تبلیغات در ترفندستان
بازیابی اطلاعات هارد

نمایش نتیجه ‌های نظرسنجی ها: نظر شما در مورد این تاپیک چیست ؟

رأی دهندگان
9. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بسیار عالی و مفید

6 66.67%
  • خوب بود

2 22.22%
  • بد نبود

1 11.11%
  • چی می گی ؟ مزخرف بود !!!

0 0%
+ ارسال تاپیک جدید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: [حل شد] چگونه یک آنتی ویروس و فایروال مناسب را انتخاب کنیم ?

پست‌ها
    67
    Nokia-5800-XpressMusic
    Kaspersky Firefox Windows-7 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: ADSL-128 Kb/S
    سپاس (اهدایی)
    237
    سپاس (دریافتی)
    356

New [حل شد] چگونه یک آنتی ویروس و فایروال مناسب را انتخاب کنیم ?

از دوستان عزیز خواهش می کنم اینجا پست نزنند . این تاپیک زده شده تا به عنوان یه مرجع مناسب برای مقایسه آنتی ویروس ها باشه نه محلی برای پرسش و پاسخ

با سلام .

همیشه بحث انتخاب بهترین و مناسب ترین آنتی ویروس و فایروال بین علاقه مندان به دنیای IT بحثی داغ و مهیج می باشد . اما متاسفانه اغلب این بحث ها به نتیجه نمی رسد و کم کم به کل کل , دعوا و مشاجره بین طرفداران هر برند امنیتی می رسد .

اما در این تاپیک قصد دارم بهترین روش را پیش پای کاربران عزیز قرار دهم ؛ تا با یک دید باز و با بدست آوردن اطلاعات کافی یک انتخاب مناسب برای برقراری امنیت در سیستم خود داشته باشند .

به علت بالا بودن تعداد تصاویر در این پست لطفا تا لود شدن کامل کمی صبر کنید

آنتی ویروس :

بیایید در همین اول کار به یک سوال جواب بدهیم ، که آیا واقعا به آنتی ویروس نیاز داریم ؟ ایا واقعا در معرض آلوده شدن به بد افزار ها هستیم . یعنی نمی شد با کمی احتیاط و مراقب کردن بدون نصب یک برنامه ی آنتی ویروس از سیستم خود محافظت کنیم ؟

اما اگر واقعا احساس می کنید باید آنتی ویروس داشته باشید ؛ به چند نکته توجه داشته باشید .

• اول باید مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری سیستم خود را بلد باشید . تا متناسب با آن اقدام به نصب آنتی ویروس بکنید . چون هر برنامه برای داشتن عملکرد خوب و بی عیب و نقص نیاز به پیش نیاز هایی دارد مثل : فضای کافی بر روی هارد دیسک , داشتن حافظه ram مناسب , cpu کارآمد و ... که در غیر این صورت به مشکلاتی مواجه می شوید .

• دوم باید تعیین کنیم که به چه سطحی از امنیت نیاز داریم . مثلا اگر سیستم شما به اینترنت متصل نباشد نباید فضای سیستم خود را بی خود با نصب پک های امنیتی خیلی کامل بی خود اشغال کنید . می شود با یک آنتی ویروس رایگان و سبک دخل تمام ویروس ها را در آورد . یا شاید فقط نیاز به یک برنامه ضد جاسوسی داشته باشید یا ...

خب شما تصمیم خود را گرفته اید و تصمیم دارید یک آنتی ویروس مناسب با شرایط خود نصب کنید . اما یک مشکل وجود دارد کدام آنتی ویروس بهتر و مناسب تر است . شما بین تعداد زیادی شرکت امنیتی که هر کدام هم ادعای بهترین بودن را دارند گیر کرده اید . پس حالا باید از کجا مناسب ترین و بهترین محصول را انتخاب کرد ؟ ما نیاز به یک مرجع داریم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم .

