011 برای مثلا کاربران جیمیل رایگان ارائه کرد و یا یک کلید فیزیکی برای دومین مرحله شناسائی کاربران Gsuite در سال 2014, اکنون روش دیگری برای این دومین دسته از کاربران ارائه میکند.

گوگل در چهارچوب روش جدیدی که مایل است ارائه کند و انرا "Advanced Protection Program" نامیده, فراتر از روش پیشین رفته و دومین کلید فیزیکی را به زنجیره محافظتی اکانت میافزاید. این روش جدید مانع دسترسی برنامه های ثالث به ایمیلها و فایلهای مالک اکانت خواهد شد.

فقط باید امیدوار بود که گزینه ای نیز برای زمانیکه این کلیدها گم میشوند نیز پیش بینی شود.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.