تبلیغات در ترفندستان
بازیابی اطلاعات هارد
+ ارسال تاپیک جدید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: دانلود بازی های ورق ایرانی از جمله حکم و شلم

 1. #1
  تاریخ عضویت
  Apr 2006
  محل سکونت
  همه جای ایران سرای من است
  پست‌ها
  13
  Nokia-6600
  NOD32 Internet-Explorer Windows-XP Irancell
  سپاس (اهدایی)
  4
  سپاس (دریافتی)
  32

  New دانلود بازی های ورق ایرانی از جمله حکم و شلم

  با عرض سلام خدمت همگی دوستان

  ازاونجا که دوستان درخواست کرده بودن که براشون بازی های ورق رو قرار بدم من هم دو نمونه از این بازی ها رو داشتم که اینجا قرار میدم تا بقیه دوستان هم بتونن استفاده ببرن.

  بازی های ورق ایرانی :

  1) بازی حکم

  2) بازی شلم

  برید و از بازی ها لذت ببرید که میتونه ساعتها مشغولتون بکنه .

  اینم اولین فعالیت اینجانب بعد از 3 سال !!! به نظرتون ارزشش رو داره ؟
  در خود سایت براتون آپلود کردم :
  فايل هاي پيوست شده
 2. #2

  پیش فرض

  دست شما درد نكنه عالي بود
  آره چرا نداره!
 3. سپاس mab
 4. #3
  تاریخ عضویت
  Jan 2008
  محل سکونت
  آمل
  سن
  23
  پست‌ها
  538
  Nokia-N70
  NOD32 Firefox Windows-XP IR-TCI
  سپاس (اهدایی)
  316
  سپاس (دریافتی)
  777
  نوشته ‌های وبلاگ
  3

  پیش فرض

  كسي آموزش سراغ نداره ؟
  من غير منچ هيچي بلد نيستم ماروپله رو هم بابام گفته اگه كنكور 20 بشي بهت ياد ميدم
 5. #4

  پیش فرض salaam

  شرح مختصر بازی :در این بازی هر بازیکن ۱۲ برگ دریافت می-کند.بعد شروع به خواندن امتیازی که می-توانند بگیرند می-کنند. مثلآ ۱۲۵ امتیاز از کل ۱۶۵ امتیاز ممکن. کسی که امتیاز بالاتری را بخواند به عنوان حاکم تعیین می-شود. سپس او با همکاری یارش باید تلاش کند تا امتیاز تعهد شده را کسب کند.در اینصورت او به همان تعداد امتیاز که کسب کرده امتیاز دریافت می-کند.بازی ادامه خواهد داشت تا وقتی که یک تیم زودتر به امتیاز نهایی برسد. در این بازی بردن هر دست ۵ امتیاز دارد. هر ۵ لو، ۵ امتیاز ‚ هر ۱۰ لو، ۱۰ امتیاز و هر تک (آس) هم ۱۰ امتیاز دارد . به این ترتیب در مجموع کل امتیاز یک بازی ۱۶۵ امتیاز است :۱۳×۵ + ۴×۵ + ۴×۱۰ + ۴×۱۰=۱۶۵


  شرح کامل بازی :

  الف( دست دادن: یک نفر از بین چهار نفر با قرعه به عنوان اولین پاسور )دست دهنده( انتخاب می-شود. در دست های بعد به ترتیب از سمت راست دیگران دست می-دهند. به نحوی که بعد از چهار دور بازی همه یک بار دست داده باشند و به همین ترتیب دست دادن می-چرخد. نفری که دست می-دهد ابتدا ۱۲ برگ به نفر سمت راست، ۱۲ برگ به نفر روبه رو، ۱۲ برگ به نفر سمت چپ، ۴ برگ به پشت روی زمین و ۱۲ برگ آخر را برای خود دست می-دهد. )توجه کنید که همیشه باید دست شامل آخرین برگ در دست خود پاسور باشد( در این جا مرحله دست دادن تمام می-شود .