خوش بختانه موسسه هایی هستند که به صورت کاملا بی طرفانه اقدام به تست و بررسی آنتی ویروس ها می کنند . که یکی از بهترین این موسسه ها , موسسه AV-Comparatives.org می باشد به چند دلیل :

1. بالا بدون دامنه تست بد افزاری ( چیزی حدود 1.5 میلیون فایل مخرب از انواع و اقسام گونه های بدافزار )

2. متنوع بودن تست ها , برای مثال : تست کارایی , تست دیتابیس , تست هوش مصنوعی و ...

3. ارزش و اعتبار این موسسه بین شرکت های امنیتی . به تصایر زیر نگاه کنید .

در سایت کسپرسکی به بخش Why Kaspersky ? وارد میشیم تا دلیل انتخاب محصولات معتبر کسپرسکی رو از نظر خودش جویا شویم. اولین گزینه که می بینیم تست های مقایسه ای است.

در این بخش تمرکز اصلی تست های گرفته شده شرکت AV-comparatives است که کسپرسکی رتبه های خیلی خوبی را گرفته که حتی مربوط به آخرین تست های شرکت مذکور هم نمی باشد. این خود دلیل اهمیت تست می باشد که با گذشت زمان هنوز تست های گذشته را دلیل انتخاب کسپرسکی می دانند. به همین ترتیب وارد سایت های دیگه می شویم.

خب تا الان توانستیم یکی از معتبر ترین موسسه ها را به عنوان مرجع انتخاب کنیم. تست انتخاب شده و معتبر تست AV-comparatives هست. شرکت AV-comparatives یک شرکت اتریشی می باشد که به صورت بی طرف اقدام به تست آنتی ویروس ها می کند و تست های اصلی این شرکت 2 نوع است ( تست از دیتابیس و تست هوش مصنوعی ) و هر نوع تست 2 نوبت در سال تکرار می شود . که مجموعا می شود 4 تست اصلی در طول سال . اما این شرکت تست های دیگری هم دارد که کم کم با آن ها آشنا می شویم .

اولین تست این موسسه تست از دیتابیس آنتی ویروس ها می باشد . در این نوع تست آنتی ویروس ها را در یک زمان مشخص آپدیت می کنند . تا برای تست آماده شوند . که به این نوع تست On-Demand test نیز گفته می شود . این هم آخرین تست این شرکت از نوع On-Demand که در ماه February از آنتی ویروس های زیر گرفته شد .

در این قسمت 1.2 میلیون بد افزار را با آنتی ویروس هایی که تا زمانی مشخص آپدیت بودند اسکن کردند و نتایج بالا بدست آمد .

تذکر : آنتی ویروس های مکافی , پاندا و ترند میکرو در این تست از تکنولوژی استفاده کردند که وابسته با اینترنت است تا این تایج بدست آمد و اما در صورت نبود اینترنت درصد مکافی ( 94.9 ) همراه با 19 خطا , پاندا ( 73.3 ) با 32 خطا و ترین میکرو ( 68.5 ) با 22 خطا بود .

قسمت بعدی این تست که یکی از اصلی ترین ملاک ها برای انتخاب آنتی ویروس است . درصد خطای آنتی ویروس ها ( یعنی درصد اشتباه در ویروسی خواندن فایل های سالم ) است . همان طور که در تصویر زیر می بینید آنتی ویروس eScan با یک اشتباه کم ترین خطا را در بین تمامی آنتی ویروس های شرکت کنند داشت .

قسمت بعدی این تست , بررسی سرعت اسکن آنتی ویروس ها می باشد . که این هم ملاک مهمی در انتخاب بهترین آنتی ویروس است . که در تست سرعت آنتی ویروس ُسیمانتک ( نورتون ) بالاترین سرعت را داشت .

و در قسمت آخر این تست ( تست دیتابیس ) رده بندی نهایی را مشاهده می کنید که با توجه به قسمت های بالا انجام شد . نشان 3 ستاره بالاترین درجه ای است که به آنتی ویروس ها توسط این موسسه داده می شود .

