تبلیغات در ترفندستان
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: ویندوز 10 چه مقدار فضا اشغال میکنه؟

پیش فرض ویندوز 10 چه مقدار فضا اشغال میکنه؟

سلام
    دوستان اگر بخوام یک حافظه SSD برای لپ تاپ بگیرم که ویندوز ده ۶۴ بیتی رو روش نصب کنم بهتره چقدر ظرفیت حافظه SSDباشه ؟ شما چه برندی رو برای حافظه SSD توصیه میکنید ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
    با تشکر
    پست‌ها
    1,704
    Nokia-3310
    360-Internet-Security Opera Windows-10
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    1336
    سپاس (دریافتی)
    2247
    نوشته ‌های وبلاگ
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad Z [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    سلام
    دوستان اگر بخوام یک حافظه SSD برای لپ تاپ بگیرم که ویندوز ده ۶۴ بیتی رو روش نصب کنم بهتره چقدر ظرفیت حافظه SSDباشه ؟ شما چه برندی رو برای حافظه SSD توصیه میکنید ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
    با تشکر
    سلام
    ویندوز 10 32 بیتی به 16GB فضا نیاز داره

ویندوز 10 64 بیتی به 20GB فضا نیاز داره

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

پیش فرض مشکل قفل شدن لپ تاپ

سلام
    با تشکر

دوستان اهل فن مشکل لپ تاپ من اینه اگر راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

یک لپ تاپ ایسوس تاچ مدل VivoBook S551LB دارم سال 93 گرفتم یک سالو نیم هست با مشکل قفل شدن گاهو بیگاه سیستم مواجه شدم وقتی سیستم رو روشن میکنم بالا میاد مشکلی نداره در زمانهای متفاوت سیستم قفل میکنه صفحه میره و یک صدای تق تق از محل سیدی رام به گوش میرسه و فقط با کلید پاور و خاموش و روشن کردن حل میشه هیچ دکمه ای ( حتی دکمه های مشترک) سیستم رو بر نمیگردونه بعضی مواقع دکمه پاور هم خاموش میکنه ولی به محضی که روشن میکنم دوباره قفل میکنه حالا یا قبل از بالا آمدن یا بعدش باید بعد از دو سه ساعت روشن کنم یا چندین ساعت البته بعضی مواقع هم با خاموش روشن کردن مشکل تا چند ساعت رفع میشه . ویندوز هم عوض کردم باز مشکل حل نشد چند تعمیرگاه هم بردم هزینه گرفتن و گفتن درست شده و تست هم کردیم مشکلی نداشت ولی چون مدت زمان گیر کردن مشخص نیست وقتی استفاده کردم دیدم دوباره گیر کرد .به پیشنهاد چند نفر تصمیم گرفتم یک هارد SSD برای ویندوز نصب کنم میخواستم ببینم /
    1: این کار جواب میده یا نه و احتمال داره مشکل رفع بشه چون احتمال میدم از هارد باشه ؟
    2: اگر این حرکت خوبه چه نوع حافظه SSD با چه ظرفیتی برای ویندوز 10 و این مدل لپتاپ مناسب هست ؟
    3: احتمال داره مشکل از جای دیگه ای باشه من احساس میکنم در زمان کارهای سنگین بیشتر این حالت پیش میاد و وقتی گیر میکنه صدای تق تق یکنواخت خفیف از سمت سیدی رام میاد ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید چون وسیله کارم هست
    مشخصات:
    Processor: Intel (R) Core (TM) i7-4500u CPU @ 1.80GHz (4 cPus), ~2.4GHz
    Memory: 12288MB RAM
    Page file: 1234MB used, 16056MB available
    تشکر برای وقتی که گذاشتین
    پست‌ها
    1,704
    Nokia-3310
    سپاس (اهدایی)
    1336
    سپاس (دریافتی)
    2247
    نوشته ‌های وبلاگ
    8

دوستان اهل فن مشکل لپ تاپ من اینه اگر راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