  ب( تعهد کردن )اعلان -خواندن(: نفر سمت راست پس از مرتب کردن دستش امتیازی را فکر می-کند می تواند بگیرد را اعلام می-کند. این امتیازنمی-تواند زیر ۱۰۰ باشد. پس از آن نوبت نفر سمت راست او است. او یا باید امتیازی بالاتر از امتیاز خوانده شده را بخواند یا اعلام “پاس“ کند. کسی که پاس دهد دیگر نمی-تواند در امتیازخوانی تا پایان این دور بازی شرکت کند. سپس نوبت نفر سمت راست او می رسد . او هم به همین ترتیب‚ یا باید بالاتر از آخرین امتیاز خوانده شده بخواند یا پاس دهد. این مرحله آنقدر ادامه می یابد تا ۳ نفر پاس کرده و کسی که آخرین امتیاز را خوانده به عنوان حاکم بازی را آغاز می-کند.

  ج( آغاز بازی: بعد از مشخص شدن حاکم‚ او ۴ برگ روی زمین را بر می-دارد و به جای آن ۴ برگ به دلخواه خود زمین می-گذارد. این کار برای بهبود دست حاکم و کمک به او برای کسب امتیاز تعهد شده صورت می-گیرد. پس از این که او ۴ برگ را زمین گذاشت )که این برگها جزء برگهای برده حساب می-شوند( حاکم با پائین انداختن برگ حکم ، بازی را شروع می-کند. (دقت کنید که حتمآ برگ اول باید برگی از خال حکم باشد و این کار در واقع اعلام حکم است.)سپس به همان ترتیب حکم ، بازیکنان از سمت راست شروع به بازی می-کنند. بازی دقیقآ مانند حکم پیش می-رود تا برگها تمام شوند .

  د( شمارش امتیاز: بعد از پایان بازی نوبت به شمارش امتیازها می رسد. برای این کار برگهای برنده شده را می-شماریم‚ در ازای هر ۴ برگ )یک دست از بازی) ۵ امتیاز ‚ در ازای هر برگ ۵لو، ۵ امتیاز‚ در ازای هربرگ ۱۰ لو، ۱۰ امتیاز و در ازای هر برگ تک )آس( هم ۱۰ امتیاز منظور می شود. بعد از شمردن امتیاز یک تیم ‚ با کم کردن آن از ۱۶۵، امتیاز تیم دیگر مشخص می-شود. اگر تیم حاکم امتیازی را که تعهد کرده ‚ یا بیشتر از آن امتیازرا گرفته باشد ‚ همان عدد امتیاز او خواهد بود. اما اگر کمتر از آن امتیاز تعهد شده باشد‚ منفی آن )امتیاز تعهد شده( را دریافت خواهد کرد. تیم رقیب هم هر اندازه که امتیاز بگیرد برایش منظور خواهد شد.

  قانون شلم :اگر تیم حاکم موفق به جمع کردن کلیه برگ-ها شود ‚ می-گویند “شلم“ کرده است .در چنین حالتی به جای ۱۶۵ امتیاز ، ۳۳۰ امتیاز به آنان تعلق می-گیرد)مشخص است که تیم حاکم هرگز شلم نمی-شود‚ زیرا در اول بازی فرد حاکم چهار برگ را به عنوان برده از دست خود خارج می-کند

  قانون یاسا : اگر امتیاز تیم حاکم از تیم رقیب کمتر شود) یعنی کمتر از ۸۵ امتیاز( در اینجا تیم حاکم یاسا می-شود و به جای اینکه به تعداد امتیاز تعهد شده منفی بگیرد‚ کل ۱۶۵ امتیاز را منفی می-گیرد.

  ه( پایان بازی: معمولآ بازی شلم تا امتیاز ۱۲۰۰ بازی می-شود اما با توافق بازیکنان ‚ در آغاز بازی می-توان آن را تغییر داد. امتیازهای ۶۶۰ و ۳۳۰ امتیازات معمولی هستند که می-توانند جایگزین عدد ۱۲۰۰ شوند .