تست نوع دوم ( از تست های اصلی ) تست هوش مصنوعی یا ProActive/Retrospective-Test هست . که این تست از اهمیت بیشتری نسبت به تست نوع اول برخوردار است . چون متاسفانه تعداد بدافزار ها روز به روز بیشتر می شود و شرکت های آنتی ویروس نیاز به زمان دارند تا بتوانند این حجم عظیم بدفزار را شناسایی کرده و در دیتابیس خود قرار دهند . به همین دلیل آنتی ویروس ها باید از قدرت بالای هوش مصنوعی برخوردار بوده تا بتوانند جلوی ویروس های ناشناخته را بگیرند . این هم نتایج آخرین تست هوش مصنوعی . که آنتی ویروس های پاندا و تورست پورت مشترکا اول شدند .

این هم نتایج خطای آنتی ویروس ها در تست هوش مصنوعی ( هر چه عدد مربوطه کم تر باشد بهتر است )

و در آخر نتیجه کلی تست هوش مصنوعی :

متاسفانه در 2 نوع تست بالا یک تکنولوژی بسیار مهم آنتی ویروس ها بررسی نشد که آن هم Behavior Blocker است, که این تکنولوژی مربوط شناسایی ویروس ها از روی رفتار اجرایی آن ها است . یعنی در این نوع تست باید فایل ویروسی اجرا شود . به همین خاطر تست دیگری توسط موسسه Av-comparatives گرفته شد که مربوط به این تکنولوژی است .

و نتایج آخرین تست این نوع بدین شرح است :

این هم نتیجه کلی تست رفتار شناسی :

در تست بعدی قدرت پاکسازی آنتی ویروس ها مورد بررسی قرار گرفت بدین صورت که آنتی ویروس ها باید اثرات 10 بد افزار خطرناک و قوی را به طور کامل از سیستم پاک می کردند . متاسفانه فقط توانستم نتیجه کلی را با عکس بیان کنم چون نتایج جزئی به صورت متن بود .

در تست بعدی قدرت مقابله آنتی ویروس ها در برابر جاسوس افزار ها و ... بررسی شد . که نتایج این تست را در تصویر زیر مشاهده می کنید .

و این هم نتیجه کلی این تست :

و آخرین تست , تست کارایی می باشد . در این تست تاثیر آنتی ویروس ها بر روی فعالیت ها روزانه کاربران مثل باز کردن فایل های pdf یا ورد , ... مورد بررسی قرار گرفت . که نتایج بدین شرح است . همان طور که می بینید آنتی ویروس پاندا کمترین تاثیر را بر روی فعالیت های سیستم دارد .

و این هم نتیجه کلی این تست

خب حالا ما یک نتایج کاملا حرفه ای در اختیار داریم و با کمی دقت می توانیم انتخاب خوبی را انجام بدهیم. ممکن است هر کسی با این نتایج یک انتخابی داشته باشه ولی مطمئنا انتخاب خوبی از آب در خواهد آمد. شک نکنید که با نکات بالا آنتی ویروس خوبی را انتخاب خواهید کرد.

در مورد فایروال ها انشاالله در یک فرصت مناسب ... توضیح می دهم .

موفق و سربلند باشید .

از دوستان عزیز خواهش می کنم اینجا پست نزنند . این تاپیک زده شده تا به عنوان یه مرجع مناسب برای مقایسه آنتی ویروس ها باشه نه محلی برای پرسش و پاسخ

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1-jpg   a-jpg   b-jpg   c-jpg   d-jpg  

e-jpg   1a-jpg   1b-jpg   1c-jpg   a1-jpg  

b1-jpg   mal-r-jpg   pua-1-jpg   pua-jpg   per-jpg  

per-1-jpg  
    ویرایش توسط .Masood. : September 16th, 2010 در ساعت 23:03
    http://myup.ir/images/35566361012618690659.gif

هر اطلاعاتی که در مورد کسپرسکی نیاز دارید در این تاپیک هست

اگر نیاز به اطلاعات جامع در زمینه مقایسه آنتی ویروس ها و فایروال ها دارید حتما از این تاپیک دیدن کنید

پست‌ها
    34
    Samsung-S5230
    Avast Google-Chrome Windows-7 IR-TCI
    نوع و سرعت اینترنت: ADSL-256 Kb/S
    سپاس (اهدایی)
    25
    سپاس (دریافتی)
    58

واقعا اطلاعات جامع و کاملی بود مر30!

