تبلیغات در ترفندستان
+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 87

موضوع: آموزش جامع سئو,وبلاگنویسی و ترفندهای کلی مربوط به آن

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    Kaspersky Google-Chrome Windows-8 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: ADSL-512 Kb/S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

Lightbulb آموزش جامع سئو,وبلاگنویسی و ترفندهای کلی مربوط به آن

[center]تایپیک جامع آموزش وبلاگنویسی

در این تایپیک اطلاعات بسیار کاربردی و مهمی در خصوص آموزش های سئو,وبلاگنویسی و تمام ترفندها,آموزشها و.. قرار خواهد گرفت.
    این مطالب توسط وبلاگنویسان برتر ترفندستان به صورت مداوم به روزرسانی خواهد شد.

از قرار دادن توضیح,سوال,راهنما و.. در این تایپیک جدا خودداری کنید و این موضوعات را تایپیک های جداگانه مطرح فرمایید.
    ویرایش توسط keyson : July 12th, 2013 در ساعت 02:35
    » سایت شخصی کیوان موسوی - imusavi.ir

تیم طراحی قدرتمند با 9 سال سابقه
    » تبدیل وبلاگ به سایت + دامنه IR رایگان + هاست رایگان + آموزش
    » طراحی سایت و فروشگاه: (تجاری،شخصی)،فروشگاه حرفه ای
    » سئو (Perfisinal): سئو کلی با ده ها متد پیشرفته و تخصصی

