رسم نمودار خطی و میله ای در اکسل تبلیغات در ترفندستان
+ ارسال تاپیک جدید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: رسم نمودار خطی و میله ای در اکسل

پیش فرض رسم نمودار خطی و میله ای در اکسل

سلام و عرض ادب خدمت اساتید و دوستان گرامی
    یک فایل اکسل دارم که از نتایج میخوام نمودار میله ای و خطی رسم کنم.
    برای مثال:
    نتایج در ستون A1:A30 ( نتایج بصورت روزانه) اضافه میشود. میخوام نمودار زمانی که عددی در سلول وارد می شود رسم بشه در غیر این صورن هیچ نموداری نباشه.
    من نتایج روز اول تا سوم رو وارد کردم و نمودار رسم میشه اما از روز چهارم تا سی ام که داده ای هنوز وارد نشده نمودار روی مقدار صفر قرار میگیرد ولی چون عدد درج نشده نباید نموداری هم باشه
    چون در قسمت نتایج فرمول درج شده است این مشکل بوجود اومده منون میشم راهنمایی بفرمایید.
    نمونه فایل به پیوست
    متشکر[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    رسم نمودار خطی و میله ای در اکسل فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar Book1.rar (18.7 کیلو بایت, 2 نمايش)
    پست‌ها
    17,647

360-Internet-Security Cyberfox Windows-10 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از Wireless-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    19108
    سپاس (دریافتی)
    19190
    نوشته ‌های وبلاگ
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط hmrahimi [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    سلام و عرض ادب خدمت اساتید و دوستان گرامی
    یک فایل اکسل دارم که از نتایج میخوام نمودار میله ای و خطی رسم کنم.
    برای مثال:
    نتایج در ستون A1:A30 ( نتایج بصورت روزانه) اضافه میشود. میخوام نمودار زمانی که عددی در سلول وارد می شود رسم بشه در غیر این صورن هیچ نموداری نباشه.
    من نتایج روز اول تا سوم رو وارد کردم و نمودار رسم میشه اما از روز چهارم تا سی ام که داده ای هنوز وارد نشده نمودار روی مقدار صفر قرار میگیرد ولی چون عدد درج نشده نباید نموداری هم باشه
    چون در قسمت نتایج فرمول درج شده است این مشکل بوجود اومده منون میشم راهنمایی بفرمایید.
    نمونه فایل به پیوست
    متشکر[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    سلام دوست عزیز
    .
    برای جلوگیری از این مشکل، می توانید از یک تابع منطقی مانند IF برای بررسی اینکه آیا داده ای در محدوده وجود دارد یا خیر استفاده کنید.

برای این کار، ابتدا یک محدوده جدید در صفحه اکسل ایجاد کنید که فقط برای نمایش نمودار استفاده شود. سپس، تابع IF را به صورت زیر در محدوده جدید وارد کنید:

کد PHP:
    .تنها اعضای سایت قادر به دیدن این محتوا هستند. لطفاً وارد شوید و یا برای عضویت رایگان و بی‌دردسر در سایت کلیک کنید

این تابع مقدار "موجود" را در صورتی که در محدوده A1:A30 حداقل یک عدد وجود داشته باشد، و مقدار "ندارد" را در غیر این صورت، بازمی گرداند.

حالا، می توانید از این محدوده جدید برای رسم نمودار استفاده کنید. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. روی محدوده A1:A30 کلیک کنید تا انتخاب شود.
    2. روی Insert > Chart کلیک کنید.
    3. از لیست نمودارها، نوع نمودار مورد نظر خود را انتخاب کنید.
    4. روی OK کلیک کنید.

اکسل نمودار را در محدوده جدید که تابع IF را در آن وارد کرده اید، رسم می کند. اگر در محدوده A1:A30 حداقل یک عدد وجود داشته باشد، نمودار نمایش داده می شود. در غیر این صورت، هیچ نموداری نمایش داده نمی شود

سلام عرض ادب. متشکرم از راهنمایی. اما دقیق متوجه نشدم. ممنون میشم باتوجه به نواحی که در فایل پیوست هست راهنمایی بفرمایید. متشکرم
    پست‌ها
    17,647

360-Internet-Security Cyberfox Windows-10 Irancell
    نوع و سرعت اینترنت: بیش از Wireless-2 Mb/S
    سپاس (اهدایی)
    19108
    سپاس (دریافتی)
    19190
    نوشته ‌های وبلاگ
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط hmrahimi [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    سلام عرض ادب. متشکرم از راهنمایی. اما دقیق متوجه نشدم. ممنون میشم باتوجه به نواحی که در فایل پیوست هست راهنمایی بفرمایید. متشکرم
    سلام دوست عزیز
    .
    فایل پیوست شد

نکته اول)

اعدادستون بایدازC3شروع شود. شماازC2شروع کرده اید.

نکته دوم) چه رنج اعدادی رابرای رسم نموداربایدانتخاب کنیم؟

درست روی خودنمودارآبی رنگ کلیک کنید. ستون اعدادبایک نوارآبی رنگ، هایلایت Highlight خواهدشد. میبینیدکه ازسطر16 به بعدکه خالی هست هم انتخاب شده است. اگررنج رابه محدوده ای که عدددارد، تغییربدهید، نموداراصصلاح خواهدشد.

برای تغییررنج ماوس رادرگوشه پایین سمت چپ ناحیه هایلایت شده قراردهیدتاشکل آن به یک مربع تغییریابد. سپس تاجایی که لازم است اصلاح صورت گیرد، درگ کنیدیابکشید. منحنی اتوماتیک اصلاح خواهدشد.

وقتی ستون اول رااصلاح کردید، برای انتخاب ستون دوم، کافی است دگمه تب TAB رابزندتاخودش اتوماتیک برودروی ستون بعدی.

اینکاررابرای سایرنمودارهاتکرارکنید.
    رسم نمودار خطی و میله ای در اکسل فايل هاي پيوست شده

سلام عرض ادب. متشکر از،اینکه زمان گذاشتید و بررسی کردید. برای نمودار میخوام خودش بصورت اتومات وقتی که در c17 به بعد عدد قرار میگیرد نمودار رسم شود. نه اینکه بخوام پله ای درگ کنم.
    متشکر
+ ارسال تاپیک جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)