ولی با این حال به نظرم بازم نمی تونیم یه آنتی ویروس صد در صد کامل رو انتخاب کنیم چون هر کدومشون تو یه سری فاکتورها خوبند تو بعضیشون هم ضعف دارن.
    مثلا طبق این آماری که دادی می تونیم نقاط ضعف و قوت بعضی ها رو متوجه شد

مثلا nod32 نقطه قوتش توی درگیر کردن نسبتا پایین سیستمه اما ضعفش به نظر من توی شناسایی ضعیف بدافزارها و spyware های جدیده
    یا همین kaspersky خودت که به نظر من از لحاظ امنیتی یکی از بهترینهاست اما واقعا سرعت سیستمو تا حد خیلی زیادی پایین میاره(البته برای سیستمهای نسبتا ضعیف بیشتر خودشو نشون میده)

در کل من طبق تجربیات خودم آنتی ویروسی رو ترجیح می دم که 1-قدرت شناساییش بالا باشه 2-سرعت اسکنش هم بالا باشه 3-رو عملکرد سیستم زیاد تاثیر نذاره
    تا الانم با خیلی از انتی ویروسهای مختلف ازجمله avira ,kasper,nod32,bitdefender,avg,avast,norton,... کار کردم که از بینشون nod32 و bitdefender رو نزدیکتر به این 3 ویژگی که گفتم دیدم.
    ویرایش توسط Arman_292 : September 6th, 2010 در ساعت 07:12
    پست‌ها
    67
    Nokia-5800-XpressMusic
    سپاس (اهدایی)
    237
    سپاس (دریافتی)
    356

نقل قول نوشته اصلی توسط arman_292 [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ]
    واقعا اطلاعات جامع و کاملی بود مر30!

ولی با این حال به نظرم بازم نمی تونیم یه آنتی ویروس صد در صد کامل رو انتخاب کنیم چون هر کدومشون تو یه سری فاکتورها خوبند تو بعضیشون هم ضعف دارن.
    مثلا طبق این آماری که دادی می تونیم نقاط ضعف و قوت بعضی ها رو متوجه شد

مثلا nod32 نقطه قوتش توی درگیر کردن نسبتا پایین سیستمه اما ضعفش به نظر من توی شناسایی ضعیف بدافزارها و spyware های جدیده
    یا همین kaspersky خودت که به نظر من از لحاظ امنیتی یکی از بهترینهاست اما واقعا سرعت سیستمو تا حد خیلی زیادی پایین میاره(البته برای سیستمهای نسبتا ضعیف بیشتر خودشو نشون میده)

در کل من طبق تجربیات خودم آنتی ویروسی رو ترجیح می دم که 1-قدرت شناساییش بالا باشه 2-سرعت اسکنش هم بالا باشه 3-رو عملکرد سیستم زیاد تاثیر نذاره
    تا الانم با خیلی از انتی ویروسهای مختلف ازجمله avira ,kasper,nod32,bitdefender,avg,avast,norton,... کار کردم که از بینشون nod32 و bitdefender رو نزدیکتر به این 3 ویژگی که گفتم دیدم.

سلام .

این چیز طبیعی هست که هر آنتی ویروسی تو یه قسمت از بقیه بهتر باشه . شما باید با کنار هم قرار دادن مجموعه ی تست ها بفهمید کدوم آنتی ویروس ( ها ) معمولا در هر تست رتبه بالایی کسب کرده .