یک لپ تاپ ایسوس تاچ مدل VivoBook S551LB دارم سال 93 گرفتم یک سالو نیم هست با مشکل قفل شدن گاهو بیگاه سیستم مواجه شدم وقتی سیستم رو روشن میکنم بالا میاد مشکلی نداره در زمانهای متفاوت سیستم قفل میکنه صفحه میره و یک صدای تق تق از محل سیدی رام به گوش میرسه و فقط با کلید پاور و خاموش و روشن کردن حل میشه هیچ دکمه ای ( حتی دکمه های مشترک) سیستم رو بر نمیگردونه بعضی مواقع دکمه پاور هم خاموش میکنه ولی به محضی که روشن میکنم دوباره قفل میکنه حالا یا قبل از بالا آمدن یا بعدش باید بعد از دو سه ساعت روشن کنم یا چندین ساعت البته بعضی مواقع هم با خاموش روشن کردن مشکل تا چند ساعت رفع میشه . ویندوز هم عوض کردم باز مشکل حل نشد چند تعمیرگاه هم بردم هزینه گرفتن و گفتن درست شده و تست هم کردیم مشکلی نداشت ولی چون مدت زمان گیر کردن مشخص نیست وقتی استفاده کردم دیدم دوباره گیر کرد .به پیشنهاد چند نفر تصمیم گرفتم یک هارد SSD برای ویندوز نصب کنم میخواستم ببینم /
    1: این کار جواب میده یا نه و احتمال داره مشکل رفع بشه چون احتمال میدم از هارد باشه ؟
    2: اگر این حرکت خوبه چه نوع حافظه SSD با چه ظرفیتی برای ویندوز 10 و این مدل لپتاپ مناسب هست ؟
    3: احتمال داره مشکل از جای دیگه ای باشه من احساس میکنم در زمان کارهای سنگین بیشتر این حالت پیش میاد و وقتی گیر میکنه صدای تق تق یکنواخت خفیف از سمت سیدی رام میاد ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید چون وسیله کارم هست
    مشخصات:
    Processor: Intel (R) Core (TM) i7-4500u CPU @ 1.80GHz (4 cPus), ~2.4GHz
    Memory: 12288MB RAM
    Page file: 1234MB used, 16056MB available
    تشکر برای وقتی که گذاشتین
    سلام
    بحث قفل شدن گاهو بیگاهی که شما میگید مربوط به مسائل نرم افزاریه و فک نمیکنم که ربطی به هارد داشته باشه
    ویندوزتون رو آپدیت کنید
    درایورهای سیستمتون رو آپدیت کنید
    سیستمتون رو با برنامه هایی که خطاهای ریجستری رو حل میکنه Scan کنید
    بنظر من هنوز اقدام به خرید SSD نکنید چون هم قیمت این هاردها بالاست و هم اینکه اگر بعد از خرید مشکلتون حل نشه دوباره برمیگردید سر خونه اول

نقل قول نوشته اصلی توسط s.Alikhani008847 [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

سلام
    بحث قفل شدن گاهو بیگاهی که شما میگید مربوط به مسائل نرم افزاریه و فک نمیکنم که ربطی به هارد داشته باشه
    ویندوزتون رو آپدیت کنید
    درایورهای سیستمتون رو آپدیت کنید
    سیستمتون رو با برنامه هایی که خطاهای ریجستری رو حل میکنه Scan کنید
    بنظر من هنوز اقدام به خرید SSD نکنید چون هم قیمت این هاردها بالاست و هم اینکه اگر بعد از خرید مشکلتون حل نشه دوباره برمیگردید سر خونه اول

ممنون از وقتی که گذاشتین
    حقیقتا من سررشته آنچنانی از سیستم ندارم فقط کار نقشه خوانی انجام میدم ولی زمان خریداری با ویندوز فابریک 8 که آپدیت میداد گرفتم ولی ارتقاء نمیدادم به 8.1 تا به مشکل برخورد کردم و بردم تعمیر بعد از آرتقا به 8.1 و پاک کرن قسمتی از اطلاعات تکراری و سبک کردن سیستم مشکل بدتر شد و کلا به محض روشن کردن سیستم همین مشکل تکرار میشد چون بندر عباس هستم سیستم رو فرستادم کرمان برای تعمیر و قرار بود که ویندوز رو آپدیت کنن و به ده ارتقاع بدن ولی وقتی سیستم به دستم رسید دیدم اشتباها ویندوز هفت ریختن و متاسفانه تمام برنامه ها ونرم افزارهای مورد استفاده حذف شده مثل اتوکد - ادوبی پی دی اف - وورد - اکسل -و .... هرچی که بهش عادت داشتم ولی فکر نمیکردم سیستم دیگه گیر کنه که باز هم همون داستان تکرار شد ولی کمتر از قبل الان هم هیچ نرم افزاری روش نریختم هنوز گفتم مشکلش رو رفع کنم بعد اقدام به نصب کنم با این حال فکر نمیکنید مشکل سخت افزاریه ممنون میشم راهنماییم کنید

