[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

به گزارش ترفندستان, به نقل از زرو ان نت, اگر حساب کاربری یاهو دارید و گمان میکنید که در سال 2013 حساب کاربری شما هک نشده کاملا در اشتباهید چون Verizon, اپراتور امریکائی که اکنون مالک ان است, در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که تمامی حسابهای کاربری یاهو بی استثنا در سال 2013 هک شده بوده اند. این هک وسیعترین هک تاریخ است., با تحقیقاتی بسیار عمیق تر که بعد از خرید یاهو توسط Verizon صورت گرفته, مشخص شده که همه اکانتهای یاهو بدون استثنا هک شده بوده اند. اما هنوز مشخص نیست که ایا واقعا روسیه در این کار دست داشته است.

اکنون یاهو برای همه کاربرانی که گمان میکردند هک نشده بوده اند ایمیل هشداری ارسال میکند اما با اینهمه قید میکند که رمز عبورهای رمزنگاری نشده و همچنین داده های کارت بانکی و حسابهای بانکی مربوط به انها ربوده نشده اند.

فرضیه ای که احتمال ان بیشتر است این است که اطلاعات شخصی کاربران برای استفاده از هویت انان استفاده شده و هدف مالی نبوده است اما باید دید که برای چه کاری هویتها ربوده شده اند. احتمال دارد که این سرقت داده با هدف جاسوسی بوده است.

اژانس فرانس پرس یاداوری کرده که مقامات امریکائی به روسیه مظنونند و این کشور را عامل احتمالی این عملیات میدانند. پس از افشای این هک در سال 2016, چهار روسی که دو تن انان مامورین سرویس فدرال امنیت فدراسیون روسیه بودند متهم به انجام این سرقت شده بودند. مراحل قانونی هنوز در جریانند.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.