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

گام نهم
    نکاتی در رابطه با وبلاگنویسی

بدون شك هر كاري رمز و راز خاص خود را داراست و وبلاگنويسي هم از اين قاعد مستثني نيست، با رعايت نكاتي كوچك ميتوان نتيجه اي بسيار بهتر گرفت . من در اين نكاتي از وبلاگنويسي برايتان آورده ام كه توجه به آنها بدون شك موجب موفقيت بيشتر وبلاگ شما خواهد بود.
    1) به قانون كپي رايت وفادار باشيد.
    (اگر ميخواهيد صرفا با كپي و پيست كردن مطالب ديگران مطالب خود را اداره كنيد بدانيد كه هيچگاه صاحب يك وبلاگ مفيد و موفق نخواهيد شد به جاي اين كار سعي كنيد هرگاه مطلبي را كپي برداي ميكنيد حتما منبع اصلي را با عنوان ماخذ ذكر كنيد اين كار باعث جلب اعتماد مخاطبان ميشود و آنها ميدانند كه شما از خودتان نيز حرفي براي گفتن داريد . فرض كنيد من وبلاگ شما بيايم و ببينم مطلبي كه ميدانم مال شما نيست را قبلا خوانده ام و شما طوري وانمود كرده ايد كه انگار مطلب مطعلق به شماست يقينا به شما و وبلاگتان اعتماد نخواهم كرد)
    2) همه ي نظرات خوانندگان شما قابل احترامند .
    (ممكن است وبلاگ شما موافقان و مخالفاني داشته باشد . داشتن مخالف اصلا معناي بدي ندارد بلكه به نظر من داشتن مخالف در وبلاگ نويسي بسيار عاليست زيرا اين نشان ميدهد كه شخصي با تمام دقت وبلاگ شما را مطالعه كرده و براساس تفكر ميخواهد به شما چيزي ثابت كند زيرا شما او را به فكركردن واداشته ايد . و يا وبلاگ شما در حال پيش رفت است و اين موضوع از طرف رقيبان شما قابل تحمل نيست و آنان ميخواهند شما را دلسرد كنند و يا اگر كسي بر اساس تفكري سطحي با شما مخالفت كرد كه ديگر اصلا جاي نگراني نيست زيرا هميشه همه جور آدمي پيدا ميشوند)
    3) مطلب اختصاصي خودتان را در وبلاگتان بفرستيد .
    ( مانند نكته ي اول اگر شما مطلبي منحصر به فرد ارايه كنيد كه صاحب اصلي آن خودتان باشيد حتما خوانندگانتان را وادار ميكنيد كه به وبلاگ شما برگردند زيرا آنها ميدانند كه با ورود به وبلاگ شما با مطالبي روبه رو ميشوند كه تاكنون آنرا جايي نديده اند وگرنه خوانندگان هميشه در جستجوي بهترين منابع هستند)
    4
    ) مطالب بحث برانگيز شما بهتر است توسط مخالفان وبلاگتان خوانده شود . (اگر براي اين موضوع مطلب مينويسيد كه صرفا تحسين موفقانتان را برانگيزد بايد بگويم كه داريد وقتتان را تلف ميكنيد مگر اينكه وبلاگ شما يك وبلاگ براي ارايه ي خدمات يا يك فروشگاه و كسب درآمد باشد ولي از آنجا كه بيشتر وبلاگ نويسان به ارايه ي عقايد خود و يا ديگران مپردازند داشتن شنيدن نظرات مخالفان در اين وبلاگها بيشتر ميتواند به موفقيت وبلاگ كمك كند)
    5) از كم بودن تعداد نظرات نگران نباشيد .
    ( تعداد كمي از افرادي كه در اينترنت هستند نظرشان را در مورد صفحه هايي كه ميبينند بيان ميكنند پس نبايد نگران اين موضوع نباشيد و اگر تعداد نظرات شما پايين است دليل آن لزوما خوب نبودن مطالب شما نيست و كاملا طبيعي است و اگر ميبينيد كه بعضي وبلاگها تعداد نظرهايشان بالاست اين لزوما بدليل خوب بودن مطالبشان نيست)
    6) به تيتر وبلاگ خود حساس باشيد .
    (شايد به جرات بتوانم بگويم مهمترين و اولين چيزي كه براي وبلاگ خود بايد به آن توجه كنيد عنوان وبلاگتان است زيرا عنوان صفحه در خيلي جاها كه ممكن است خودتان هم ندانيد به نمايش درآيد مثلا عنوان صفحه يكي از اولين چيزهايي است كه موتورهاي جستجو براي ليست كردن نتايج جستجو از آن استفاده ميكنند و يا موقعي كه شما وبلاگتان را بروز ميكنيد عنوان وبلاگتان در صفحه ي اول سرويس وبلاگنويسي شما در قسمت آخرين وبلاگهاي بروز شده به نمايش در ميآيد و متواند براي شما بازديدكننده جذب كند و همچنين شما بايد با عنوان وبلاگ با ديگران تبادل لينك كنيد . حال يك مثال ميزنم اكنون كه شما به وبلاگ من آمده ايد به احتمال زياد لينك من را با عنواني كه بسيار با آموزش وبلاگنويسي ارتباط دارد ديديد و كليك كرديد حال فرض كنيد عنوان وبلاگ من چيز ديگري بود نتيجه اين ميشد كه به احتمال زياد شما به وبلاگ من نميآمديد و يا كساني ميآمدنند كه نيازي به مطالب وبلاگ من نداشتند و بلافاصله وبلاگم را ترك ميكردند)
    7) دغدغه ي شما افزايش عددي آمار نباشد .
    (رسيدن به عدد ده هزار يا صد هزار اصلا مهم نيست .نبايد هم و غم شما اين باشد كه مثلا فلان تعداد بازديدكننده داشته باشيد زيرا اين مساله براي بسياري از بازديدكنندگان اهميت ندارد و اصولا بيشتر بازديدكنندگان نميدانند كه آيا اين مساله اهميت دارد يا نه . در ضمن اگر قرار باشد كه صرفا عدد آمار بالا رود من همين الان ميتوانم كاري كنم كه بازديدكنندگان فكر كنند كه من در روز دهها هزار بازديد دارم ولي آيا تقلب كردن براي اين كار ضرورتي دارد به نظر شخص بنده اصلا اين مساله براي وبلاگ نويس نبايد مهم باشد و به جاي آن به فكر افزايش كيفيت وبلاگ خود باشيد مطمعن باشيد آمار شما هم به مرور زمان و آن هم بصورت واقعي افزايش پيدا خواهد كرد)
    آمارتان را تحليل كنيد
    . ( گرچه گفتم كه افزايش آمار برايتان مهم نباشد ولي اين به معناي آن نيست كه شمارنده و تحليل كننده ي سايت در وبلاگ خود قرار ندهيد زيرا اين شمارنده ها علاوه بر شمارش تعداد بازديدهاي شما اطلاعات مهم ديگري هم ارايه ميكنند مثلا در همين وبگذر يا پرشين استت كه من هم از آنها استفاده ميكنم شما ميتوانيد با بازديدكنندگانتان آشنا شويد ، بفهميد از چه كشورها و شهرهايي وارد وبلاگتان ميشوند ، بصورت مستقيم مياييند يا با لينك شما در يك سايت مشخص ، از چه سيستم عامل مرورگر يا برنامه ي خاصي براي ديدين وبلاگ شما استفاده ميكنند ،بيشتر چه ساعاتي ميايند و... و شما ميتوانيد با تحليل اين مسايل خيلي بهتر وبلاگتان را مديريت كنيد زيرا ميتوانيد به بسياري از نيازهاي كاربرانتان پي ببريد)
    9) كامنت گزاران دايمي وبلاگ خود را بشناسيد .
    (من خودم در اين مدتي كه وبلاگ نويسي ميكنم با بسياري آشنا و با بسياري از عزيزان بشدت صميمي شده ام و آنها را جز بهترين دوستان خود ميدانم شما هم به اين مساله كه چه كساني همراه هميشگي شما هستند پي ببريد مثلا هميشه كساني هستند كه بصورت مرتب براي شما نظر ميگذارند انگار كه بخواهند غير مستقيم بگويند با شما همراهي ميكنند، شما براي آنها پيغام اختصاصي بگزاريد زيرا آنها كه براي شما وقت گذاشته اند لياقت اين را دارند كه برايشان وقت بگزاريد در ضمن اين ها كساني هستند كه هميشه شما را به ديگران توصيه ميكنند و براي شما و وبلاگتان ارزش قايلند حتي ممكن است بعضي از آنها دكتر ، استاد دانشگاه ، معلم ، دانشجو و يا دانش آموز باشند كه به شاگردان ، دوستها و يا همكلاسي هايشان شما را توصيه ميكنند)
    10)به سايتي كه وبلاگ را از آن ميگيريد حساس باشيد .
    (سعي كنيد قبل از شروع وبلاگ نويسي و در صورت لزوم همين حالا درباره ي سرويس دهندهاي وبلاگ تحقيق كنيد و سرويس دهنده اي را برگزينيد كه براي شما مناسب تر باشد زيرا هركدام از اين سايت ها مزايا و معايبي دارند حتي من توصيه ميكنم اگر دانش و هزينه ي كافي داريد از دامنه ي شخصي استفاده كنيد ولي اگر چنين نيست اين كار لزومي ندارد مثلا بنده قصد دارم در آينده اي نزديك اين كار را انجام دهم زيرا بلاگفا روز به روز در حال افزايش محدوديت هاست و ديگر نميتوان از بسياري كدها و كلمه ها در اين سرويس دهنده استفاده كرد كه البته بعضي از اين محدوديت ها بجاست ولي بهرحال براي كاربراني چون من و بسياري از عزيزان اين مساله خوشايند نيست)
    11) تبادل لينك كنيد .
    (به وبلاگهاي ديگر برويد و به آنهايي كه موضوع وبلاگشان به موضوع وبلاگ شما نزديكتر است پيشنهاد تبادل لينك بدهيد در ضمن سعي كنيد با آنهايي تبادل لينك كنيد كه وضيعيت وبلاگشان درحد وبلاگ شما يا بهتر است البته همه دوست دارند كه با بهترين وبلاگها تبادل لينك كنند اما اگر وبلاگهاي بالاتر از خودتان حاضر به تبادل لينك نيستند با هر وبلاگي كه توانستيد تبادل لينك كنيد)
    12) لينك وبلاگتان را ثبت كنيد .
    (در هر سايت و هر جايي كه ميتوانيد وبلاگتان را ثبت كنيد مثلا در ثبت وبلاگ سرويس دهنده و يا سايتهاي ثبت لينك و سايت هاي تبادل لينك كه من مواردي از اين نوع سايت ها را برايتان معرفي كرده ام و در آينده هم بيشتر از اين نوع سايت معرفي خواهم كرد)
    13) در سايتهاي دوست يابي عضو شويد .
    (در سايت هاي دوست يابي عضو شويد و در آنها فعاليت داشته باشيد در ضمن در پروفايل خود در اين سايتها حتما لينك وبلاگ خود را درج كنيد)
    14) كار با برنامه هاي مالتي مديا را ياد بگيريد .
    (حتما عكسهايي كه بر روي آنها آدرس سايت درج شده يا آهنگهايي كه در خود يك يك آدرس سايت دارند و يا كليپ هاي موبايل كه در ابتدا و انتهاي خود يك آدرس سايت را نشان ميدهند ديده ايد اين فايل هاي مالتي مديا با استفاده از وسايلي مانند بلوتوث موبايل به صورت درختي و به سرعت گسترش ميابند و لينك شما را با خود به دور افتاده ترين نقاط كه شما حتي فكرش را هم نميكنيد ميبرند و براينتان تبلغ ميكنند البته باز هم تاكيد ميكنم به قانون كپي رايت وفادار باشيد)
    15) براي ديگران كامنت بگزاريد .
    ( به وبلاگ ديگران برويد و برايشان كامنت بگزاريد اگر شما با مطالعه وبلاگ او برايش كامنتي آگاهانه بگزاريد(نه اينكه بدون مطالعه بگوييد وبلاگ زيبايي داري) او هم به احتمال زياد خواهد آمد و وبلاگ شما را مطالعه كرده برايتان نظر ميگزارد . پس اين يك روش موثر براي جمع آوري نظرات ديگران نيز ميباشد)
    16) رنگ زمينه ي روشن و رنگ نوشته ي تيره را برگزينيد .
    (سعي كنيد براي زمينه ي وبلاگتان از رنگ روشن تر(مثلا سفيد) و براي رنگ متنهايتان از رنگهاي تيره تر استفاده كنيد (مثلا مشكي) و اين بدليل آن است كه رنگ زمينه ي تيره با رنگ متن سفيد بشدت موجب خستگي چشمان ميشود(ميتوانيد خودتان امتحان كنيد) و اين كاربرانتان را ناراحت خواهد كرد (البته هميشه استثنا وجود دارند مثل وبلاگهايي كه در مورد هك هستنيد يا وبلاگهايي كه موضوعي بسيار غمگين دارند)
    17) از بكار بردن فونتهاي رنگارنگ تا حد امكان بپرهيزيد .
    (استفاده ي بيش از حد از فونتهاي رنگارنگ باعث خواهد شد كه وبلاگ شما كودكانه جلوه كند البته اگر وبلاگ شما واقعا براي سنين كمتر از 8 سال ساخته شده وبلاگتان يك استثنا است و ميتوانيد اين نكته را ناديده بگيريد پس اگر چنين نيست به اين نكته حساس باشيد)
    1 در استفاده از جاوا اسكريپت حساس باشيد .
    (به نظر من در بسياري از مواقع جاوا اسكريپت همانند نمك غذا عمل ميكند كه مقدار مناسبي از آن ميتواند طعم غذا را دگرگون و مطلوب كند ولي شما موظب باشيد شورش نكنيد زيرا استفاده زياد از جاوا اسكريپت ميتواند اثرات نامطلوبي روي صفحات شما داشته باشد و حتي بعضي از وقتها باعث ميشود كدها بدرستي عمل نكنند من در وبلاگنويسان كم تجربه تر بيشتر ديده ام كه دوست دارند تمام كدهايي كه وجود دارند را به صورت يك جا در صفحه شان استفاده كنند در حالي كه اين كار اصلا حرفه اي نيست به جاي اين كار سعي كنيد هرچند وقت يك بار كدهاي قبلي را برداريد و از كدهاي جديد استفاده كنيد تا ضمن اينكه صفحه تان با كدهاي زيادي بهم نريزد در وبلاگتان هم تنوع داشته باشيد)
    19) لينكهاي خارجي را در پنجره ي جديد و لينكهاي داخلي را در خود پنجره باز كنيد .
    (اگر دقت كرده باشيد هنگام لينك دادن ميتوانيد تعيين كنيد كه لينك در خود پنجره باز شود يا در پنجره ي جديد گرچه اين مساله هم به عواملي بستگي دارد و هم ميتواند سليقه اي باشد اما سعي كنيد اگر به خارج از وبلاگ خود لينك ميدهيد مثلا به وبلاگ دوستتان لينك در پنجره ي جديد باز شود و اگر به داخل وبلاگ خود(مثلا از پستي به پست ديگر) لينك ميدهيد لينك در خود پنجره باز شود)
    20) وبلاگتان را سبك كنيد .
    (استفاده زياد از تصاوير و ساير عناصري كه وزن وبلاگ شما را افزايش ميدهند نه تنها به سود شما نيست بلكه هميشه به ضرر شماست خصوصا اگر براي كساني وبلاگ نويسي ميكنيد كه در داخل ايران هستند و بايد توجه داشته باشيد كه بيش از نود درصد ايرانيها از اينترنت دايل آپ مودم استفاده ميكنند كه به اينترنت ذغالي معروف است و چه بسيار پيش آمده كه شخص بنده بدليل طول كشيدن زياد بارگزاري صفحه اي از ديدن آن منصرف شده ام)
    21) راههاي مختلفي براي ارتباط با خودتان قرار دهيد .
    (به كابران اين امكان را بدهيد كه برايتان نظر بگزارند ، شما را در ياهو اد كنند ، اگر در ياهو آنلاينيد همان لحظه با شما چت كنند ، براي شما ايميل بفرستند ، اگر حتي امكان دارد ميتوانيد شماره ي تماس تلفني بگزاريد(البته اين يكي بستگي به موضوع وبلاگ هم دارد مثلا وبلاگهاي مشاوره) و در كل هر چه ارتباط آنها با شما مستقيم تر باشد به نفع اعتبار وبلاگ شماست)
    22) ديگر وبلاگها را ارزيابي كنيد .
    (به وبلاگهاي ديگر كه موضوعشان مانند وبلاگ شماست برويد و ببينيد آنها چه نقاط قوت و ضعفي دارند و از اين نقاط قوت و ضعف درس بگيريد البته منظور من اين نيست كه از نقاط قوت آنها تقليد كنيد ولي اين كار به شما ايده هاي جديد خواهد داد و نيز احتمال اينكه نقاط ضعف خود را نيز پيدا كنيد بسيار زياد خواهد شد)
    23) از دامنه ي واقعي براي معرفي خود استفاده كنيد .
    (پيشنهاد ميكنم از دامنه ي رايگان مانند coo.ir - sub.ir - dot.tk - dom.ir - 2ir.ir استفاده نكنيد گرچه ممكن است شما بتوانيد دامنه هاي بسيار رندي از اين سايتها براي خود به ثبت برسانيد ولي اين دامنه ها براي شما مشكلاتي ايجاد ميكنند كه چند مورد از آنها عبارتند از كاهش سرعت لود صفحه ، مشكلات هنگام لينك دادن به خارج از وبلاگ ، از دست دادن بسياري از اطلاعتات مفيد شمارنده ي آمار وبلاگ ، اختلال در ايندكس شدن وبلاگ شما در موتورهاي جستجو و ...)
    24) از جمله هاي مايوس كننده اجتناب كنيد .
    (چه بسيار در وبلاگها ديده ام كه وبلاگ تا فلان مدت ديگر فعاليت نخواهد كرد ، يا من از نوشتن خسته شده ام و جان شما ديگر حسش نيست ، يا اگر نظر ندهيد من هم ديگر نمينويسم و بسياري مطالب ديگر ... اين جملات بازديدكنندگان را دلسرد ميكند و آنها را از دنبال كردن وبلاگ شما باز ميدارد زيرا آنها به دنبال منابع مطمعن هستند كه نويسنده اش با عشق و علاقه آن را به آنان تقديم كرده و هيچ توقعي از آنان ندارد)
    25) سعي كنيد وبلاگتان زنده و به روز به نظر برسد .
    (حتي اگر نميتوانيد زود به زود وبلاگتان را آپديت كنيد اين امكان وجود دارد كه به كاربران تلقين كنيد كه وبلاگتان كاملا به روز است مثلا ميتوانيد از كد ساعت و تاريخ استفاده نماييد ، مناسبتهاي مختلف را به بازديدكنندگان تبريك يا تسليت بگوييد ، از جمله هاي تغيير كننده و يا تصادفي استفاده نماييد و ...)
    26) پيوسته دانش وبلاگي خود را افزايش دهيد . (نميگويم يك طراح وب باشيد يا به زبانهاي برنامه نويسي تسلط داشته باشيد زيرا اصولا فلسفه ي پيدايش وبلاگ اين است كه كاربران بدون داشتن دانش زياد بتوانند مطالب خود را اينترنت ارايه كنند ولي سعي كنيد اطلاعات عمومي اينترنتي بالايي داشته باشيد مثلا از اصطلاحاتي مانند پيج رنك گوگل ، پهناي باند و ترافيك وبسايت يا بمب گوگلي سر در بياوريد انواع فرمت فايلهاي رايج در وب را بشناسيد ،و فرق زبانهاي برنامه نويسي مختلف مانند اچ تي ام ال ، جاوا اسكريپت ، پي اچ پي و ... را در حد اطلاعات عمومي ياد بگيريد و ...)

