بنظرتون خرید باندل زیر بصرفه س (طبق توضیحاتم) تبلیغات در ترفندستان
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14

موضوع: بنظرتون خرید باندل زیر بصرفه س (طبق توضیحاتم)

پست‌ها
    140

Firefox Windows-10 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    81
    سپاس (دریافتی)
    23

پیش فرض بنظرتون خرید باندل زیر بصرفه س (طبق توضیحاتم)

درود:

لطفاً یک سوال در مورد تعویض پلتفرم فعلیم از اینتل به amd دارم؛

آیا در صورت تعویض باندل
    Giga H510M S2H +Core i5 10400F +16GB DDR4 2666

به»»»
    باندل Ryzen 5   3600x +  ASUS TUF B450m Plus
    با همون رم ۱۶ بالایی،

عملکرد Multi Task بهبود چشمگیری خواهد داشت ؟

پیشاپیش تشکر از راهنمایی و التفات شما.
    پست‌ها
    140

سپاس (اهدایی)
    81
    سپاس (دریافتی)
    23

پس XMP در مورد اینکه مثلا یک رم ۲۶۶۶ بگیریم و بخواهیم مثلا تا فرکانس ۳۰۰۰ اورکلاک کنیم، بدرد میخوره ؟
    مثلا من که میخام دو تا رم ۱۶ گیگ از یک برند و دقیقاً یکسان بگیرم و در دو اسلات موجود مادربردم (فقط دو اسلات دارد) - استفاده کنم ، XMP دار بودن هر کدوم از ماژول ها بدردم خواهد خورد و لازمه؟ یا هزینه اضافیست در این شرایط استفاده م؟
    پست‌ها
    16,136

360-Internet-Security Cyberfox Windows-10 Irancell
    سپاس (اهدایی)
    18846
    سپاس (دریافتی)
    18700
    نوشته ‌های وبلاگ
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed59skh [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    پس XMP در مورد اینکه مثلا یک رم ۲۶۶۶ بگیریم و بخواهیم مثلا تا فرکانس ۳۰۰۰ اورکلاک کنیم، بدرد میخوره ؟
    مثلا من که میخام دو تا رم ۱۶ گیگ از یک برند و دقیقاً یکسان بگیرم و در دو اسلات موجود مادربردم (فقط دو اسلات دارد) - استفاده کنم ، XMP دار بودن هر کدوم از ماژول ها بدردم خواهد خورد و لازمه؟ یا هزینه اضافیست در این شرایط استفاده م؟
    سلام دوست عزیز
    .
    XMP تنها راه 'آسان' برای اجرای کیت حافظه با سرعت نامی (سرعت نوشته شده) اون است. اخطار این است که همه کیت های حافظه در یک برد مشخص در سرعت های اورکلاک ثابت کار نمی کنند.

از آنجایی که به این موضوع علاقه دارید، باید مستقیماً وارد این کانال شوید:

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

رسول خدا صل الله علیه و اله فرمود:علی، شجاع ترین و قویدل ترینِ مردم است.( ابن مغازلی، مناقب علی بن ابی طالب علیه السلام )

کانال اطلاع رسانی لایسنس برنامه ها/اینجا کلیک کنید و بخونید.یادت نره!

اینستاگرام من / آپارات من

پست‌ها
    140

سپاس (اهدایی)
    81
    سپاس (دریافتی)
    23

درود و تشکر؛
    برای انتخاب نهایی، لازم میدونم یک سری توضیحات و مقدمات بگم و نتیجه گیری ، که کامل روشن بشم لطفاً التفات بفرمایید همانطور که تا الان اینطور بوده.

