رییس کمیسیون معاملات شرکت ارتباطات سیار گفت: اسناد برگزاری مزایده افزایش اپراتورهای تولید محتوا (Content Provider) هنوز آماده نشده و زمان اعلام فراخوان آن مشخص نیست.

ابوالفضل علیشاهی در گفت‌وگو با موبنا در خصوص اعلام فراخوان برای افزایش اپراتورهای تولید محتوا در کشور، اظهار داشت: ارتباطات سیار در حال هماهنگی‌های لازم برای تدوین اسناد مزایده افزایش اپراتورهای ارائه دهنده خدمات پیام كوتاه است اما هنوز زمان برگزاری این مزایده مشخص نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت کار، زمان زیادی برای اجرای اعلام فراخوان این طرح باقی نمانده است.
علیشاهی در خصوص چگونگی انتخاب CPها و تعداد شرکت‌های برنده در این دوره از مزایده، یادآور شد: تا زمان انتشار اسناد و حضور شرکت‌ها در مزایده، هیچ چیز معلوم نیست. پیش از این معاون شرکت ارتباطات سیار گفته بود که بیش از ۱۵ شركت در حوزه سرویس‌های ارزش افزوده تلفن همراه در كشور شناسایی شده‌اند كه همراه اول در صدد است از طریق مزایده برای این شرکت‌ها، بازار فعالیت ایجاد كند.

محمدحسین فلاح اصغری هدف از انجام این مزایده را واگذاری امور به بخش خصوصی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش شمار مشتركان تلفن همراه نیاز به اپراتورهای بیشتری برای ارائه سرویس‌های ارزش افزوده پیام كوتاه احساس می‌شود. در زمان حاضر سه شركت آتیه داده‌پرداز، رهیاب پیام‌رسان و مگفا به عنوان پیمانکاران شرکت ارتباطات سیار به ارائه سرویس‌های ارزش افزوده پیام كوتاه می‌پردازند.

منبع:ایتنا