چند هفته پیش جایی بودم نت نداشتم و کلا هر کار میکردم بالا نمیامد لپ تاپ حدود ۲۴ ساعت ولی به محض رسیدن به نت روشن که کردم نیم ساعت تا سه رب آپدیت شد و اومد بالا
    ویرایش توسط Behzad Z : May 29th, 2018 در ساعت 14:47
    پست‌ها
    1,704
    Nokia-3310
    سپاس (اهدایی)
    1336
    سپاس (دریافتی)
    2247
    نوشته ‌های وبلاگ
    8

ممنون از وقتی که گذاشتین
    حقیقتا من سررشته آنچنانی از سیستم ندارم فقط کار نقشه خوانی انجام میدم ولی زمان خریداری با ویندوز فابریک 8 که آپدیت میداد گرفتم ولی ارتقاء نمیدادم به 8.1 تا به مشکل برخورد کردم و بردم تعمیر بعد از آرتقا به 8.1 و پاک کرن قسمتی از اطلاعات تکراری و سبک کردن سیستم مشکل بدتر شد و کلا به محض روشن کردن سیستم همین مشکل تکرار میشد چون بندر عباس هستم سیستم رو فرستادم کرمان برای تعمیر و قرار بود که ویندوز رو آپدیت کنن و به ده ارتقاع بدن ولی وقتی سیستم به دستم رسید دیدم اشتباها ویندوز هفت ریختن و متاسفانه تمام برنامه ها ونرم افزارهای مورد استفاده حذف شده مثل اتوکد - ادوبی پی دی اف - وورد - اکسل -و .... هرچی که بهش عادت داشتم ولی فکر نمیکردم سیستم دیگه گیر کنه که باز هم همون داستان تکرار شد ولی کمتر از قبل الان هم هیچ نرم افزاری روش نریختم هنوز گفتم مشکلش رو رفع کنم بعد اقدام به نصب کنم با این حال فکر نمیکنید مشکل سخت افزاریه ممنون میشم راهنماییم کنید
    اگر نت نسبتاً پرسرعتی دارید میتونید خودتون اقدام به آپدیت ویندوز کنید
    و همینطور میتونید از نرم افزار های آپدیت درایور مثل Driver Pack Solution برای Scan و آپدیت تمامی درایورهای موجودتون اقدام به این کار کنید

منظورتون اسکن فایلایی که رو ویندوز قبلیم بودن اونا رو برگردونم یا اینایی که الان دارم رو ارتقاع بدم آخه الان چیزی نیست رو سیستم کی ام پلیر - مدیا پ لیر - با مرورگر نتو چند تا برنامه دیگه
    پست‌ها
    1,704
    Nokia-3310
    سپاس (اهدایی)
    1336
    سپاس (دریافتی)
    2247
    نوشته ‌های وبلاگ
    8

منظورتون اسکن فایلایی که رو ویندوز قبلیم بودن اونا رو برگردونم یا اینایی که الان دارم رو ارتقاع بدم آخه الان چیزی نیست رو سیستم کی ام پلیر - مدیا پ لیر - با مرورگر نتو چند تا برنامه دیگه
    خیر
    به مسیر زیر رفته و ویندوز خودتون رو آپدیت کنید
    Settings>Update & security>Windows Update

روی گزینه Check For Update کلیک کنید
    ویندوز شروع به آپدیت کردن میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط s.Alikhani008847 [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

خیر
    به مسیر زیر رفته و ویندوز خودتون رو آپدیت کنید
    Settings>Update & security>Windows Update

روی گزینه Check For Update کلیک کنید
    ویندوز شروع به آپدیت کردن میکنه
    خب نصبش کنم
    هیچی نزده یعنی همون ویندوز 7 نصب میشه نمیشه همینجا تبدیل به 10 ش کنم بعد نصبش کنم
    ویرایش توسط Behzad Z : May 29th, 2018 در ساعت 16:00
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)