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

سلام
    رفقا من یک مشکلی دارم با وبلاگم وقتی با فایر فاکس میرم کل صفحه لود میشه ولی وقتی با اکسپلورر میرم فقط مقداری از صفحه لود میشه اون هم بدون منو ها! قالب را عوض هم کردم فایده ای نداشت لطفا در این مورد راهنماییم کنید شکرا!
    پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط علاقه مند [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    سلام
    رفقا من یک مشکلی دارم با وبلاگم وقتی با فایر فاکس میرم کل صفحه لود میشه ولی وقتی با اکسپلورر میرم فقط مقداری از صفحه لود میشه اون هم بدون منو ها! قالب را عوض هم کردم فایده ای نداشت لطفا در این مورد راهنماییم کنید شکرا!
    هنگام تعویض قالب صفحات جدا و آرشیو رو هم تغییر بدید.
    اگر مشکل حل نشد یعنی مشکل از خود سیستم وبلاگدهیه.
    وبلاگ من هم یک مشکل داره و اون هم اینه که فونتهاش در فایرفاکس درست نشون داده میشه ولی در اینترنت اکسپلوره کوچیکه...پیگیری کردم و فهمیدم مشکل از بلاگفاست...در بعضی از وبلاگها مشکلاتی پیش میاد...مثلا یکی از دوستانم میگفت که هنگامی که کاربری نظر میداد به جای اینکه در قسمت نظرات جدید قرار بگیره میرفت آخر نظرات.
    یک راه پیشنهادی: از وبلاگ پشتیبانی بگیر و حذفش کن.بعد برو و با همون نام یک وبلاگ جدید بساز و مطالب رو برگردون.
    موفق باشی.

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

گام نهم
    توضیحاتی در رابطه با بالا بردن رتبه سایت و وبلاگ در موتور های جست و جو:
    مقالات زیادی در زمینه روشهای بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستو نوشته شده است. اما شاید بد نباشد که اینبار نگاهی داشته باشیم به روشهائی که از کاهش رتبه سایت ما در موتورهای جستجو و بخصوص گوگل جلوگیری می‌کند.
    همانطور که می‌دانید، سیستم رتبه بندی گوگل در دوره‌های زمانی خاصی مجددا سایتهای موجود را رتبه‌بندی می‌کند و سایتهای زیادی در این میان با کاهش رتبه مواجه می‌شوند. در این مقاله سعی خواهم کرد که بر روی روشهای جلوگیری از این کاهش رتبه صحبت کنم.

- تنوع در لینک ورودی: یکی از بهترین مکانهائی که مشتریان می‌توانند سایت شما را پیدا کنند موتورهای حستحو هستند. اما شما نباید فقط به این بسنده کنید. شما بایستی سعی نمائید اینک سایتتان را در سایتهای دیگران منتشر کنید. فراموش نکیند که یکی از پارامترهائی که در تعیین رتبه سایت شما موثر است، میزان لینکهائی است که سایتهای دیگر به سایت شما داده‌اند. با معرفی سایت شما در دیگر سایتها علاوه بر اینکه بازدیدکنندگان جدیدی از آن سایتها به سراغ سایت شما خواهند آمد، رتبه شما در موتورهای جستجو نیز بهبود خواهد یافت.
    2- ارائه محتوای با ارزش : یکی از بهترین روشهای بازاریابی ( حتی بصورت سنتی آن) استفاده از تکنیک توصیه دوستان (Word of mouth) است. اگر شما در سایتتان به ارائه سرویسهای رایگان بپردازید، بازدیدکنندگان شما، توصیه سایت شما را به دوستانشان خواهدن کرد. اینکار باعث افزایش کیلک بر روی سایت شما خواهد شد. بسیاری از افراد سایت شما را برای سرویسی که ارائه کرده است در سایتهای مختلف معرفی خواهدن کرد. خوب این یعنی کمک به افزایش رتبه سایتتان
    3- نام دامنه مناسب : تا حد امکان سعی کنید از نام دامنه کوتاه استفاده نمائید. بسیاری از افراد در معرفی حضوری یک وب سایت ، نامهای کوتاه‌تر را به سادگی معرفی می‌کنند و شنوندگان هم آسانتر نامهای کوتاه را به خاطر می‌سپارند.
    4- استفاده از تبلیغات معمولی : سعی کنید نام سایت خودتان را بر روی پیراهن یا خودکار یا اجناس تبلیغاتی دیگر منتشر کنید. به این ترتیب بازدیدکنندگان زیادی را به سایت خود اضافه خواهید نمود. این توصیه شاید بطور مستقیم باعث افزایش یا نگهداری رتبه سایت شما نشود اما بطور غیر مستقیم در معرفی سایت شما به موتورهای جستجو موثر خواهد بود.
    5- استفاده از محصولات با قابلیت توزیع : ارائه کتابهای الکترونیکی یا مقالات مفید یا حتی ارائه محصولات نرم‌افزاری رایگان در سایت شما ، کمک زیادی به افزایش بازدیکنندگان و همچنین معرفی سایت شما در دیگر سایتها و در نتیجه افزایش رتبه شما خواهد داشت.
    6- بررسی وضعیت لینکهای سایت : همیشه در معرفی سایتهای دیگران در سایتتان مراقب باشید. بسیاری از این نوع سایتها بعد از مدتی لینکشان را عوش می‌کنند یا اینکه بدلیل مشکلات فنی درست کار نمی‌کنند. سعی کنید مجموعه لینکهای سایت خودتان را مرتب بررسی نمائید و لینکها نادرست را حذف یا تصحیح نمائید. تعداد بیشتر لینکهای بدن استفاده در یک سایت باعث کاهش بیشر رتبه سایت در موتورهای جستجو خواهد‌شد.
    7- استفاده از کلمات کلیدی : هیچگاه از استفاده صحیح از کلمات کلید غافل نشوید. مرتب کلمات کلید سایت خود را بررسی کرده و در صورت نیاز کلمات آنرا تصحیح نمائید. به خاطر داشته باشید که این تغییرات بصورت افزایش باشد. تغییر یکباره کل کلمات کلید سایت می‌تواند تاثیر بسیار مخربی بر روی رتبه سایت شما در موتورهای جستجو داشته‌باشد.
    8- استفاده از سایتهای با رتبه بالا: نکته دیگر اینکه سعی کنید از سایتهائی که رتبه بالائی دارند برای اضافه کردن لینک استفاده کنید. فرستادن اخبار مربوط به سایت شما بهمراه لینک سایت به سایتهای خبری با رتبه بالا، یا حتی ارائه مقالات سایتتان در سایتهای با رتبه بالا می‌تواند تاثیر مناسبی در افزایش یا نکهداری رتبه سایت شماداشته باشد.
    9- استفاده از گروههای خبری: فراموش نکنید که همه مطالب گروههای خبری در موتورهای جستجو ثبت می‌شوند. شرکت در مباحث این گروهها کمک زیادی به معرفی سایت شما به موتورهای جستجو خواهد کرد. در ضمن بخاطر داشته باشید که این مطالب برای مدتهای زیادی در این گروها باقی خواهند ماند.
    10- وبلاگ نویسی : هنوز مطالبی که در وبلاگ سایتها نوشته می‌شود از اهمیت زیادی برخوردار هستند. علاوه بر اینکه این مطالب می‌تواند در ایجاد ارتباط بهتر با مشتری موثر باشد، تاثیر مثبتی در افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو خواهد داشت. سعی کنید از اسامی مناسب برای وبلاگ سایت و همچنین شاخه‌ای که این وبلاک درآن قرار دارد استفاده نمائید.

