این عملیات به دوشیوه امکان پذیر است:
1.از طریق نرم افزاری
2.از طریق سخت افزاری


مبحث1:
از طریق نرم افزاری شامل چند راه است:
1.قطع کردن یا افلاین نمودن نرم افزار جی پی ار اس:
که در این قسمت=ابتدا به قسمت تنظیمات یا ستینگ تلفن همراه خود رفته .در قسمت کانکشن وارد شده
.سپس گزینه ای را که با عنوان way point نوشته شده وارد شده که مشاهده می شود معمولا دو کانکشن خواهید داشت.هر دو را حذف یا delet نموده کار تمام است.
در برخی تلفن های همراه نیز می توانید از طریق مرورگر اصلی تلفن .درقسمت تنظیمات انها شده و گزینه ای را که در مورد کانکشن می باشد را انتخاب کرده که در این صورت نمایه ی اینترنتی یا همان way pioint شما را نشان میدهد.

در شیوه ی دیگر می توانید:معمولا نرم افزارهایی که می خواهند شما را به شبکه متصل کنند از شما درخواست اتصال می نمایند که در این موارد می توانید گزینه ی no یا خیر را انتخاب نمایید.

در صورتی که این شیوه عملی نبود می توانید =زمانی که تلفن شما به صورت خود کار متصل گردید در قسمت پروفایل تلفن همراه خود پروفایل offline یا flight علت اشاره شدن به این دو کلمه به خاطر تفاوت نوشتاری آنها در تلفن های مختلف می باشد.

اگر این مرحله نیز امکان پذیر نبود باز نیز می توانید به قسمت کانکشن تلفن خود در قسمت تنظیمات رفته و کانکشن را برای همیشه غیر فعال نمایید.که معمولا با عبارت no connection نمایان می شود.


مبحث سخت افزاری آن:

شیوه ی ساده =سیم کارت را از دستگاه خارج نموده تا اینترنت تلفن قطع شود که معمولا شیوه ای سخت و غیر معمولی است
شیوه دوم:massage centre تلفن خود را تغییر دهید که امکان عدم اتصال در اینصورت در برخی تلفن ها امکان پذیر است.

شیوه سوم=از سیم کارتی استفاده نمایید که توانایی اتصال به اینترنت را دارا نباشد . یا به صورت خودکار از طریق شبکه فعال ننماید.

شیوه ی چهارم=اگر کمی به تعمیرات تلفن خود مهارت داشته دست به کار شوید:
این شیوه هر چند غیر معمولی و غیر عقلانی بوده و لی در صورتی که دوستان واقعا عاجزند می توانند قطعه یا همان چیپ تبادل اطلاعات را از تلفن خود خارج نمایند:
وسایل:
میکروسکوب
هویه سوزنی
سشوار
برق گیر دست
رطوبت گیر:بستگی دارد خود شما چه ابزاری را جهت جلوگیری از ورود رطوبت به قسمت های حساس دستگاه در نظر بگیرد.به عنوان مثال یک محیط فاقد رطوبت و یا کولر گازی و.......زیرا که رخنه ی رطوبت در قسمت های مختلف تلفن عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

در پنج برند گوشی نوکیا اریکسون سامسونگ اپل و اچ تی سی

1.این قطعه معمولا در قسمت انتهایی سراتصال باطری با رابط باطری می باشد رنگی سیاه و دارای بار کد سه رقمی در تلفن های لمسی در حالت قرینه ی همین حالت قرار دارند.

2.اریکسون:معمولا در جلوترین یا تا حدودی نزدیک پورت صدا می باشد.معمولا فلزی است بدون بارکد.تا حدودی شبیه قلع هویه می باشد.

3:سامسونگ:در هر قسمتی که ram گوشی خود را یافتید به حدود تقریبی مخصوصا تبلت ها و گوشی های لمسی به اندازه ی دو انگشت پایین تر قطعه ای طلایی رنگ اتصال داده شده به بخش پردازشگر تلفن (طبق نقشه های قبلی سامسونگ)بسیار حساس بوده....

4.اپل :اگر امکان باز شدن گوشی برایتان فراهم بود.
به چهار طرف گوشی نگاه کنید .حال قطعه ای را بیابید که به قسمت آنتن دهی گوشی خود نزدیک تر باشد.(زیر ایفو ن ادعا داشته که همیشه بهترین و پرسرعت ترین خطوط را پشتیبانی نموده و فراهم آورده)بنابراین این قطعه باید در همین قسمت قرار داشته باشد.که در اکثر آنها رنگی نقره ای با بارکدی عمودی(میکروسکوب دیده می شود)

5 .اچ تی سی :از انجایی که این گوشی ساختارش کمی غیر معمول به نظر می آید .جایگاه اکوییپ کانکشن آن متغیر است و فقط می توان حضور آن را از طریق نویز سنج پیدا نمود به این صورت که تلفن خود را در حالت اتصال قرار داده و با استفاده از این دستگاه به راحتی می توان ان را یافت ولی هشدار:برداشتن این قطعه سبب ضعفی بزرگ در تلفن خواهد شد.

نکات مهم.همواره برقگیر به دستتان متصل باشد و یک سر ان به زمین بوده تا تعمیر شما سبب برق گرفتگی و یا به اصطلاح سوختگی تلفن همراه شما نگردد.

در جدا سازی نهایت دقت را داشته باشد.


در صورتی که وارد نیستید به یک متخصص مراجعه کنید.ولی به نظر من مبحث نرم افزاری پاسخگوی شما خواهد بود و نیازی به مراحل سخت افزاری نداشته

و این مبحث سخت افزاری صرفا جهت اطلاعات عمومی شما باشد. بهتر خواهد بود.

برای درج سوالات خود به ادرس [تنها اعضای سایت قادر به دیدن لینک‌ها هستند. ] ایمیل بزنید .

با تشکر