  جدول بازی :
  برای نگهداری و ثبت امتیازها یک جدول سه ستونی مانند شکل زیر کشیده می-شود. هر یک از ستون-های چپ و راست متعلق به یک تیم است و در ستون وسط امتیاز تعهد شده در هر بازی را می-نویسم. همچنین بعد از اینکه هر چهار بازیکن دست دادند و دوباره نوبت دست دادن به نفر اول رسید‚ یک خط افقی در ستون وسط می-کشیم تا مشخص شود که دست دادن دست بعد با چه کسی است

  الف‚ ب‚ ج و د نام چهار بازیکن ما می باشد که به ترتیب در سمت راست یکدیگر نشسته-اند. پس الف و ج در یک تیم و ب و د نیز در یک تیم هستند:
  دور اول :جدول امتیازات را می-کشیم. دست دادن هم از بازیکن الف شروع می-شود. ابتدا ب که در سمت راست الف نشسته باید شروع به خواندن بکند. او می-خواند ۱۱۰، ج می-خواند ۱۱۵، د پاس می-دهد. الف می-خواند ۱۲۵، ب می-خواند ۱۳۰، ج پاس می-دهد.(اینک فقط الف و ب مانده اند(. الف می-خواند ۱۳۵ و ب پاس می-دهد.
  بازی انجام می-شود و تیم ب و د ۳۵ امتیاز دریافت می-کند و در نتیجه امتیاز تیم الف و ج ۱۳۰ می-شود۱۶۵-۳۵=۱۳۰) در این حالت امتیاز تیم ب و د همان ۳۵ امتیاز ثبت می-شود، اما تیم الف و ج به دلیل اینکه نتوانسته-اند تعهدشان را انجام دهند ۱۳۵ امتیاز منفی می-خورند. پس جدول دور ۱ نوشته می-شود:

  دور دوم : حالا نوبت ب است که دست بدهد. پس از دست دادن ج باید اعلان کند. او مستقیمآ پاس می-دهد. د می-خواند ۱۲۵، الف پاس می-دهد. ب هم پاس می-دهد. پس د با ۱۲۵ امتیاز تعهد شده حاکم می-شود. تیم ب و د موفق می-شود ۱۵۰ امتیاز بگیرد. پس تعهد خود را انجام داده است. پس تیم ب و د ۱۵۰ امتیاز و تیم الف و ج ۱۵ امتیاز گرفته است. در جدول دور دوم می-نویسیم: امتیاز ب و د : ۱۵۰ + ۳۵=۱۸۵ ) جمع امتیازات را می نویسیم(. و امتیاز تیم الف و ج : -۱۳۵+۱۵= -۱۲۰
  دور سوم: ج دست می-دهد. د می-خواند ۱۰۰‚ الف می-خواند ۱۲۰‚ ‚ب می-خواند ۱۲۵‚ ج پاس می-دهد. د می-خواند ۱۳۰‚الف می-خواند ۱۳۵‚ب می-خواند ۱۴۰‚ د پاس می-دهد. الف می-خواند ۱۵۰ و ب هم پاس می-دهد. پس الف با ۱۵۰ امتیاز حاکم می-شود.بازی انجام می-شود و تیم الف و ج موفق به جمع کردن همه برگ-ها و در نتیجه شلم کردن می-شود. پس ۳۳۰ امتیاز می-گیرد و تیم ب و د هیچ امتیازی نمی-گیرد.دور سوم در جدول ثبت می-شود: الف و ج: -۱۳۵+ ۳۳۰=۱۹۵ و تیم ب و د هم همان امتیاز قبلی: ۱۸۵+ ۰=۱۸۵
  دور چهارم: د دست می-دهد. الف می-خواند ۱۳۰ ‚ ب و ج پاس می-دهند. د می-خواند ۱۳۵ و الف هم پاس می-دهد. بازی انجام می-شود و تیم ب و د ۱۳۵ امتیاز می-گیرند( و الف و ج ۳۰ امتیاز). پس امتیازات در جدول ثبت می-شود: الف و ج : ۱۹۵+۳۰=۲۲۵ و تیم ب و د : ۱۸۵+ ۱۳۵=۳۲۰در زیر امتیاز تعهد شده ستون وسط یک خط می-کشیم ‚ به این معنی که یک دور کامل همه دست داده-اند و دست دادن دوباره به نفر الف رسیده. این کار را در هر چهار دست یکبار تکرار می-کنیم تا پاسور اشتباه نشود. بازی به همین ترتیب ادامه می-یابد تا یک تیم زودتر به امتیاز ۱۲۰۰ یا بالاتر برسد.
  بازی دو نفره :
  سیستم بازی به همان شکل است . اما برای پر کردن جای خالی دو نفر بازیکن دیگر از زمین کمک می-گیریم ، به شکل زیر :
  الف )دست دادن : یک نفر به حکم قرعه دست می-دهد . (دست دادن به ترتیب بین دو نفر تقسیم می-شود و هر بازیکن یک دست را دست می-دهد . بعد از هر دو بازی یک خط کشیده می-شود که نشانه نوبت دست دادن بازیکن اول است ) . دست دادن به این ترتیب است که فرد پاسور ابتدا ۱۲ برگ به نفر مقابل و بعد ۱۲ برگ به خودش می-دهد . سپس به ترتیب یک دسته ۴ برگی جلوی نفر مقابل ، یک دسته ۴ برگی جلوی خودش ، دوباره یک دسته ۴ برگی جلوی نفر مقابل ، یک دسته ۴ برگی جلوی خودش ، یک دسته ۴ برگی جلوی نفر مقابل ، سپس یک دسته ۴ برگی در وسط ، و در آخر آخرین ۴ برگ را به صورت یک دسته جلوی خودش می-گذارد . دقت کنید که حفظ ترتیب در دست دادن کاملأ مهم است.

  ب( تعهد کردن)اعلان -خواندن): کاملأ شبیه به حالت چهار نفره ؛ ابتدا نفر مقابل اعلام امتیاز مورد نظر خود را می-کند، اگر فرد پاسور موافق باشد پاس می-دهد وگرنه امتیازی بالاتر اعلام می-کند(امتیازها فقط مضرب ۵ می-توانند باشند، یعنی ۵تا، ۵تا ) . این قدر امتیاز خواندن طول می-کشد تا یک نفر پاس دهد.

  ج- آغاز بازی: بعد از مشخص شدن حاکم‚ او ۴ برگ روی زمین را بر می-دارد و به جای آن ۴ برگ به دلخواه خود زمین می-گذارد. این کار برای بهبود دست حاکم و کمک به او برای کسب امتیاز تعهد شده صورت می-گیرد. پس از این که او ۴برگ را زمین گذاشت )که این برگ-ها جزء برگ-های برده حساب می-شوند( حاکم با پائین انداختن برگ حکم بازی را شروع می-کند.(دقت کنید که حتمآ برگ اول باید برگی از خال حکم باشد و این کار در واقع اعلام حکم است.) پس از بازی نفر دیگر، سه برگ اول سه دسته جلوی هر کس رو می-شوند. ابتدا حاکم از همان خال بازی شده یکی از این سه برگ مقابل را بازی می-کند، نفر مقابل هم از همان خال از سه برگ جلوی خود بازی می-کند. اگر از خال بازی شده، برگی روی زمین نباشد، بازیکن می-تواند هر برگ دلخواه را بازی کند.
  بعد هر کس که این دور را برده، دور بعد را از دست خود بازی می-کند و بازی به همین ترتیب ادامه می-یابد . تا وقتی که همه برگ-ها بازی شوند . طبیعتأ در اواخر بازی یک یا دو دسته از برگهای جلوی فرد تمام می-شوند. در این حالت هیچ مشکلی پیش نمی-آید و فرد باید با برگ روی همان یک یا دو دسته باقی-مانده بازی کند. شمارش امتیازها هم مانند همان بازی چهارنفره است.در واقع زمین نقش یار هر کس را دارد ، تنها با این محدودیت که در هر بار فقط سه برگ برای بازی در اختیار می-گذارد.[تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
 6. #5
  تاریخ عضویت
  Aug 2015
  پست‌ها
  1
  Apple-iPhone-4
  McAfee Firefox Windows-7 IR-TCI
  نوع و سرعت اینترنت: ADSL-1 Mb/S
  سپاس (اهدایی)
  0
  سپاس (دریافتی)
  0