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

گام دهم
    [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

اگر بگویم اهمیت این درس به اندازه ی همه ی درسهای گذشته است شاید اغراق نکرده باشم اما از آنجا که در اینجا مبحث رقابت مطرح است (رقابت برای بدست آوردن رتبه ی بهتر در نتایج گوگل) و همچنین از آنجا که مرحله ی طراحی (که در درسهای قبلی به نحوه ی به آن پرداخته شد) قبل از مراحل دیگر قرار دارد این بحث را به درس هشتم موکول کردم، بحث " لینک " یا به بیان عامیانه تر در میان وبلاگ نویسان " تبادل لینک " است.
    دقت فرمایید منظور بنده صرفاً این نیست که شما با وبلاگها یا وبسایتهای بیشتری تبادل لینک کنید زیرا تبادل لینک به این معناست که در ازای درج لینک، لینک شوید، بلکه منظور من این است که لینکهای داده شده به وبلاگ خود را افزایش دهید و البته بدیهی است که یکی از راه های افزایش لینک های داده شده به وبلاگ شما تبادل لینک است.
    در واقع یکی از مهمترین پارامترهایی که گوگل برای رتبه بندی صفحات در نظر می گیرد تعداد لینکهای داده شده به یک صفحه است (البته با تاثیر دادن همزمان پارامترهایی که در درسهای گذشته به آنها پرداخته شد).
    البته فقط لینک شدن ملاک نیست بلکه اینکه با چه عبارتی لینک شوید هم بسیار حائز اهمیت است زیرا وقتی در صفحات بسیاری به یک صفحه ی مشخص با عبارتی مشخص لینک داده می شود گوگل به این نتیجه می رسد که این صفحه یک صفحه ی تخصصی در رابطه با آن کلمه است و به همین دلیل جایگاه آن را در نتایج جستجو ارتقاء می دهد مثلا خود شما (و بسیاری وبلاگنویسان و وبمسترها) ممکن است در وبلاگتان به عنوان لینکدونی یا ... به صفحاتی مثل خود سایت گوگل با کلمه "گوگل" یا به سایت یاهو با عنوان "یاهو" لینک دهید یا به سایت بلاگفا با عنوان "بلاگفا" لینک دهید، و این کار باعث می شود لینکهای داده شده به این سایت با آن عبارت افزایش یابد و آن صفحات در جستجوی آن کلمه در نتایج برتر به نمایش درآیند.
    حتی بر اساس این مقوله بمب های گوگلی را می توان منفجر کرد (بمب گوگلی به این معناست که به یک صفحه با عبارت مورد نظر آنقدر لینک داده شود تا گوگل آن صفحه را در نتیجه ی برتر به نمایش در آورد که این کار اغلب با هدفهای سیاسی و تجاری انجام می پذیرد)
    بگزارید یک مثال ایرانی از بمب گوگلی برایتان بزنم تا این درس را بهتر متوجه شوید: چند سال پیش که بحث خلیج عربی (به جای خلیج فارس) را مطرح کردند(در گوگل و برخی موسسات بین المللی) از آنجا که این مساله را هیچ ایرانی نمی توانست تحمل کند بمب گوگلی Arabian gulf طراحی و منفجر شد به این صورت که یک ایرانی صفحه ای با عنوان Arabian gulf طراحی کرد و در متن آن پیام خود را قرار داد (صفحه ای شبیه به پیامی که اینترنت اکسپلورر هنگام عدم دسترسی به یک صفحه نشان می دهد با متن The Gulf You Are Looking For Does Not Exist. Try Persian Gulf. به معنی خیلج مورد نظر یافت نشد . خیلج فارس را امتحان کنید) به این ترتیب هنگامی که کسی در هر کجای دنیا در گوگل عبارت مجعول arabian gulf را جستجو کند با این صفحه در نتیجه اول گوگل بر خورد خواهد کرد جالب است بدانید این کار در کمتر از چند روز به وسیله ی تعداد بسیار زیاد لینکهایی که از طرف وبلاگنویسان و وبمسترهای ایرانی به این صفحه داده شد اتفاق افتاد. نکته این بود که برای عملی شدن این طرح وبلاگ نویسان باید فقط با عبارت Arabin gulf به این صفحه لینک می دادند، نه کمتر نه بیشتر....
    البته در اینجا تنها کمیت صفحاتی که به شما لینک می دهند شرط نیست بلکه کیفیت آن ها نیز مهم است، و مهمترین پارامتر برای تشخیص کیفیت یک صفحه از لحاظ تاثیر گزاری در رتبه ی شما در گوگل [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] آن صفحه است که هرچه پیج رنک بالاتر باشد تاثیر گذاری آن نیز بیشتر است.
    نکته ی دیگری که باید توضیح دهم این است که مهم نیست لینک شما در کجای یک صفحه باشد و اهمیتی ندارد که کسی روی آن کلیک کند یا خیر بلکه مهم این است که لینک شما وجود داشته باشد.
    خوب حال ما به عنوان یک وبلاگ نویس چگونه می توانیم لینکهای داده شده به وبلاگمان را افزایش دهیم؟ برای این کار راههای زیادی وجود دارد که برخی از آنها را در ادمه عنوان می کنم:
    1-ارزانترین و ساده ترین کار تبادل لینک است به این معنا که در ازای لینک دادن دیگران به شما نیز به آنها لینک دهید.(برای اینکار می توانید به وبلاگهای دیگران سر بزنید و به آنها پیشنهاد تبادل بدهید البته این کار هم دارای نکات دیگری است که سعی خواهم کرد در مقاله ای دیگر به آن بپردازم)
    2-ثبت لینک در دایرکتوری ها و لیستهای اینترنتی.(در این وبلاگ برخی از آنها معرفی شده یا خواهند شد)
    3-ثبت لینک با پرداخت مبلغی به سایتهایی که جایگاه ویژه ای در گوگل دارند و این کار را برای شما انجام می دهند.
    4- اگر کیفیت مطالب شما ارتقا یابند به نجوه ی که بسیار منحصر به فرد باشند بزودی افراد بسیاری در وبلاگهایشان شما را در قسمت لینک دونی لینک شما را ثبت خواهند کرد.
    توجه داشته باشید که همانگونه که در درسهای پیشین تاکید کردم این که شما از چه کلماتی برای لینک شدن با آن استفاده کنید بهتر است با سایر قسمت ها هماهنگ باشد و از کلمات کلیدی استفاده شود.

تشکر از پست مفید یک کاربر شخصیت مجازی شما را به دیگر اعضا نشان میدهد.