بخش اول:
    از دوستان ،بهم توصیه کردن که فرکانس ۳۶۰۰ بخر،
    مادربرد من تا ۳۲۰۰ ساپورت میکنه ، مگه میشه؟ یا کار میکنه با فرکانس پایین؟ از طرفی مادربرد من به توصیه متخصصان کامپیوتر و تحصیلکرده این رشته ، با توجه به فاز تغذیه مادربرد و سایر مشخصات، گفتن که حداکثر i5 11400 میتونی روش بندازی که اونم حداکثر ۳۲۰۰ رو ساپورت میکنه و i5 10400 فعلی، ۲۶۶۶ ، و البته مطلعم که رم فرکانس بالاتر بندازم با سرعت قابل ساپورت سی پی یو هماهنگ میشه و پایین تر کار میکنه، اما اولا دوس دارم برای کارایی بهتر، مچ باشن و نکته دوم و مهمتر اینکه تا بخام این سیستم رو روزی آپگرید کنم که بتونم تو سیستم جدید ۳۶۰۰ رو استفاده کنم که کلا منسوخ شده نسلش و DDR5 و بالاتر ،شده استاندارد و دیگه بدردم نخواهد خورد،چون من من دیر به دیر سیستم عوض میکنم و اگر احساس نیاز کنم که سیستم قبلی ، برا ۶ سال پیش بود و نسل ۴ اینتل که الان به نسل ۱۰ ارتقا دادم. اینم هست که سرعت بالاتر احتمال زیاد فقط اسمش برام می مونه به این دلیل آخر که گفتم.و باز میدونم که در برند مدنظرم ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومن تفاوتشونه ، اما از لحاظ ساپورت مادربرد و سی پی یو میخام دقیقا مچ باشن، والان ۳۲۰۰ بردارم برای i5 نسل بعد با توجه به برد ،کاملا مچ هست اما ۳۶۰۰ نه.
    نظرتون3200 یا ۳۶۰۰؟ اشتباه فکر میکنم؟

بخش دوم:

اینی که میفرمایید با توجه به ساپورت رم مادربردت از سایت سازنده ببین و سرعت و برند و سایز و ... انتخاب بشود، من اتفاقا کامل بررسی کردم از پی دی اف ساپورت رم های مادربردم و با لحاظ بودجه حداکثر ۴ ملیون ، این مدلها رو قیمت در آوردم که گفتم مورد تایید سازنده هست و اینا شد:
    کورسیر Vengeance 3200MHZ با حداقل قیمت ۳،۹۰۰

کورسیر Vengeance RGB PRO  3200 با حداقل قیمت ۴،۰۵۰

کلو مدل CRAS X DUAL 3200MHz rgb با حداقل قیمت ۳،۶۵۰

کلو توجهمو جلب کرد که  هم ارزون هست هم RGB و xmp2 هم گارانتی خوب و مادام العمر MIT داره.
    اگر  کیفیت خوبی هم داره که این شرکت پشتشه اونم مادام العمر که  بنده کار رو تموم کنم و اینو بردارم .در غیر اینصورت برم  سراغ اون دو مدل دیگه  از کورسیر...(یکی ساده و اون یکی همون اسم با rgb -که بالا ذکر کردم).

ممنونم.
    ویرایش توسط saeed59skh : February 21st, 2022 در ساعت 11:13
    پست‌ها
    16,136

360-Internet-Security Cyberfox Windows-10 Irancell
    سپاس (اهدایی)
    18846
    سپاس (دریافتی)
    18700
    نوشته ‌های وبلاگ
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed59skh [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    ز دوستان ،بهم توصیه کردن که فرکانس ۳۶۰۰ بخر،
    مادربرد من تا ۳۲۰۰ ساپورت میکنه ، مگه میشه؟
    سلام دوست عزیز
    .
    پیشنهاد نمیشه،چون خود سایت مادربورد چنین گزینه ای نداره.

کلو توجهمو جلب کرد که هم ارزون هست هم RGB و xmp2 هم گارانتی خوب و مادام العمر MIT داره.
    اگر کیفیت خوبی هم داره که این شرکت پشتشه اونم مادام العمر که بنده کار رو تموم کنم و اینو بردارم .در غیر اینصورت برم سراغ اون دو مدل دیگه از کورسیر...(یکی ساده و اون یکی همون اسم با rgb -که بالا ذکر کردم).
    هر سه گزینه مناسب هست،اینکه RGB و xmp2 داشته باشه مزیت نیست.یعنی اگر نداشت هم اهمیت آنچنانی نداره.

رسول خدا صل الله علیه و اله فرمود:علی، شجاع ترین و قویدل ترینِ مردم است.( ابن مغازلی، مناقب علی بن ابی طالب علیه السلام )

کانال اطلاع رسانی لایسنس برنامه ها/اینجا کلیک کنید و بخونید.یادت نره!

اینستاگرام من / آپارات من

+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)