به گزارش ترفندستان, به نقل از سیلیکن, با کشف اسیب پذیری در پروسسورهای اینتل, گروه امادگی فوریتهای کامپیوتری امریکا از شرکتها درخواست نمودند تا هر چه سریع تر اصلاحیه انرا ارائه کنند.

این اسیب پذیرها که شامل هشت خانواده از پروسسورهای اینتل میشود, باعث جنجال در نزد مقامات امریکائی گشته و وزارت امنیت داخلی امریکا به شرکتها در مورد خطرات هک هشدار داده و از انها دعوت به عمل اورده تا در این راستا سریعا عمل کنند.

اینتل اعلام کرده که میکروکنترولر Management Unit پروسسورهای اینتل این اسیب پذیری را دارد و امکان به دست گرفتن کنترل پی سی را از راه دور فراهم میسازد و یا همچنین امکان عملیاتی کم خطر تر در صورت بهره برداری از اسیب پذیریهای عناصر Management Engine (ME), Trusted Execution Engine (TXE), Server Platform Services (SPS) میسر است.

پروسسورهائی که شامل این اسیب پذیریها میشوند Core i چون Xeon و Celeron در دستگاه هائی که توسط Dell, HP و Lenovo تولید میشوند موجودند. این دستگاه ها انبوها توسط شرکتهائی کوچک و بزرگ در دو سال اخیر خریداری شده اند.

اینتل اصلاحیه ای با بروز رسانی فرمویر میکروکنترولر ارائه کرده و اکثر سازندگان پی سی نیز پیشنهاد در دسترس قرار دادن میکرو نرم افزار اصلاح شده, بسته به محصولاتی که دارای این اسیب پذیریها باشند را میدهند.

از طرفی اینتل[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] را در دسترس قرار داده است.

روش بهره برداری از این اسیب پذیری قید نشده اما با توجه به حاد بودن کد میکروکنتلر مسلم است که اینگونه حمله ای برای هر کسی ممکن نیست.

این خبر انحصارا برای ترفندستان ترجمه شده و کلیه حقوق مادی و معنوی ان مربوط و متعلق به وب سایت ترفندستان است. کپی این خبر فقط با قید نام ترفندستان مجاز است.