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

پیش فرض نکات وبلاگ نویسی

گام یازدهم

مروری بر نکات مهم وبلاگنویسی

بدون شك هر كاري رمز و راز خاص خود را داراست و وبلاگنويسي هم از اين قاعد مستثني نيست، با رعايت نكاتي كوچك ميتوان نتيجه اي بسيار بهتر گرفت . من در اين نكاتي از وبلاگنويسي برايتان آورده ام كه توجه به آنها بدون شك موجب موفقيت بيشتر وبلاگ شما خواهد بود.
    1) به قانون كپي رايت وفادار باشيد.
    (اگر ميخواهيد صرفا با كپي و پيست كردن مطالب ديگران مطالب خود را اداره كنيد بدانيد كه هيچگاه صاحب يك وبلاگ مفيد و موفق نخواهيد شد به جاي اين كار سعي كنيد هرگاه مطلبي را كپي برداي ميكنيد حتما منبع اصلي را با عنوان ماخذ ذكر كنيد اين كار باعث جلب اعتماد مخاطبان ميشود و آنها ميدانند كه شما از خودتان نيز حرفي براي گفتن داريد . فرض كنيد من وبلاگ شما بيايم و ببينم مطلبي كه ميدانم مال شما نيست را قبلا خوانده ام و شما طوري وانمود كرده ايد كه انگار مطلب مطعلق به شماست يقينا به شما و وبلاگتان اعتماد نخواهم كرد)
    2) همه ي نظرات خوانندگان شما قابل احترامند .
    (ممكن است وبلاگ شما موافقان و مخالفاني داشته باشد . داشتن مخالف اصلا معناي بدي ندارد بلكه به نظر من داشتن مخالف در وبلاگ نويسي بسيار عاليست زيرا اين نشان ميدهد كه شخصي با تمام دقت وبلاگ شما را مطالعه كرده و براساس تفكر ميخواهد به شما چيزي ثابت كند زيرا شما او را به فكركردن واداشته ايد . و يا وبلاگ شما در حال پيش رفت است و اين موضوع از طرف رقيبان شما قابل تحمل نيست و آنان ميخواهند شما را دلسرد كنند و يا اگر كسي بر اساس تفكري سطحي با شما مخالفت كرد كه ديگر اصلا جاي نگراني نيست زيرا هميشه همه جور آدمي پيدا ميشوند)
    3) مطلب اختصاصي خودتان را در وبلاگتان بفرستيد .
    ( مانند نكته ي اول اگر شما مطلبي منحصر به فرد ارايه كنيد كه صاحب اصلي آن خودتان باشيد حتما خوانندگانتان را وادار ميكنيد كه به وبلاگ شما برگردند زيرا آنها ميدانند كه با ورود به وبلاگ شما با مطالبي روبه رو ميشوند كه تاكنون آنرا جايي نديده اند وگرنه خوانندگان هميشه در جستجوي بهترين منابع هستند)
    4
    ) مطالب بحث برانگيز شما بهتر است توسط مخالفان وبلاگتان خوانده شود . (اگر براي اين موضوع مطلب مينويسيد كه صرفا تحسين موفقانتان را برانگيزد بايد بگويم كه داريد وقتتان را تلف ميكنيد مگر اينكه وبلاگ شما يك وبلاگ براي ارايه ي خدمات يا يك فروشگاه و كسب درآمد باشد ولي از آنجا كه بيشتر وبلاگ نويسان به ارايه ي عقايد خود و يا ديگران مپردازند داشتن شنيدن نظرات مخالفان در اين وبلاگها بيشتر ميتواند به موفقيت وبلاگ كمك كند)
    5) از كم بودن تعداد نظرات نگران نباشيد .
    ( تعداد كمي از افرادي كه در اينترنت هستند نظرشان را در مورد صفحه هايي كه ميبينند بيان ميكنند پس نبايد نگران اين موضوع نباشيد و اگر تعداد نظرات شما پايين است دليل آن لزوما خوب نبودن مطالب شما نيست و كاملا طبيعي است و اگر ميبينيد كه بعضي وبلاگها تعداد نظرهايشان بالاست اين لزوما بدليل خوب بودن مطالبشان نيست)
    6) به تيتر وبلاگ خود حساس باشيد .
    (شايد به جرات بتوانم بگويم مهمترين و اولين چيزي كه براي وبلاگ خود بايد به آن توجه كنيد عنوان وبلاگتان است زيرا عنوان صفحه در خيلي جاها كه ممكن است خودتان هم ندانيد به نمايش درآيد مثلا عنوان صفحه يكي از اولين چيزهايي است كه موتورهاي جستجو براي ليست كردن نتايج جستجو از آن استفاده ميكنند و يا موقعي كه شما وبلاگتان را بروز ميكنيد عنوان وبلاگتان در صفحه ي اول سرويس وبلاگنويسي شما در قسمت آخرين وبلاگهاي بروز شده به نمايش در ميآيد و متواند براي شما بازديدكننده جذب كند و همچنين شما بايد با عنوان وبلاگ با ديگران تبادل لينك كنيد . حال يك مثال ميزنم اكنون كه شما به وبلاگ من آمده ايد به احتمال زياد لينك من را با عنواني كه بسيار با آموزش وبلاگنويسي ارتباط دارد ديديد و كليك كرديد حال فرض كنيد عنوان وبلاگ من چيز ديگري بود نتيجه اين ميشد كه به احتمال زياد شما به وبلاگ من نميآمديد و يا كساني ميآمدنند كه نيازي به مطالب وبلاگ من نداشتند و بلافاصله وبلاگم را ترك ميكردند)
    7) دغدغه ي شما افزايش عددي آمار نباشد .
    (رسيدن به عدد ده هزار يا صد هزار اصلا مهم نيست .نبايد هم و غم شما اين باشد كه مثلا فلان تعداد بازديدكننده داشته باشيد زيرا اين مساله براي بسياري از بازديدكنندگان اهميت ندارد و اصولا بيشتر بازديدكنندگان نميدانند كه آيا اين مساله اهميت دارد يا نه . در ضمن اگر قرار باشد كه صرفا عدد آمار بالا رود من همين الان ميتوانم كاري كنم كه بازديدكنندگان فكر كنند كه من در روز دهها هزار بازديد دارم ولي آيا تقلب كردن براي اين كار ضرورتي دارد به نظر شخص بنده اصلا اين مساله براي وبلاگ نويس نبايد مهم باشد و به جاي آن به فكر افزايش كيفيت وبلاگ خود باشيد مطمعن باشيد آمار شما هم به مرور زمان و آن هم بصورت واقعي افزايش پيدا خواهد كرد)
    آمارتان را تحليل كنيد
    . ( گرچه گفتم كه افزايش آمار برايتان مهم نباشد ولي اين به معناي آن نيست كه شمارنده و تحليل كننده ي سايت در وبلاگ خود قرار ندهيد زيرا اين شمارنده ها علاوه بر شمارش تعداد بازديدهاي شما اطلاعات مهم ديگري هم ارايه ميكنند مثلا در همين وبگذر يا پرشين استت كه من هم از آنها استفاده ميكنم شما ميتوانيد با بازديدكنندگانتان آشنا شويد ، بفهميد از چه كشورها و شهرهايي وارد وبلاگتان ميشوند ، بصورت مستقيم مياييند يا با لينك شما در يك سايت مشخص ، از چه سيستم عامل مرورگر يا برنامه ي خاصي براي ديدين وبلاگ شما استفاده ميكنند ،بيشتر چه ساعاتي ميايند و... و شما ميتوانيد با تحليل اين مسايل خيلي بهتر وبلاگتان را مديريت كنيد زيرا ميتوانيد به بسياري از نيازهاي كاربرانتان پي ببريد)
    9) كامنت گزاران دايمي وبلاگ خود را بشناسيد .
    (من خودم در اين مدتي كه وبلاگ نويسي ميكنم با بسياري آشنا و با بسياري از عزيزان بشدت صميمي شده ام و آنها را جز بهترين دوستان خود ميدانم شما هم به اين مساله كه چه كساني همراه هميشگي شما هستند پي ببريد مثلا هميشه كساني هستند كه بصورت مرتب براي شما نظر ميگذارند انگار كه بخواهند غير مستقيم بگويند با شما همراهي ميكنند، شما براي آنها پيغام اختصاصي بگزاريد زيرا آنها كه براي شما وقت گذاشته اند لياقت اين را دارند كه برايشان وقت بگزاريد در ضمن اين ها كساني هستند كه هميشه شما را به ديگران توصيه ميكنند و براي شما و وبلاگتان ارزش قايلند حتي ممكن است بعضي از آنها دكتر ، استاد دانشگاه ، معلم ، دانشجو و يا دانش آموز باشند كه به شاگردان ، دوستها و يا همكلاسي هايشان شما را توصيه ميكنند)
    10)به سايتي كه وبلاگ را از آن ميگيريد حساس باشيد .
    (سعي كنيد قبل از شروع وبلاگ نويسي و در صورت لزوم همين حالا درباره ي سرويس دهندهاي وبلاگ تحقيق كنيد و سرويس دهنده اي را برگزينيد كه براي شما مناسب تر باشد زيرا هركدام از اين سايت ها مزايا و معايبي دارند حتي من توصيه ميكنم اگر دانش و هزينه ي كافي داريد از دامنه ي شخصي استفاده كنيد ولي اگر چنين نيست اين كار لزومي ندارد مثلا بنده قصد دارم در آينده اي نزديك اين كار را انجام دهم زيرا بلاگفا روز به روز در حال افزايش محدوديت هاست و ديگر نميتوان از بسياري كدها و كلمه ها در اين سرويس دهنده استفاده كرد كه البته بعضي از اين محدوديت ها بجاست ولي بهرحال براي كاربراني چون من و بسياري از عزيزان اين مساله خوشايند نيست)
    11) تبادل لينك كنيد .
    (به وبلاگهاي ديگر برويد و به آنهايي كه موضوع وبلاگشان به موضوع وبلاگ شما نزديكتر است پيشنهاد تبادل لينك بدهيد در ضمن سعي كنيد با آنهايي تبادل لينك كنيد كه وضيعيت وبلاگشان درحد وبلاگ شما يا بهتر است البته همه دوست دارند كه با بهترين وبلاگها تبادل لينك كنند اما اگر وبلاگهاي بالاتر از خودتان حاضر به تبادل لينك نيستند با هر وبلاگي كه توانستيد تبادل لينك كنيد)
    12) لينك وبلاگتان را ثبت كنيد .
    (در هر سايت و هر جايي كه ميتوانيد وبلاگتان را ثبت كنيد مثلا در ثبت وبلاگ سرويس دهنده و يا سايتهاي ثبت لينك و سايت هاي تبادل لينك كه من مواردي از اين نوع سايت ها را برايتان معرفي كرده ام و در آينده هم بيشتر از اين نوع سايت معرفي خواهم كرد)
    13) در سايتهاي دوست يابي عضو شويد .
    (در سايت هاي دوست يابي عضو شويد و در آنها فعاليت داشته باشيد در ضمن در پروفايل خود در اين سايتها حتما لينك وبلاگ خود را درج كنيد)
    14) كار با برنامه هاي مالتي مديا را ياد بگيريد .
    (حتما عكسهايي كه بر روي آنها آدرس سايت درج شده يا آهنگهايي كه در خود يك يك آدرس سايت دارند و يا كليپ هاي موبايل كه در ابتدا و انتهاي خود يك آدرس سايت را نشان ميدهند ديده ايد اين فايل هاي مالتي مديا با استفاده از وسايلي مانند بلوتوث موبايل به صورت درختي و به سرعت گسترش ميابند و لينك شما را با خود به دور افتاده ترين نقاط كه شما حتي فكرش را هم نميكنيد ميبرند و براينتان تبلغ ميكنند البته باز هم تاكيد ميكنم به قانون كپي رايت وفادار باشيد)
    15) براي ديگران كامنت بگزاريد .
    ( به وبلاگ ديگران برويد و برايشان كامنت بگزاريد اگر شما با مطالعه وبلاگ او برايش كامنتي آگاهانه بگزاريد(نه اينكه بدون مطالعه بگوييد وبلاگ زيبايي داري) او هم به احتمال زياد خواهد آمد و وبلاگ شما را مطالعه كرده برايتان نظر ميگزارد . پس اين يك روش موثر براي جمع آوري نظرات ديگران نيز ميباشد)
    16) رنگ زمينه ي روشن و رنگ نوشته ي تيره را برگزينيد .
    (سعي كنيد براي زمينه ي وبلاگتان از رنگ روشن تر(مثلا سفيد) و براي رنگ متنهايتان از رنگهاي تيره تر استفاده كنيد (مثلا مشكي) و اين بدليل آن است كه رنگ زمينه ي تيره با رنگ متن سفيد بشدت موجب خستگي چشمان ميشود(ميتوانيد خودتان امتحان كنيد) و اين كاربرانتان را ناراحت خواهد كرد (البته هميشه استثنا وجود دارند مثل وبلاگهايي كه در مورد هك هستنيد يا وبلاگهايي كه موضوعي بسيار غمگين دارند)
    17) از بكار بردن فونتهاي رنگارنگ تا حد امكان بپرهيزيد .
    (استفاده ي بيش از حد از فونتهاي رنگارنگ باعث خواهد شد كه وبلاگ شما كودكانه جلوه كند البته اگر وبلاگ شما واقعا براي سنين كمتر از 8 سال ساخته شده وبلاگتان يك استثنا است و ميتوانيد اين نكته را ناديده بگيريد پس اگر چنين نيست به اين نكته حساس باشيد)
    1 در استفاده از جاوا اسكريپت حساس باشيد .
    (به نظر من در بسياري از مواقع جاوا اسكريپت همانند نمك غذا عمل ميكند كه مقدار مناسبي از آن ميتواند طعم غذا را دگرگون و مطلوب كند ولي شما موظب باشيد شورش نكنيد زيرا استفاده زياد از جاوا اسكريپت ميتواند اثرات نامطلوبي روي صفحات شما داشته باشد و حتي بعضي از وقتها باعث ميشود كدها بدرستي عمل نكنند من در وبلاگنويسان كم تجربه تر بيشتر ديده ام كه دوست دارند تمام كدهايي كه وجود دارند را به صورت يك جا در صفحه شان استفاده كنند در حالي كه اين كار اصلا حرفه اي نيست به جاي اين كار سعي كنيد هرچند وقت يك بار كدهاي قبلي را برداريد و از كدهاي جديد استفاده كنيد تا ضمن اينكه صفحه تان با كدهاي زيادي بهم نريزد در وبلاگتان هم تنوع داشته باشيد)
    19) لينكهاي خارجي را در پنجره ي جديد و لينكهاي داخلي را در خود پنجره باز كنيد .
    (اگر دقت كرده باشيد هنگام لينك دادن ميتوانيد تعيين كنيد كه لينك در خود پنجره باز شود يا در پنجره ي جديد گرچه اين مساله هم به عواملي بستگي دارد و هم ميتواند سليقه اي باشد اما سعي كنيد اگر به خارج از وبلاگ خود لينك ميدهيد مثلا به وبلاگ دوستتان لينك در پنجره ي جديد باز شود و اگر به داخل وبلاگ خود(مثلا از پستي به پست ديگر) لينك ميدهيد لينك در خود پنجره باز شود)
    20) وبلاگتان را سبك كنيد .
    (استفاده زياد از تصاوير و ساير عناصري كه وزن وبلاگ شما را افزايش ميدهند نه تنها به سود شما نيست بلكه هميشه به ضرر شماست خصوصا اگر براي كساني وبلاگ نويسي ميكنيد كه در داخل ايران هستند و بايد توجه داشته باشيد كه بيش از نود درصد ايرانيها از اينترنت دايل آپ مودم استفاده ميكنند كه به اينترنت ذغالي معروف است و چه بسيار پيش آمده كه شخص بنده بدليل طول كشيدن زياد بارگزاري صفحه اي از ديدن آن منصرف شده ام)
    21) راههاي مختلفي براي ارتباط با خودتان قرار دهيد .
    (به كابران اين امكان را بدهيد كه برايتان نظر بگزارند ، شما را در ياهو اد كنند ، اگر در ياهو آنلاينيد همان لحظه با شما چت كنند ، براي شما ايميل بفرستند ، اگر حتي امكان دارد ميتوانيد شماره ي تماس تلفني بگزاريد(البته اين يكي بستگي به موضوع وبلاگ هم دارد مثلا وبلاگهاي مشاوره) و در كل هر چه ارتباط آنها با شما مستقيم تر باشد به نفع اعتبار وبلاگ شماست)
    22) ديگر وبلاگها را ارزيابي كنيد .
    (به وبلاگهاي ديگر كه موضوعشان مانند وبلاگ شماست برويد و ببينيد آنها چه نقاط قوت و ضعفي دارند و از اين نقاط قوت و ضعف درس بگيريد البته منظور من اين نيست كه از نقاط قوت آنها تقليد كنيد ولي اين كار به شما ايده هاي جديد خواهد داد و نيز احتمال اينكه نقاط ضعف خود را نيز پيدا كنيد بسيار زياد خواهد شد)
    23) از دامنه ي واقعي براي معرفي خود استفاده كنيد .
    (پيشنهاد ميكنم از دامنه ي رايگان مانند coo.ir - sub.ir - dot.tk - dom.ir - 2ir.ir استفاده نكنيد گرچه ممكن است شما بتوانيد دامنه هاي بسيار رندي از اين سايتها براي خود به ثبت برسانيد ولي اين دامنه ها براي شما مشكلاتي ايجاد ميكنند كه چند مورد از آنها عبارتند از كاهش سرعت لود صفحه ، مشكلات هنگام لينك دادن به خارج از وبلاگ ، از دست دادن بسياري از اطلاعتات مفيد شمارنده ي آمار وبلاگ ، اختلال در ايندكس شدن وبلاگ شما در موتورهاي جستجو و ...)
    24) از جمله هاي مايوس كننده اجتناب كنيد .
    (چه بسيار در وبلاگها ديده ام كه وبلاگ تا فلان مدت ديگر فعاليت نخواهد كرد ، يا من از نوشتن خسته شده ام و جان شما ديگر حسش نيست ، يا اگر نظر ندهيد من هم ديگر نمينويسم و بسياري مطالب ديگر ... اين جملات بازديدكنندگان را دلسرد ميكند و آنها را از دنبال كردن وبلاگ شما باز ميدارد زيرا آنها به دنبال منابع مطمعن هستند كه نويسنده اش با عشق و علاقه آن را به آنان تقديم كرده و هيچ توقعي از آنان ندارد)
    25) سعي كنيد وبلاگتان زنده و به روز به نظر برسد .
    (حتي اگر نميتوانيد زود به زود وبلاگتان را آپديت كنيد اين امكان وجود دارد كه به كاربران تلقين كنيد كه وبلاگتان كاملا به روز است مثلا ميتوانيد از كد ساعت و تاريخ استفاده نماييد ، مناسبتهاي مختلف را به بازديدكنندگان تبريك يا تسليت بگوييد ، از جمله هاي تغيير كننده و يا تصادفي استفاده نماييد و ...)
    26) پيوسته دانش وبلاگي خود را افزايش دهيد . (نميگويم يك طراح وب باشيد يا به زبانهاي برنامه نويسي تسلط داشته باشيد زيرا اصولا فلسفه ي پيدايش وبلاگ اين است كه كاربران بدون داشتن دانش زياد بتوانند مطالب خود را اينترنت ارايه كنند ولي سعي كنيد اطلاعات عمومي اينترنتي بالايي داشته باشيد مثلا از اصطلاحاتي مانند پيج رنك گوگل ، پهناي باند و ترافيك وبسايت يا بمب گوگلي سر در بياوريد انواع فرمت فايلهاي رايج در وب را بشناسيد ،و فرق زبانهاي برنامه نويسي مختلف مانند اچ تي ام ال ، جاوا اسكريپت ، پي اچ پي و ... را در حد اطلاعات عمومي ياد بگيريد و ...)