  پیش فرض

  با سلام
  فايل ها بر روي سيستم بنده دانلود نميشوند لطفاً راهنمايي فرماييد
 7. #6
  تاریخ عضویت
  Jul 2005
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  23,562
  Apple-iPhone-5S
  360-Internet-Security Firefox Windows-10 IR-TCI
  نوع و سرعت اینترنت: بیش از ADSL-2 Mb/S
  سپاس (اهدایی)
  38391
  سپاس (دریافتی)
  45008
  نوشته ‌های وبلاگ
  65

  پیش فرض

  فایل‌های پیوست این تاپیک از نو آپلود شدند.
  چیزی که تحملش سخت است، یادآوری‌اش شیرین است.
 8. #7

  پیش فرض

  بازی شلم رو دانلود کردم و اجرا شد! ولی خیلی به درد نخور بود. حتی کارت هارو مرتب نمیکرد آدم بدونه چی داره درست.
  ویرایش توسط mehrdad_fe : December 2nd, 2017 در ساعت 17:11
+ ارسال تاپیک جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دانلود بازی به حق زیبای Lionheart: Kings Crusade با انواع لینک ها از جمله مستقیم
  توسط Ali-Senator در انجمن دانلود و درخواست بازی‌‌های مخصوص PC و سایر کنسول‌‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: October 8th, 2010, 19:57
 2. دانلود بازی نجات بندر (یک بازی ایرانی ) نسخه 2
  توسط FBI_metro در انجمن دانلود و درخواست بازی‌‌های مخصوص PC و سایر کنسول‌‌ها
  پاسخ: 23
  آخرين نوشته: August 31st, 2010, 20:42
 3. در خواست دانلود بازی شاهزاده ایرانی
  توسط zrs در انجمن دانلود و درخواست بازی‌‌های مخصوص PC و سایر کنسول‌‌ها
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: August 27th, 2010, 11:44
 4. دانلود بازی های فارسی و ایرانی
  توسط danybd در انجمن دانلود و درخواست بازی‌‌های مخصوص PC و سایر کنسول‌‌ها
  پاسخ: 18
  آخرين نوشته: September 24th, 2009, 12:05
 5. دانلود بازی ایرانی بازی باکلمات
  توسط ahri_man در انجمن دانلود و درخواست بازی‌‌های مخصوص PC و سایر کنسول‌‌ها
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: September 12th, 2009, 11:40

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 26

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز ‌های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست ‌های خود را ویرایش کنید
 •  

اکنون ساعت 00:56 برپایه‌ی ساعت جهانی (GMT +3.5) می‌باشد.

تبلیغات متنی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه‌ی سایت، جدیدترین ترفندها، نقد و بررسی‌ها و مطالب مدرسه فناوری به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می‌شود. بعد از کلیک بر روی دکمه‌ی «مشترک شوید»، بایستی کد داخل تصویر را وارد کرده، سپس به صندوق ایمیل خود مراجعه کنید و روی لینک تأیید کلیک کنید تا اشتراک شما نهایی شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت ترفندستان است. برداشت مطالب و تصاویر تنها با ذکر نام ترفندستان مجاز است.