مشکل خاموش نشدن لپ تاپ تبلیغات در ترفندستان
+ ارسال تاپیک جدید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل خاموش نشدن لپ تاپ

پیش فرض مشکل خاموش نشدن لپ تاپ

سلام ببخشید من وقتی میخوام لپ تاپ رو خاموش کنم شات داون رو میزنم لپ تاپ خاموش میشه میره تو صفحه قفل کامل خاموش نمیشه مثل ریستارت کردن تنها راه خاموش کردنش الان اینه که از دکمه خاموش و روشن کردن لپ تاپ استفاده کنم چه کارش کنم درست شه
    پست‌ها
    16,451

360-Internet-Security Cyberfox Windows-10 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    18907
    سپاس (دریافتی)
    18793
    نوشته ‌های وبلاگ
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR2099 [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    سلام ببخشید من وقتی میخوام لپ تاپ رو خاموش کنم شات داون رو میزنم لپ تاپ خاموش میشه میره تو صفحه قفل کامل خاموش نمیشه مثل ریستارت کردن تنها راه خاموش کردنش الان اینه که از دکمه خاموش و روشن کردن لپ تاپ استفاده کنم چه کارش کنم درست شه
    سلام دوست عزیز
    .
    ابتدا یکبار Clean Boot کنید،اگر درست نشد،راه حل های زیر رو تست کنید.

[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

راه اول: Power Troubleshooter را اجرا کنید.

به مسیر Settings > System >Troubleshoo > Other troubleshooters > Power برید و روی Run کلیک کنید تا عیب یابی رو انجام بده.

power-troubleshooter-windows-os-jpg

راه دوم: Fast Startup را غیرفعال کنید.

به مسیر Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\System Settings برید و روی Choose what the power button does کلیک کنید.

روی Change settings that are currently unavailable کلیک کنید و تیک گزینه Turn on fast startup (recommended) رو بردارید.

fast-startup-windows-10-png

تنظیمات را ذخیره کنید، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید و سپس آن را خاموش کنید. بررسی کنید که آیا کامپیوتر شما به طور کامل خاموش می شود.

راه سوم: درایورهای خود را دوباره نصب کنید.

برای این کار Device Manager رو باز کنید Display adapters رو باز کنید؛روی درایور کارت گرافیک کلیک راست و Uninstall رو انتخاب کنید.

1-jpg

رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا درایور به طور خودکار مجدداً نصب شود.

بررسی کنید که آیا علامت تعجب در کنار سایر درایورها وجود دارد یا خیر. این نشان می دهد که درایورهای مربوطه معیوب هستند. برای حل مشکل باید آنها را به روز کنید یا دوباره نصب کنید.

راه چهارم: غیرفعال کردن power management برای USB devices

Device Manager را اجرا کنید.
    به پایین اسکرول کنید تا به USB Controllers بروید.
    روی اولین ورودی راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
    سپس روی تب Power Management کلیک کنید.
    علامت Allow the computer to turn off this device to save power بردارید.

2-png

این مراحل را برای همه دستگاه های خود تکرار کنید.

راه پنجم: BIOS/UEFI را به روز کنید.

اگر هیچ کدام کار نکرد، بایوس را به آخرین نسخه به روز کنید و بررسی کنید که آیا این راه حل مشکلات خاموش شدن شما را حل می کند یا خیر.

به وب سایت سازنده لپ تاپ خود بروید. سپس، آخرین نسخه BIOS یا UEFI را برای دستگاه خود دانلود کرده و آن را در درایو فلش USB کپی کنید.

دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید، وارد منوی BIOS/UEFI شوید و آخرین نسخه BIOS/UEFI را نصب کنید.

مراحلی که برای به روز رسانی BIOS باید دنبال کنید ممکن است بسته به سازنده شما متفاوت باشد.

این آموزش از وب سایت [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] برای ترفندستان ترجمه و ویرایش شده
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست power-troubleshooter-windows-os-jpg   fast-startup-windows-10-png   1-jpg   2-png  

رسول خدا صل الله علیه و اله فرمود:علی، شجاع ترین و قویدل ترینِ مردم است.( ابن مغازلی، مناقب علی بن ابی طالب علیه السلام )

کانال اطلاع رسانی لایسنس برنامه ها

ترفندستان در بله / آیگپ / گپ
+ ارسال تاپیک جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)