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

گام دوازدهم
    چگونگی انتخاب قالب برای وبلاگ

نماي گرافيکي، يکي از اصولي ترين مشخصه هاي يک وبلاگ است که بعنوان قالب شناخته مي شود. با توجه به اينکه طراحي قالب نياز به داشتن تجربه در کار با ابزارهاي طراحي وب دارد، لذا آموزش آن را به عهده وبلاگ هاي تخصصي ميگذاريم البته در صورت تمایل می توانید به ما اطلاع دهید از طریق پیغام خصوصی تا برایتان طراحی کنیم و در اين مقاله سعي ميکنم تا معيار هاي يک قالب مناسب را براي شما ذکر کنم .

1- ارتباط قالب با موضوعات وبلاگ
    اولين معياري که تعيين کننده شکل ظاهري قالب شما خواهد بود زمينه موضوعي مطالبي است که مينويسيد . سعي کنيد رنگ بندي و گرافيک قالب شما تا جاي ممکن با موضوعات پست هايي که تا کنون نوشته ايد همخواني داشته باشد . زيرا حسي که بيننده در نگاه کردن به وبلاگ شما دريافت ميکند با مطالب شما يکجا در ذهنش ميماند . پس سعي کنيد بين اين دو يک هماهنگي مناسب ايجاد کنيد.

2- محدوديت از کاربا عکس
    معمولا در طراحي قالب هاي وبلاگ از عکس استفاده ميشود . اما گاهي تعداد عکس ها آنقدر زياد است که لود شدن آنها سرعت بارگزاري وبلاگ را کم ميکنيد . تا جاي ممکن سعي کنيد قالب سبک تري را انتخاب کنيد تا بيننده و کاربران شما معطل نشوند . . براي وقت خوانندگان خود ارزش قائل باشيد.

3- رنگ مناسب قالب
    رنگ هاي تند باعث ايجاد تنش در مغز انسان و احساس نياز به ترک محل مورد نظر ( که همان وبلاگ شماست) مي گيرد. پس سعي کنيد از رنگ هايي استفاده کنيد که به کاربر آرامش مي دهد . استفاده از رنگ سياه در پس زمينه متن باعث ناخوانايي متن و خسته شدن چشم خواننده ميشود . پس سعي کنيد اين رنگ را بعنوان پس زمينه بکار نبريد.

4- قالب وبلاگ شما نشانه شخصيت شماست !!!
    قالب وبلاگ شما نشانه شخصيت شماست ! هرچند که کاربران براي خواندن مطالب شما به وبلاگتان مي آيند و نه براي ديدن قالبتان ، اما سعي کنيد قالبي را برگزينيد که تا جاي ممکن بيان کننده مفهوم مطالبتان نيز باشد . بطور مثال استفاده از قالب کارتوني براي يک وبلاگ که در مورد کامپیتور مطلب مي نويسد فکر نمي کنم انتخاب مناسبي باشد .

5- با تکنيک Css و جداول
    قالب هايي که با تکنيک Css طراحي ميشوند از قالب هايي که با استفاده از Table ها طراحي ميشند سريع تر لود ميشوند .

6- تاريخ نوشته شدن پست ها
    وجود تاريخ نوشته شدن پست ها چيزي کاملا ضروري است . اما اگر شما يک وبلاگ نويس تخصصي هستيد و در وبلاگتان به موضوعات تخصصي مي پردازيد سعي کنيد قالبي را برگزينيد که عنوان هر پست در بالا با رنگ مشخص باشد و تاريخ هر پست در پايين آن . اگر وبلاگ نويس عادي هستيد از قالبي استفاده کنيد که تاريخ در بالاي هر پست ظاهر شود . زيرا اعتبار مطالب شما به تاريخ ايجاد آنهاست .

7- لينک دوستان اما با موضوعاتي شبيه شما
    سعي کنيد در قالب خود لينک دوستان و کساني که موضوعاتي شبيه شما دارند را اضافه کنيد تا بيننده بعد از ديدن وبلاگ شما بتواند به لينک هاي مرتبط نيز برود . در غير اينصورت وبلاگ شما همچون کوچه بن بستي است که راهي جز برگشت وجود ندارد و کاربر بايد صفحه Ie خود را ببندد .

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

گام سیزدهم

مجموعه اسکریپ های کربردی و مفید برای وبلاگنویسان

1- کد رنگها:

این هم از كد ۵۱۲ رنگ كه بسيار مورد استفاده ي شما عزيزان وبلاگنويس است و همان طور كه ميبيند كد هر رنگ در داخل همان رنگ نوشته شده و به اين ترتيب شما ميتوانيد كدهاي مورد نياز خود را به آساني پيدا كرده و از طريق كپي كردن از آنها استفاده كنيد اين رنگها تمام نياز يك طراح وب را برطرف ميكند به طوري كه ميتواند به عنوان يك مرجع رنگ براي طراحان وب تلقي شود