من در مورد نود32 نظری نمیدم ( چون من تا حالا خیری ازش ندیدم ) اما در مورد کسپر . ببینید کسپر چیز هایی داره که نود 32 نداره پس قاعدتا از نود32 سنگین تر اما شما اگه سیستمتون بالا باشه مشکلی پیش نمیاد . برای مثال من وقتی فایرفاکس رو اجرا می کنم و اولین سایت رو می زنم که باز شه سیستمم حدود 3-5 ثاینه قل می کنه بعد عادی میشه اونم فقط به خاطر کسپر هست که کل اون سایتی که قرار با فایرفاکس باز بشه رو اسکن کرد . اما تاحالا تاثیری رو سرعت سیستمم نداشت .

تجربیات شما هم مورد احترام است .

موفق و سربلند باشید
    ویرایش توسط .Masood. : September 6th, 2010 در ساعت 09:50

اگر نیاز به اطلاعات جامع در زمینه مقایسه آنتی ویروس ها و فایروال ها دارید حتما از این تاپیک دیدن کنید

پست‌ها
    67
    Nokia-5800-XpressMusic
    سپاس (اهدایی)
    237
    سپاس (دریافتی)
    356

New

سلام دوباره .

بعد از چند روز تاخیر برگشتم تا قسمت دوم این تاپیک را تکمیل کنم .

فایروال چیست :

فایـِروال یا دیوار آتش نام عمومی برنامه‌هایی است که از دستیابی غیر مجاز به يک سیستم رایانه جلوگیری می‌کنند. در برخی از این نرم‌افزار‌ها، برنامه‌ها بدون اخذ مجوز قادر نخواهند بود از يک رايانه برای سایر رايانه‌ها، داده ارسال کنند. به این گونه نرم‌افزارها، دیوار آتش دو طرفه گویند، زیرا علاوه بر درگاه ورودی درگاه‌های خروجی (Outing) هم کنترل می‌شوند. بسته‌های اطلاعاتی که حاوی اطلاعات بدون مجوز هستند، به وسیله دیوار آتش متوقف می‌شوند.

برای بدست آوردن اطالاعات بیشتر درباره فایروال می توانید به این دو لینک مراجعه کنید ([تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] - [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] )

ما برای برقراری امنیتی کامل و تضمین شده ( البته هیچ وقت امنیت 100% وجود نخواهد داشت ) علاوه بر یک آنتی ویروس خوب و معتبر نیازمند یک فایروال قدرتمند و هوشمند هستیم . برای انتخاب فایروال همانند انتخاب آنتی ویروس باید با دید باز و اطلاعات کامل دست به انتخاب زد . البته این نکته را باید هم اشاره کنم . کنترل و اداره ی یک فایروال کمی آشنایی با دنیای IT و امنیت را می طلبد . به این دلیل که اغلب فایروال کوچکترین حرکت در سیستم را رصد کرده و به کاربر برای کسب تکلیف گزارش می دهند . برای مثال اگر به اشتباه جلوی دسترسی سیتم عامل را بگیریم یا بعضی فعالیت های حیاتی را بلاک کنیم . با مشکلات جدی مواجه می شویم پس باید آشنایی حدقل مختصر با ویندوز و ... داشته باشیم .

برای انتخاب فایروال هم نیاز به یک مرجع معتبر و قابل اطمینان و پذیرفته شده بین شرکت های سازنده فایروال داریم .

برای پیدا کردن این مرج بهتر است به تصاویر زیر نگاهی بندازید .

با توجه به تصاویر می فهمیم که تست های matousec دارای اهمیت بوده و مورد قبول شرکت های امنیتی ( فایروال ) است . این هم آخرین گزارش تست این موسسه :

امید وارم که مطالب این 2 پست برای شما عزیزان مفید بوده باشد .

با آروزی قبولی طاعات و عبادات شما .

موفق و سربلند باشید

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست firewall-jpg   firewall-1-jpg   test-1-jpg   test-2-jpg   firewall-2-png  

ویرایش توسط .Masood. : September 7th, 2010 در ساعت 21:31

+ ارسال تاپیک جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)