000000 000020 000040 000060 000080 0000a0 0000c0 0000ff 002000 002020 002040 002060 002080 0020a0 0020c0 0020ff 004000 004020 004040 004060 004080 0040a0 0040c0 0040ff 006000 006020 006040 006060 006080 0060a0 0060c0 0060ff 008000 008020 008040 008060 008080 0080a0 0080c0 0080ff 00a000 00a020 00a040 00a060 00a080 00a0a0 00a0c0 00a0ff 00c000 00c020 00c040 00c060 00c080 00c0a0 00c0c0 00c0ff 00ff00 00ff20 00ff40 00ff60 00ff80 00ffa0 00ffc0 00ffff
    200000 200020 200040 200060 200080 2000a0 2000c0 2000ff 202000 202020 202040 202060 202080 2020a0 2020c0 2020ff 204000 204020 204040 204060 204080 2040a0 2040c0 2040ff 206000 206020 206040 206060 206080 2060a0 2060c0 2060ff 208000 208020 208040 208060 208080 2080a0 2080c0 2080ff 20a000 20a020 20a040 20a060 20a080 20a0a0 20a0c0 20a0ff 20c000 20c020 20c040 20c060 20c080 20c0a0 20c0c0 20c0ff 20ff00 20ff20 20ff40 20ff60 20ff80 20ffa0 20ffc0 20ffff
    400000 400020 400040 400060 400080 4000a0 4000c0 4000ff 402000 402020 402040 402060 402080 4020a0 4020c0 4020ff 404000 404020 404040 404060 404080 4040a0 4040c0 4040ff 406000 406020 406040 406060 406080 4060a0 4060c0 4060ff 408000 408020 408040 408060 408080 4080a0 4080c0 4080ff 40a000 40a020 40a040 40a060 40a080 40a0a0 40a0c0 40a0ff 40c000 40c020 40c040 40c060 40c080 40c0a0 40c0c0 40c0ff 40ff00 40ff20 40ff40 40ff60 40ff80 40ffa0 40ffc0 40ffff
    600000 600020 600040 600060 600080 6000a0 6000c0 6000ff 602000 602020 602040 602060 602080 6020a0 6020c0 6020ff 604000 604020 604040 604060 604080 6040a0 6040c0 6040ff 606000 606020 606040 606060 606080 6060a0 6060c0 6060ff 608000 608020 608040 608060 608080 6080a0 6080c0 6080ff 60a000 60a020 60a040 60a060 60a080 60a0a0 60a0c0 60a0ff 60c000 60c020 60c040 60c060 60c080 60c0a0 60c0c0 60c0ff 60ff00 60ff20 60ff40 60ff60 60ff80 60ffa0 60ffc0 60ffff
    800000 800020 800040 800060 800080 8000a0 8000c0 8000ff 802000 802020 802040 802060 802080 8020a0 8020c0 8020ff 804000 804020 804040 804060 804080 8040a0 8040c0 8040ff 806000 806020 806040 806060 806080 8060a0 8060c0 8060ff 808000 808020 808040 808060 808080 8080a0 8080c0 8080ff 80a000 80a020 80a040 80a060 80a080 80a0a0 80a0c0 80a0ff 80c000 80c020 80c040 80c060 80c080 80c0a0 80c0c0 80c0ff 80ff00 80ff20 80ff40 80ff60 80ff80 80ffa0 80ffc0 80ffff
    a00000 a00020 a00040 a00060 a00080 a000a0 a000c0 a000ff a02000 a02020 a02040 a02060 a02080 a020a0 a020c0 a020ff a04000 a04020 a04040 a04060 a04080 a040a0 a040c0 a040ff a06000 a06020 a06040 a06060 a06080 a060a0 a060c0 a060ff a08000 a08020 a08040 a08060 a08080 a080a0 a080c0 a080ff a0a000 a0a020 a0a040 a0a060 a0a080 a0a0a0 a0a0c0 a0a0ff a0c000 a0c020 a0c040 a0c060 a0c080 a0c0a0 a0c0c0 a0c0ff a0ff00 a0ff20 a0ff40 a0ff60 a0ff80 a0ffa0 a0ffc0 a0ffff
    c00000 c00020 c00040 c00060 c00080 c000a0 c000c0 c000ff c02000 c02020 c02040 c02060 c02080 c020a0 c020c0 c020ff c04000 c04020 c04040 c04060 c04080 c040a0 c040c0 c040ff c06000 c06020 c06040 c06060 c06080 c060a0 c060c0 c060ff c08000 c08020 c08040 c08060 c08080 c080a0 c080c0 c080ff c0a000 c0a020 c0a040 c0a060 c0a080 c0a0a0 c0a0c0 c0a0ff c0c000 c0c020 c0c040 c0c060 c0c080 c0c0a0 c0c0c0 c0c0ff c0ff00 c0ff20 c0ff40 c0ff60 c0ff80 c0ffa0 c0ffc0 c0ffff
    ff0000 ff0020 ff0040 ff0060 ff0080 ff00a0 ff00c0 ff00ff ff2000 ff2020 ff2040 ff2060 ff2080 ff20a0 ff20c0 ff20ff ff4000 ff4020 ff4040 ff4060 ff4080 ff40a0 ff40c0 ff40ff ff6000 ff6020 ff6040 ff6060 ff6080 ff60a0 ff60c0 ff60ff ff8000 ff8020 ff8040 ff8060 ff8080 ff80a0 ff80c0 ff80ff ffa000 ffa020 ffa040 ffa060 ffa080 ffa0a0 ffa0c0 ffa0ff ffc000 ffc020 ffc040 ffc060 ffc080 ffc0a0 ffc0c0 ffc0ff ffff00 ffff20 ffff40 ffff60 ffff80 ffffa0 ffffc0 ffffff

2- صفحه خانگی و علاقه مندی ها:

نمونه:

اگر ميخواهيد بازديدكننده ي شما با كليك يك نوشته مثل بالا آدرس وبلاگتان را به صفحه ي خانگي مرورگر خود (آدرسي كه با باز كردن مرورگر اينترنت اكسپلورر باز ميشود)تبديل كند كافي است به جاي عبارت آدرس وبلاگ شما در كد زير آدرس وبلاگتان را وارد و سپس تمام كد را در محل مورد نظرتان كپي كنيد

<font face="Tahoma" size="2"><A href="javascript:history.go(0)" onClick="javascript:this.style.behavior='url(#defa ult#homepage)';this.setHomePage ('آدرس وبلاگ شما');" TARGET="_self">اين وبلاگ را صفحه خانگي خود كنيد</A></font></body></html> <!----Www.mjmafi.blogfa.Com---> </TEXTAREA></P><!----Www.mjmafi.blogfa.Com---><A href="javascript:window.external.AddFavorite('http ://mjmafi.blogfa.Com/','دستيار وبلاگنويس شما')">اضافه به علاقه منديها</A> <!----Www.mjmafi.blogfa.Com---> <P>همچنين براي اينكه با كليك عبارتي مثل عبارت فوق وبلاگ شما به بخش علاقه مندي ها يا همان <SPAN lang=en-us>favorites </SPAN>سيستم كاربر افزوده شود در كد زير هم مانند عبارت بالا به جاي عبارت <FONT color=#ff0000>آدرس وبلاگ شما</FONT> آدرس(مثلا <SPAN lang=en-us>Mjmafi.blogfa.com</SPAN> )و به جاي عبارت <FONT color=#ff0000>عنوان وبلاگ شما</FONT> عنوان وبلاگتان مثلا (دستيار وبلاگنويس شما) را وارد كنيد</P> <P align=center><TEXTAREA name=S2 rows=6 cols=42><A href="javascript:window.external.AddFavorite('آد رس وبلاگ شما','عنوان وبلاگ شما')">اضافه به علاقه منديها</a> <!----Www.mjmafi.blogfa.Com--->

3- کپی برداری ممنوع:
    غير قابل انتخاب كردن تمام متن وبلاگ
    اسكريپت اين بخش براي جلوگيري از انتخاب شدن متن وبلاگ با كشيدن ماوس بر روي آن است كافي است كد زير را بدون هيچ تغييري در جايي از قالب وبلاگ خود وارد كنيد تا امكان كپي برداري راحت از وبلاگ شما برداشته شود

<script language="JavaScript1.2"> <!---Www.mjmafi.blogfa.Com---> function disableselect(e){ return false }function reEnable(){ return true }document.onselectstart=new Function ("return false") if (window.sidebar){ document.onmousedown=disableselect document.onclick=reEnable }</script>
    غير قابل انتخاب كردن قسمتي از متن
    شايد شما بخواهيد فقط از انتخاب شدن قسمتي از متن وبلاگ خود به وسيله ي كشيدن ماوس بر روي آن به منظور كپي برداري جلوگيري كنيد براي اين كار كد زير را در قالب وبلاگ خود بين تگ وارد كنيد

<>
    <!--- start cod by mjmafi---> <script type=text/javascript> window.onload = function() { document.onselectstart = function() {return false;} // ie document.onmousedown = function() {return false;} // mozilla } window.onload = function() { var element = document.getElementById('content'); element.onselectstart = function () { return false; } // ie element.onmousedown = function () { return false; } // mozilla } </script> <!--- end cod by mjmafi--->

و سپس به وسيله ي كد زير از انتخاب شدن هر كدام از متن هاي خود جلوگيري كنيد

<p id="content">متن شما كه نميخواهيد به راحتي قابل كپي باشد</p>

توجه داشته باشيد كه كد اول را تنها يك بار در بخش ويرايش قالب وبلاگ خود وارد كنيد اما كد دوم براي غيرقابل انتخاب شدن هر پارگراف از وبلاگ شما به وسيله ي ماوس ميباشد در نتيجه شما ميبايست براي ايجاد متون خود در وبلاگتان از كد دوم استفاده كنيد(به بخش كد در قسمت ويرايش هر پست برويد)و به جاي متن مشخص شده در كد بالا تمام پاراگراف خود را وارد كنيد و براي پاراگرافهاي بعدي دوباره از كد بالا استتفاده كنيد براي مثال من در خط پايين از كد بالا استفاده كرده ام
    اكنون شما سعي كنيد به وسيله ي ماوس آنرا انتخاب كنيد و اين درحالي است كه من براي متن بالا از كد بالا استفاده نكرده ام !
    اين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشداين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشداين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشد اين پاراگراف يك تست ميباشد

برداشتن راست كليك با نمايش پيغام
    گرچه روشهاي بالا كپي برداري را مشكل ميكنند اما هنوز شما ميتوانيد اين كار را مشكل تر هم بكنيد براي اين كار شما ميتوانيد راست كليك را در وبلاگ خود از كار بياندازيد براي اين كار كافي از كد زير را بين تگ head در قالب وبلاگ خود وارد كنيد
    توجه كنيد كه شما ميتوانيد به جاي عبارت راست كليك ممنوع هر پيام دلخواه ديگري را وارد كنيد

<!--- start cod by mjmafi---> <SCRIPT language=JavaScript> function click() { if (event.button==2) { alert('راست كليك ممنوع'); } } document.onmousedown=click </SCRIPT> <!--- end cod by mjmafi--->

برداشتن راست كليك با نمايش پيغام و لرزش صفحه بعد از پيام

اين كد هم مانند كد قبلي است يعني بعد از راست كليك يك ميغام نشان ميدهد با اين تفاوت كه بعد از تاييد پيغام صفحه براي مدت زماني خواهد لرزيد تا به نوعي به كاربر هشدار داده شود كه ديگر اين كار را نكند فقط اگر خواستيد به جاي عبارت راست كليك ممنوع در خط دوازدهم كد عبارتي ديگر وارد كنيد

<!--- start cod by mjmafi---> <script language=JavaScript> document.onmousedown=click var times=0 var times2=10 function click() { if ((event.button==2) || (event.button==3)) { if (times>=0) { earthquake() } alert("\n\n Nem faz isso, q aki naum ?page lammerz!!"); times++ } } function earthquake () { alert("راست كليك ممنوع") window.moveTo(0, 0) window.moveTo(1, 1) window.moveTo(2, 2) window.moveTo(3, 3) window.moveTo(4, 4) window.moveTo(5, 5) window.moveTo(6, 6) window.moveTo(7, 7) window.moveTo(8, window.moveTo(9, 9) window.moveTo(10, 10) window.moveTo(9, 9) window.moveTo(8, window.moveTo(7, 7) window.moveTo(6, 6) window.moveTo(5, 5) window.moveTo(4, 4) window.moveTo(3, 3) window.moveTo(2, 2) window.moveTo(1, 1) tremmors() } function tremmors() { window.moveTo(0, 0) window.moveTo(1, 1) window.moveTo(2, 2) window.moveTo(3, 3) window.moveTo(4, 4) window.moveTo(5, 5) window.moveTo(6, 6) window.moveTo(7, 7) window.moveTo(8, window.moveTo(9, 9) window.moveTo(10, 10) window.moveTo(9, 9) window.moveTo(8, window.moveTo(7, 7) window.moveTo(6, 6) window.moveTo(5, 5) window.moveTo(4, 4) window.moveTo(3, 3) window.moveTo(2, 2) window.moveTo(1, 1) tremmors() } </SCRIPT> <!--- end cod by mjmafi--->

برداشتن راست كليك بدون نمايش پيغام

و اگر ميخواهيد راست كليك را بدون نمايش هيچ پيغامي برداريد از كد زير استفاده كنيد

<!--- start cod by mjmafi---> <script language=JavaScript> var message=""; function clickIE() {if (document.all) {(message);return false;}} function clickNS(e) {if (document.layers||(document.getElementById&&!docum ent.all)) { if (e.which==2||e.which==3) {(message);return false;}}} if (document.layers) {document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);document. onmousedown=clickNS;} else{document.onmouseup=clickNS;document.oncontext menu=clickIE;} document.oncontextmenu=new Function("return false") </script> <!--- end cod by mjmafi--->

4- صفحه همیشه به روز:
    يكي از مشكلاتي كه وبلاگ نويسان عزيز با آن مواجه ميشوند اين است كه با وجود به روز كردن زود به زود وبلاگشان ،بازديدكنندگانشان با مراجعه ي مجدد شاهد همان صفحات قبلي هستند اين موضوع به خاطر ذخيره شدن صفحات در حافظه ي مرورگر كاربران است و به خاطر دسترسي سريع در مراجعات بعدي به يك آدرس اينترنتي در مرورگرها تعبيه شده است و گرچه ممكن است يك مزيت به حساب آيد اما براي صاحبان وبلاگ كه زود به زود وبشان را به روز ميكنند اصلا خوشايند نيست.
    اما نگران نباشيد چون اين موضوع به سادگي قابل حل است شما ميتوانيد براي جلوگيري از ذخيره شدن صفحات وبتان در حافظه ي مرورگر كاربران كد زير را را بين تگهاي و در بخش ويرايش قالب وبلاگ خود وارد كنيد
    اين كد مانع از ذخيره شدن صفحه در حافظه ي مرورگر ميشود

<meta http-equiv="pragma" content="no-cache">

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه.

منبع: [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

گام چهاردهم
    مبارزه با حک شدن وبلاگ

همانطور که میدانید بسیاری از افراد خواسته یا ناخواسته اطلاعات شخصی و امنیتی خود و وبلاگشان را در اختیار دیگران قرار میدهند.. در این پست اشاره میکنیم به راه هایی که از حک شدن وبلاگ جلوگیری خواهد کرد.

اولین و مهمترین نکته این است که شما نام کاربری و پسوورد وبلاگ خود را نباید هیچ جایی به غیر از خود سیستم وبلاگدهی بدهید.
    مدتی پیش وبسایتهایی برای ارائه ابزار به وبلاگنویسان از آنها نام کاربری و پسوورد وبلاگشان را میخواستند و افراد برای استفاده از ابزار اطلاعات را در اختیار آنها قرار داده و افراد زیادی طعمه این وبسایت شدند.
    دومین نکته این است که ممکن است ایمیلی دریافت کنید که در آن نوشته شده که باید وبلاگ شما به روز شود یا اینکه مثلا میخواهیم برای وبلاگ خوبتان به شما جایزه دهیم یا مثلا وبلاگ شما دچار مشکل شده است و در تمام این مثال ها از شما نام کاربری و پسوورد وبلاگتان را میخواهند.
    توجه داشته باشید که حتی اگر رئیس سیستم وبلاگ دهی هم اومد دم در خونه شما و ازتون اطلاعت وبلاگ رو خواست نباید به هیچ عنوان اطلاعات رو بدید.. چه برسه به ایمیل هایی که نمیدونید از کی و کجا آمده است.. چون مدیر سیستمی که از وبلاگ شما پشتیبانی میکند حتما اطلاعات شما را هنگام ثبت نام دریافت کرده است.
    سومین نکته این است که برای ورود به کنترل پنل وبلاگ خود فقط و فقط از طریق سیستم وبلاگدهی وارد شوید... یعنی اگر شما یک وبلاگ از سیستم وبلاگدهی بلگفا دارید فقط و فقط به بلگفا برید و اطلاعات خود را وارد کنید.. افرادی پنجره ای مشابه با پنجره ورود به محیط کاربری بلگفا یا هر سیستم دیگر را میسازند و میگویند که برای ورود به کنترل پنل وبلاگ خود میتوانید از این مکانها استفاده کنید اما توجه کنید بلافاصله پس از از اینکه در این پنجره جعلی اطلاعات خود را وارد کنید اطلاعات شما به ایمیل حکر میرود و دیگر وبلاگی نخواهید داشت.
    باز تاکید میکنم که به هیچ سایت یا شخصی اطلاعات وبلاگ خود را ندهید.. اطلاعات را فقط و فقط باید در یکجا وارد کنید آن هم هنگامی که میخواهید به پنل کاربری خود وارد شوید و اگر غیر از این عمل کنید باید با وبلاگ خود خداحافظی کنید.
    نکته بعدی این است که باید به سایتهایی که از آنها خدمات میگیرید..مانند خدمات آمارگیر و.. حتما قابل اعتماد باشند.
    سعی کنید از سایتهایی این خدمات را دریافت کنید که سابقه دارند و مدت زیادی است که این خدمات را ارائه میدهند و اگر با سایت جدیدی برخوردید که خدمات میداد اول از صحت کار آنها متمان شوید و بعد از آن ها خدمات دریافت کنید... هنگامی که شما میخواهید از یک سایت ابزاری دریافت کنید در پایان به شما یک کد اسکریپ داده میشود که برای استفاده از ابزار باید آن را در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید.. ممکن است یک سایت غیر قابل اعتماد درون اسکریپ ابزار اسکریپ های مخربی به کار ببرد.
    از جمله این اسکریپ ها کدهایی هستند که هنگام گذاشتن آنها در وبلاگ مانند روبات عمل کرده و نام و پسوورد وبلاگ شما را به محل مورد نظر یا همان ایمیل حکر ارسال میکنند.. پس تنها از سایتهایی ابزار تهیه کنید که به آنها اطمینان دارید.

نکته بعدی را اکثرا شنیده اید... برای انتخاب پسوورد کمی وقت بزارید و سعی کنید برای پسوورد هم از حروف استفاده کنید و هم از اعداد.
    و در آخر یک کتاب با فرمت pdf قرار داده ام با موضوع مرجع کامل وبلاگداری و مقابله با حک وبلاگ که امیدوارم به خوبی استفاده کنید.

عنوان: [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    فرمت : [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]

حجم فایل: ۶۴۸ kb

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

پست‌ها
    1,413
    Apple-iPhone-4S
    سپاس (اهدایی)
    603
    سپاس (دریافتی)
    2547
    نوشته ‌های وبلاگ
    23

گام پانزدهم
    چگونه فایلی را در وبلاگ خود قرار دهیم؟
    چگونه آپلود کنیم؟
    آپلود چیست؟
    چگونه لینک را در حروف قرار دهیم؟
    چگونه لینک را در عکس قرار دهیم؟

آپلود چیست : فایلهای موجود در کامپیوتر شما در محلی ذخیره شده اند به نام هارد.زمانی که میخواهید یک فایل را از سیستم خود در اینترنت قرار دهید تا همه به آن دسترسی داشته باشند باید آن را آپلود کنید.هنگامی که یک فایل را در سایتی آپلود میکنید این سایت به ازای فایل آپلود شده به شما یک آدرس میدهد که در واقع این آدرس همان لینک دانلود فایل است.
    به سایتهایی که فایل شما را آپلود میکند آپلود سنتر میگویند.
    زمان آپلود شدن فایل شما در این آپلود سنتر ها بستگی به حجم فایل شما دارد.هر چه حجم فایل مورد نظر شما بیشتر باشد آپلود آن بیشتر به طول میانجامد.
    برای آپلود کردن یک یا چند فایل (فایلها میتوانند به صورت عکس,فیلم,موسیقی و یا فایل فشرده باشند) به یک آپلود سنتر مراجعه کنید(در پایان این مطلب آدرس چند آپلود سنتر معتبر قرار خواهد گرفت تا با استفاده از آنها فایلهای خود را آپلود کنید).
    هنگامی که به محل آپلود فایل رسیدید به یک یا چند کادر برخورد خواهید کرد.
    اگر روی کادر های خالی یا کلید کنار آنها (brows یا مرور) کلیک کنید پنجره ای برای شما باز خواهد شد که فایلهای موجود در سیستم شما را نشان میدهد.شما باید آدرس فایل را بدهید یعنی هنگامی که پنجره باز شد فایل مورد نظر خود را از کامپیوتر خود انتخاب کنید.
    اگر میخواهید چند فایل را همزمان آپلود کنید (بعضی از سایتها اجازه یدهند که چند فایل را همزان آپلود کنید) در کادر های بعدی هم همینکار را انجام داده و فایلهای دیگر را به سایت معرفی کنید.
    البته نا گفته نماند که برای آپلود فایل شما حد مجازی تایین میشود.برای مثال یک سایت به شما هشدار میدهد که فایلهای با حجم بیش از 2 مگا بایت را آپلود نمیکند(این حد نصاب معمولا برای سایتهایی آپلود عکس میباشد) و در بعضی از سایتها حد مجاز 500 مگابایت و در تعداد محدودی از سایتها حد مجازی تایین نشده و میتوانید هر فایل با هر حجمی را آپلود کنید.
    توجه داشته باشید در میان آپلود سنتر ها سایتهایی هستند که فقط به شما اجازه آپلود عکس را میدهند,برخی موسیقی و برخی فیلم.بعضی از سایتها هم هستند که میتوانید تمام فایل های خود را آپلود کنید.
    همانطور که اشاره شد فایل مورد نظر شما باید عکس,موسیقی,فیلم یا فایل فشرده باشد در غیر این صورت آپلود نخواهد شد.
    برخی از سایتها که فضای بیشتری برای آپلود فایل در اختیار شما قرار میدهند نیاز به ثبت نام دارند و امکانات خوبی را در اختیار شما قرار میدهند.
    در ادامه به چند سایت آپلود سنتر اشاره خواهد شد(این سایتها جزو سایتهای برتر نیستند و در حد معمول یا خوب هستند و میتوان سایتهای بهتر از اینها را نیز یافت.این سایتها به این دلیل در اینجا قرار گرفته اند چون زبان آنها فارسی میباشد):

در گام بعدی نحوه استفاده از لینک,نحوه قرار دادن آن در وبلاگ,حرف و عکس ها آموزش داده خواهد شد.

تلگرام
    اینستاگرام
    فرم ارتباط

+ ارسال تاپیک جدید
صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)